• Pohádka
  • Western

S čím kdo zachází (1964) (TV film)

Jana Drbohlavová má smůlu, že se zamiluje do Eduarda Cupáka, který se nechce ženit. Výborně zahraná inscenace podle ruského klasika I. S. Turgeněva. Vadil mi jen Vladimír Brabec, který mi vždy připomene majora Zemana.

Sedm bílých plášťů (1989) (TV film)

Nepodařená detektivka, kde vrah sebere prstýnek a vzápětí jej nesmyslně zanechá na místě činu jako dobrou a vlastně jedinou stopu. Vyšetřovatel vraha neusvědčí, ale vlastně pouze donutí k přiznání lživou zmínkou o svědkovi. Ty dvě hvězdičky jsou pouze za herecké výkony Petra Haničince a Ladislava Mrkvičky, ostatní herci za zmínku moc nestojí, protože nemají co hrát. Petr Štěpánek měl malou roli, ale byl to dokonalý šéf komunistické kriminálky, jeho poznámka o chlapcích z kraje, byla perfektní. Překvapilo mne snad jen, že Haničinec neměl doutník, protože bylo jasné, že je zde snaha o to, aby se podobal Colombovi nebo vlastně Columbovi, protože na Colomba jej překřtili v české televizi v sedmdesátých letech.

Padesátka (2015)

Příšerná blbost. Jednu hvězdičku dávám jen za herecké obsazení jako odškodnění pro herce, kteří hrají v takové hrůze.

Láska nebeská (2003)

Nejsem přílišný milovník romantických komedií a po prvních minutách jsem měl chuť to vypnout, ale jsem moc rád, že jsem to neudělal. Film nádherně gradoval a ten konec byl opravdu paráda.

Pohádka o Honzíkovi a Mařence (1980)

Stejný režisér i výtvarné zpracování ploškovou animací jako Krabat, tedy Čarodějův učeň a přitom nádherná poetická a opravdu pohádková podívaná. Karel Zeman byl prostě kouzelník.

Čarodějův učeň (1977)

Asi nejlepší animovaný horror, který znám. Ten čaroděj je opravdu dokonalý.

Na kometě (1970)

Tentokrát to nemá takový spád jako jiné filmy Karla Zemana na námět Julesa Vernea, ale i tak je to paráda.

Ukradená vzducholoď (1966)

Opět Zemanovská nádhera podle Julesa Verneho. Tentokrát i skvělí dětští herci, což mi trochu chybělo u Cesty do pravěku.

Bláznova kronika (1964)

Tento film je trochu jiný než ostatní filmy Karla Zemana, ale je to výborná alegorie války a lidí v ní. Navíc tomu nechybí humor například "Služebnictvo popletlo pokoje". Výborný Petr Kostka a Miloslav Holub a krásná Emília Vášáryová.

Baron Prášil (1961)

Skvělý Miloš Kopecký a ve spojení s triky Karla Zemana je to naprostá paráda. K tomu nádherná Jana Brejchová a mladý Rudolf Jelínek. Opravdu výborný film.