Maska (1985)

Tenhle dramatický film o znetvořeném chlapci byl natočen podle skutečnosti. Místy je to opravdu dojemné a Erik Stoltz hraje výborně, i když vlastně nevidíme jeho tvář.

May Day (2000)

Převrácená luxusní loď vinou atomového výbuchu a do ní se dokonce dostane žralok - no, co si už lidi nevymyslí. A jeden ze Sedmi statečných (Coburn)tomu velí.

Měsíc v ohrožení (2006) (TV film) odpad!

Na tenhle výtvor se v žádném případě nedívejte: má to být ohrožení Země prostřednictvím zdevastovaného Měsíce, ale když jsem sledoval způsob záchrany s hlavním hrdinou Stephenem Baldwinem, vesmírný slalom raketoplánu mezi úlomky Měsíce a další pozoruhodnosti, nemám dalších slov.

Miluj mě něžně (1956)

Elvis nebyl nikdy zvláštní herec, ale titulní písnička patří mezi jeho největší hity. Tohle je přiběh dvou bratrů, kteří milují stejnou dívku, což nemůže dopadnout dobře.

Mlha (1980)

Opravdu výborný horror mistra hrůzy-stačí pomalu postupující mlha a je tu rostoucí napětí, podmanivá hudba,udivující atmosféra....

Mocná Afrodíté (1995)

Typicky "allenovský" film, z něhož jsou určitě jeho příznivci nadšeni. Přesné zachycení mezilidských vztahů, jeho obvyklá neurotická role, zajímavá konfrontace s postavami z řecké mytologie.

Modrá laguna (1980)

Krásná scenérie exotického ostrova, lehká vkusná erotika, romantika,slunce a křišťálově čistá modrá voda.A hlavně chlapec a dívka, kteří "objevují" sami sebe.

Modré z nebe (1983)

Tahleta moderní pohádka plná nesrozumitelných poetismů a dalších nedětských věcí nemůže být vůbec určena malým divákům, ale ona není ani pro starší. Co tím chtěl vlastně O.Koval říci ? To už nám bohužel neřekne.

Modrý samet (1986)

Dívání na Lynche není pro normálního diváka. Tenhle thriller v sobě skrývá násilí,šílenství a zvrhlý sex - to vše je natočeno v jakési podivné atmosféře a pod povrchem thrilleru lze objevit i snahu po hlubším významu druhé roviny příběhu.

Most přes řeku Kwai (1957)

Výtečná adaptace stejnojmenného románu,jeden z nejznámějších a nejlepších válečných filmů. Vše je natočeno vynikajícím způsobem,který po právu získal Oscara. Známá je také "pískací" melodie.