Apokalypsa (1979)

Film Apocalypse now vypovídá o traumatech války ve Vietnamu prostřednictvím vojáka, který dostane za úkol zlikvidovat velitele, jež se pomátl na rozumu dezertoval a obklopen tlupou svých přívrženců vede svou vlastní válku. Tento snímek je působivý především pro svou vizualizaci válečného pekla, které divákovi připadá jako neskutečně absurdní a donutí ho k zamyšlení, že válka taková doopravdy je.

Osvícení (1980)

Osvícení je velice intenzivní filmový prožitek. V tomto psychologickém hororu je divák svědkem duševního zhroucení správce hotelu. Jeho přeměny z dá se říci normálního člověka na psychopatického vraždícího maniaka. Především musím vyzdvihnout vynikající herecké výkony Jacka Nicholsona a Shalley Duvall.

Věc (1982)

Zajímavý sci-fi horor, který staví především na dusivé atmosféře, kdy se navzájem všichni podezřívají a ani divák nic netuší. Izolace v mrzivé antarktitě na náládě taky zrovna nepřidá a některé scény jsou jen pro silné žaludky. Dobrý příběh i herecké výkony.

Neodolatelná (1999)

Krásný romanticko-kouzelný příběh o dívce co umí vařit kouzelné jídlo a hlavně o lásce dvou lidí, které toto kouzlo spojí dohromady. V hlavní roli s kouzelnou Sarah Michelle Gellar. Film se mi moc libil, pěkný příběh, skvělé písničky a kompilace komedie a fantasy chutnala opravdu jako nějaký magický pokrm.