Pluhy

Pluhy

okres Praha

66 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Love (2015)

  Mnohem intimnější záležitost, než jsem předpokládal. A to jsem od Gaspara Noeho čekal kontroverzní hardcore anál fekál porno s liliputama. Místo toho jsem dostal prvotřídní vztahovou zpověď o lásce.... o lásce, která je zabírána v dlouhých záběrech s geni(t)ální kamerou, o lásce ke které patří poševní sekret a tuna spermatu, o lásce jaká ve skutečnosti je. Novodobý nástupce filmů, jako Poslední tango v Paříži, 9 a 1/2 týdne, nebo Stvořeni pro lásku. Soundtrack, který mi zní v uších ještě nyní, se skvěle dráždivým songem " Funkadelic - Maggot Brain" a nejlépe filmově ztvárněný sex, jaký jsem kdy spatřil. Film, který mi změnil život. Gaspar Noé je bůh!!!

 • poster

  Osudová sázka (1998)

  Gallo je génius! Je opravdu složité slovy popsat mé dojmy z filmu. Miluju každičkou sekundu filmu.

 • poster

  Johnny Suede (1991)

  Šustot sametu, rozdrnčená kytara Linka Wraye a Johnny Suede stojící před zrcadlem na veřejných záchodcích v místním klubu. Je dokonalý, svudný pohled, perfektně upravené vlasy, luxusní oblek, - vysněnou hvězdnou kariéru mu kazí jen pár rozvrzaných bot. Johnny Suede přesedlá do semišových bot, vezme kytaru do ruky a kráčí prázdným městem vstříc ječícím fanynkám a hvězdné kariéře. V cestě mu stojí jen několik měsíců nezaplacený nájem, naivní poznávání ženské duše a jeho kapela, která pro jeho hvězdné ambice nemá pochopení. Johnny je svobodomyslný a má svět na dlani ale přes všechny tyto překážky je uzavřen ve svém vlastním světě a poznat sám sebe je občas složitější, než pochopit ženskou logiku. Nejlepší film a zároveň debut Toma DiCilla. Neopakovatelný Brad Pitt. Herecká účast Nicka Cava. Jedinečný soundtrack, v kterém dominuje Link Wray a songy z alba Wild Side Of The City Lights.

 • poster

  Barry Lyndon (1975)

  Vznešenost, láska, majetek a putování napříč Evropou. Nikdy by mě nenapadlo, že příběh z osmnáctého století, plný škrobených dialogů, dlouhých pohledů a půlhodinových pistolních duelů mě zaujme. Jenže Kubrick naservíroval toto pro mě těžce stravitelné téma se vší bravurností. Rozvleklé tempo v jiných historických filmech nenávidím, ale zde jsem ho miloval. Měl jsem čas se kochat každou scénou a každým dalším krůčkem Barryho za dobrodružstvím. Stanley Kubrick připravil naprosto orgasmický obrazový zážitek. Kompozice záběrů, využivání světel, zlatého řez atd. dotváří tak dokonalý zážitek, že ať film zastavíte v jakékoliv části, tak si můžete záběr v zlatém rámu pověsit na stěnu a nikdo vám neuvěří, že se nejedná o dobovou malbu z osmnáctého století. Stejně tak příběh nezabředl v melancholii a držel si tempo až do posledních sekund. Perfektní kus ryzí filmařiny.

 • poster

  Gattaca (1997)

  Nepříliš vzdálená budoucnost v které bude váš pracovní stůl sterilní, pracovní výsledky excelentní, zdravotní stav dokonalý, sportovní výkony atletické úrovně a váš zevnějšek konzervativní, formální a zcela upravený. Narodili jste se totiž pod rukami genetických inženýrů, kteří z vašeho genetického kódu vymítli vše, co by škodilo moderní společnosti a budoucnosti vaší práce kosmického navigátora. Vincent ovšem takové štěstí neměl, a tak patří mezi poslední jedince, kteří nejsou ze zkumavky. Nepříliš spokojený se svojí prací uklízeče sní, že jednou poletí jako kosmický navigátor raketou pryč ze země a hodlá pro to podniknout cokoliv. ... Nepříliš známé sci-fi, které řadím jako Niccolovo masterpiece a jako špičku ve svém žánru. Niccol ukazuje, že k perfektnímu sci-fi nepotřebuje moře efektů, mimozemšťanů a akce, právě naopak představuje komorní drama, které i přes svůj minimalismus způsobuje audio-vizuální orgasmus. Příběh vypovídá o posledních špetkách lidskosti a emocích, které na planetě zemi zůstaly. Nemám co vytknout! Skvělá stylizace, příběh, herecké výkony a strhující soundtrack Michaela Nymana, zaručuje silný emocionální zážitek.

 • poster

  Bad Timing (1980)

  Bad Timing se stal jedním z mých nejoblíbenějších filmů a ještě dlouho budu vzpomínat na kultovní Roegovo střihové orgie. Na karlovarském festivalu jsem vcházel do kina s neskutečnou únavou a nečekal jsem, že mě vůbec ještě něco vzpruží. Přesně to dokázalo psychologické drama, které nahlíží velmi neobvykle na milostnou dvojici a prozkoumává důmyslně jejich vztah. Ženy občas dokážou být ještě více záludnější, než si dokázal učitel psychologie představit. Byl jsem v naprostém úžasu a obsazení filmu se podařilo skutečně na jedničku (Harvey Keitel v roli inspektora byl neopakovatelný) a soundtrack filmu byl také vynikající. Stejně jako u hlavní dvojice jste u filmu nečekali jestli další skladba bude příjemná rockovka (The Who - Who Are You) nebo Kánon od Pachelbela.

 • poster

  Zjizvená tvář (1983)

  Filmovej orgasmus - film Scarface viděl kde kdo, vidět ho ale na obřím plátně, uvedený Oliverem Stonem a Murray Abrahamem to je zážitek na celej život - střikám koks!

 • poster

  Hanebný pancharti (2009)

  Tohle, tohle, TOHLE je kurva Tarantino! Špagety western z druhé světové války? Zbláznili jste se? Největší cinefil odkojený ve videopůjčovně rozhodně ne! Naprostá oddanost Leonovo špagety westerny, do detailu vykreslené charaktery, a velkolepé scény. Pancharti jsou v Tarantinovo tvorbě zásadním milníkem a začínají jeho neoficiální trilogii ve které projevuje lásku ke špagety westernovkám.Dvou a půl hodinovou pochoutku od mistra filmu jsem si vychutnával až do sladkého konce. Už dlouho jsem si žádný film tímto způsobem neužil. Nemůžu jinak hodnotit a nechci ani nic prozrazovat. Koukněte na to a udělejte si obrázek sami.

 • poster

  Taxikář (1976)

  Travis nespal už několik nocí, hlavou se mu prohánějí vzpomínky z války a skličuje ho příliš mnoho volného času. K ukrácení dlouhé chvíle a nutnosti zaplatit složenky přijímá práci taxikáře. Kratochvíle se tak mění na nekonečné projíždění prohnilým velkoměstem. Smog, drogy, korupce, prostituce, rasismus a nevraživost se stává pro Travisovi oči denním chlebem. Poslední kapkou v jeho stereotypním životě je odmítnutá láska, která mu všechnu tu nevraživost a prohnilost napumpuje do žil. Tam kde Travis nečinně přihlížel nyní vystupuje z vozu. Znechucen každodenním životem utrácí svojí vydřenou výplatu za arzenál zbraní a je připraven zakročit proti všemu, co jeho nechutenství způsobilo. (...) Nejlepší snímek Martina Scorsese, zdrcující atmosféra, strhující výkon Roberta de Nira a skvělý soundtrack od Bernarda Herrmanna.

 • poster

  Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

  Zlaté české ručičky!!! Vrcholné dílo Miloše Formana se nedá popsat jinak než pastva pro oči. Báječné od začátku do konce. Naprosto nejlepší jsou ale herecké výkony, které rozehráli hereckou kariéru mnoha dnešním filmovým hvězdám. Kdo neviděl ať to hodně rychle napraví, protože tento perfektní snímek o hodnotě člověka si zaslouží více jak pět hvězd....