Pluhy

Pluhy

Václav Pluhař

okres Praha

67 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Love (2015)

  Mnohem intimnější záležitost, než jsem předpokládal. A to jsem od Gaspara Noeho čekal kontroverzní hardcore anál fekál porno s liliputama. Místo toho jsem dostal prvotřídní vztahovou zpověď o lásce.... o lásce, která je zabírána v dlouhých záběrech s geni(t)ální kamerou, o lásce ke které patří poševní sekret a tuna spermatu, o lásce jaká ve skutečnosti je. Novodobý nástupce filmů, jako Poslední tango v Paříži, 9 a 1/2 týdne, nebo Stvořeni pro lásku. Soundtrack, který mi zní v uších ještě nyní, se skvěle dráždivým songem " Funkadelic - Maggot Brain" a nejlépe filmově ztvárněný sex, jaký jsem kdy spatřil. Film, který mi změnil život. Gaspar Noé je bůh!!!

 • poster

  Osudová sázka (1998)

  Gallo je génius! Je opravdu složité slovy popsat mé dojmy z filmu. Miluju každičkou sekundu filmu.

 • poster

  Johnny Suede (1991)

  Šustot sametu, rozdrnčená kytara Linka Wraye a Johnny Suede stojící před zrcadlem na veřejných záchodcích v místním klubu. Je dokonalý, svudný pohled, perfektně upravené vlasy, luxusní oblek, - vysněnou hvězdnou kariéru mu kazí jen pár rozvrzaných bot. Johnny Suede přesedlá do semišových bot, vezme kytaru do ruky a kráčí prázdným městem vstříc ječícím fanynkám a hvězdné kariéře. V cestě mu stojí jen několik měsíců nezaplacený nájem, naivní poznávání ženské duše a jeho kapela, která pro jeho hvězdné ambice nemá pochopení. Johnny je svobodomyslný a má svět na dlani ale přes všechny tyto překážky je uzavřen ve svém vlastním světě a poznat sám sebe je občas složitější, než pochopit ženskou logiku. Nejlepší film a zároveň debut Toma DiCilla. Neopakovatelný Brad Pitt. Herecká účast Nicka Cava. Jedinečný soundtrack, v kterém dominuje Link Wray a songy z alba Wild Side Of The City Lights.

 • poster

  Barry Lyndon (1975)

  Vznešenost, láska, majetek a putování napříč Evropou. Nikdy by mě nenapadlo, že příběh z osmnáctého století, plný škrobených dialogů, dlouhých pohledů a půlhodinových pistolních duelů mě zaujme. Jenže Kubrick naservíroval toto pro mě těžce stravitelné téma se vší bravurností. Rozvleklé tempo v jiných historických filmech nenávidím, ale zde jsem ho miloval. Měl jsem čas se kochat každou scénou a každým dalším krůčkem Barryho za dobrodružstvím. Stanley Kubrick připravil naprosto orgasmický obrazový zážitek. Kompozice záběrů, využivání světel, zlatého řez atd. dotváří tak dokonalý zážitek, že ať film zastavíte v jakékoliv části, tak si můžete záběr v zlatém rámu pověsit na stěnu a nikdo vám neuvěří, že se nejedná o dobovou malbu z osmnáctého století. Stejně tak příběh nezabředl v melancholii a držel si tempo až do posledních sekund. Perfektní kus ryzí filmařiny.

 • poster

  Gattaca (1997)

  Nepříliš vzdálená budoucnost v které bude váš pracovní stůl sterilní, pracovní výsledky excelentní, zdravotní stav dokonalý, sportovní výkony atletické úrovně a váš zevnějšek konzervativní, formální a zcela upravený. Narodili jste se totiž pod rukami genetických inženýrů, kteří z vašeho genetického kódu vymítli vše, co by škodilo moderní společnosti a budoucnosti vaší práce kosmického navigátora. Vincent ovšem takové štěstí neměl, a tak patří mezi poslední jedince, kteří nejsou ze zkumavky. Nepříliš spokojený se svojí prací uklízeče sní, že jednou poletí jako kosmický navigátor raketou pryč ze země a hodlá pro to podniknout cokoliv. ... Nepříliš známé sci-fi, které řadím jako Niccolovo masterpiece a jako špičku ve svém žánru. Niccol ukazuje, že k perfektnímu sci-fi nepotřebuje moře efektů, mimozemšťanů a akce, právě naopak představuje komorní drama, které i přes svůj minimalismus způsobuje audio-vizuální orgasmus. Příběh vypovídá o posledních špetkách lidskosti a emocích, které na planetě zemi zůstaly. Nemám co vytknout! Skvělá stylizace, příběh, herecké výkony a strhující soundtrack Michaela Nymana, zaručuje silný emocionální zážitek.

