Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Horor

Ve sklepě (2014)

Wolgang Přiklopil a Josef Fritzl se bohužel natáčení dokumentu o sklepích nemohli zúčastnit, ale i přesto se našla pěkná snůška zvrhlých sklepmistrů. Zatímco u souseda Siegfrieda, kde se to blyští nacistickými cetkami, se leští podobizna Hitlera ve zlatém rámu, kterou každý den oprašuje prachovkou v barvách německé trikolory, aby si následně s přáteli dal tucet žejdlíku piva a orchestrálně na lesní roh zafoukal Wagnera. U sousedky Helgy se zase ve sklepě spekuluje nad tím, čím by se dala otrokova řiť ještě víc roztáhnout, jestli zvolit obří kovový kolík, nebo gynekologické kleště. Aneb výborný dokument od Ulricha Seidla, který zaklepal na pár sousedů v ulici aby omrkl sklep průměrného obyčejného Rakušana.

Saulův syn (2015)

Smrad pálících se židovských těl, masové zabíjení statisíců nevinných lidí a pece puštěné na max, které pod přívalem nových kusů na podpal již nestačí pálit. Do toho všeho mistrovská kamera přilepená k hlavnímu hrdinovi Saulovi, díky které cítíte z plátna strach a blízkost děsu v koncentračním táboře Osvětim. A navrch, už tak hutné atmosféry, se tu formuje židovský odboj a lidský příběh o důstojném pohřbu Saulovo syna. Saulův syn je silně emotivní film, na který nikdy nezapomenu. Stísněnost zpracování a příběhu mi velmi připomínala Glukowského Metro 2033.

Deadpool (2016)

Deadpool boří všechny návštěvností žebříčky zcela po právu... je to totiž kurevská sranda. Po zkouknutí v kině jsem si ještě zapařil hru Deadpool z roku 2013 a bavil jsem se královsky. Kdyby mi bylo 15 jedná se pravděpodobně o nejlepší biják ever, takhle je to jen velmi kvalitně zrežírovanej komiksák na velkém plátně.

Osm hrozných (2015)

Tarantinovka par excellence! Tarantino tentokrát mnohem méně tlačí na pilu a odkrývá mnohem více komornější a méně mejnstrýmový film. Perfektní oživení oldchool žánru mystery filmů. Quentin v rozhovorech prozradil, že vytvořil pro scénář mnoho konců a pak se unášel na vlně postav, aby se k nějakému dobral. A pravě závěrečná scéna je pro mě mírné zklamání, protože mi nepřináší tu opojnou diváckou satisfakci, kterou mi přinesly závěrečné scény jeho předchozích filmů. Za mě bych scénář zavřel ještě tak na půl roku do Tarantinovo šuplíku, aby tam dozrál. Přese všechno je to top notch biják, který si Vás namotá kolem prstu. V moderní kinematografii něco naprosto unikátního!

Lesní duch (1981)

První Evil Dead jsem dlouho odkládal, až nyní. Pohodlně jsem se usadil, že to bude velká legranda jako Army of Darkness, nebo Braindead od Jacksona. Jenže Sam Raimi je fakt koumák a dokáže skvěle kombinovat béčkovou horrorovku s morbidním humorem a hutnou atmosférou. Po chvilce jsem se přistihl jak se strachy krčím na křesle a po shlédnutí jsem musel zkontrolovat, jestli jsem si nestřelil do trenýrek, protože tohle byla pekelná jízda se skvělým Brucem Cambellem.

Love (2015)

Mnohem intimnější záležitost, než jsem předpokládal. A to jsem od Gaspara Noeho čekal kontroverzní hardcore anál fekál porno s liliputama. Místo toho jsem dostal prvotřídní vztahovou zpověď o lásce.... o lásce, která je zabírána v dlouhých záběrech s geni(t)ální kamerou, o lásce ke které patří poševní sekret a tuna spermatu, o lásce jaká ve skutečnosti je. Novodobý nástupce filmů, jako Poslední tango v Paříži, 9 a 1/2 týdne, nebo Stvořeni pro lásku. Soundtrack, který mi zní v uších ještě nyní, se skvěle dráždivým songem " Funkadelic - Maggot Brain" a nejlépe filmově ztvárněný sex, jaký jsem kdy spatřil. Film, který mi změnil život. Gaspar Noé je bůh!!!

Město 44 (2014)

Poláci patrně nebudou ještě hodně dlouho jíst, aby mohli zaplatit tenhle polský mix Pearl Harboru a Zachraňte vojína Ryana. Tenhle film je natolik patriotistický, že vás přesvědčí, že Polsko vyhrálo druhou světovou. A jak? Přece díky malé skupince holek a kluků v tehdejším odboji, která jde skrz Varšavu a kosí jednoho nácka za druhým. V tomhle filmu je úplně všechno, od velkolepých bitev, horrorových scén, romantických scén jak z bolywoodského slaďáku a když už si myslíte, že vás nic nepřekvapí, rozjede se porno za zvuku dubstepu. Z těch explozí a efektů se vám tak zatemní mysl, že budete mít chuť jen na střílení nácků a prozpěvování si polské hymny.

plakát

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Jediná pohádka, kterou jsem letošní Vánoce viděl a byla zatraceně skvělá!

plakát

3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové (2013)

Každý správný moravák má vinný sklípek a každý správný rakušák má ve sklepě alespoň jednu dívku. Velmi uvěřitelně zfilmovaný únos a zajetí Nataschi Kampusch. Lépe a věrohodněji už to snad ani nešlo. Až při sledování mi došlo, že 3096 dní je setsakramentsky dlouhá doba. Ale s tak skvělým úchylákem jakého zahrál Thure Lindhardt to uteče raz dva.