 • poster

  Bad Timing (1980)

  Bad Timing se stal jedním z mých nejoblíbenějších filmů a ještě dlouho budu vzpomínat na kultovní Roegovo střihové orgie. Na karlovarském festivalu jsem vcházel do kina s neskutečnou únavou a nečekal jsem, že mě vůbec ještě něco vzpruží. Přesně to dokázalo psychologické drama, které nahlíží velmi neobvykle na milostnou dvojici a prozkoumává důmyslně jejich vztah. Ženy občas dokážou být ještě více záludnější, než si dokázal učitel psychologie představit. Byl jsem v naprostém úžasu a obsazení filmu se podařilo skutečně na jedničku (Harvey Keitel v roli inspektora byl neopakovatelný) a soundtrack filmu byl také vynikající. Stejně jako u hlavní dvojice jste u filmu nečekali jestli další skladba bude příjemná rockovka (The Who - Who Are You) nebo Kánon od Pachelbela.

 • poster

  Zjizvená tvář (1983)

  Filmovej orgasmus - film Scarface viděl kde kdo, vidět ho ale na obřím plátně, uvedený Oliverem Stonem a Murray Abrahamem to je zážitek na celej život - střikám koks!

 • poster

  Hanebný pancharti (2009)

  Tohle, tohle, TOHLE je kurva Tarantino! Špagety western z druhé světové války? Zbláznili jste se? Největší cinefil odkojený ve videopůjčovně rozhodně ne! Naprostá oddanost Leonovo špagety westerny, do detailu vykreslené charaktery, a velkolepé scény. Pancharti jsou v Tarantinovo tvorbě zásadním milníkem a začínají jeho neoficiální trilogii ve které projevuje lásku ke špagety westernovkám.Dvou a půl hodinovou pochoutku od mistra filmu jsem si vychutnával až do sladkého konce. Už dlouho jsem si žádný film tímto způsobem neužil. Nemůžu jinak hodnotit a nechci ani nic prozrazovat. Koukněte na to a udělejte si obrázek sami.

 • poster

  Taxikář (1976)

  Travis nespal už několik nocí, hlavou se mu prohánějí vzpomínky z války a skličuje ho příliš mnoho volného času. K ukrácení dlouhé chvíle a nutnosti zaplatit složenky přijímá práci taxikáře. Kratochvíle se tak mění na nekonečné projíždění prohnilým velkoměstem. Smog, drogy, korupce, prostituce, rasismus a nevraživost se stává pro Travisovi oči denním chlebem. Poslední kapkou v jeho stereotypním životě je odmítnutá láska, která mu všechnu tu nevraživost a prohnilost napumpuje do žil. Tam kde Travis nečinně přihlížel nyní vystupuje z vozu. Znechucen každodenním životem utrácí svojí vydřenou výplatu za arzenál zbraní a je připraven zakročit proti všemu, co jeho nechutenství způsobilo. (...) Nejlepší snímek Martina Scorsese, zdrcující atmosféra, strhující výkon Roberta de Nira a skvělý soundtrack od Bernarda Herrmanna. Jediné za co proklínám Martina Scorceseho je jeho jednostranné vysvětlení konce, vždyť závěrečná scéna je svojí mnohoznačností naprosto genitální.

 • poster

  Náš den přijde (2010)

  Výplod chorého mozku? Ne ne, tohle je zkrátka genialita... Naprosto nečekaná podívaná. Z černohumorného dramatu přechází film, do brutální fantasmagorické jízdy. Film, který zobrazuje násilí, tak trošku jinak, než bývá zvykem. Synáček starýho Gavrase to zvládnul na výbornou a navíc herecký mastrštyk v podání Vincenta Cassela a Oliviera Barthelemy.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace