Gallipoli (1981)

Film by měli vidět ti, kdo pořád haraší zbraněmi a mají chuť si zaválčit. Myslím, že mladí muži by měli mit poněkud jiné zájmy, než po sobě střílet.

Jižanská pohostinnost (1981)

Při rutinním cvičení v pralesních močálech v Louisianě se ztratí skupina příslušníků národní gardy a je zmasakrována francouzsky mluvícími osadníky. Nic pro citlivé povahy, prostředí ještě horší než v Králi Šumavy.

Kopyto (1981)

Když hraje někde Pierre Richard, tak je jasné, kam se bude dílko ubírat. Tahle komedie je navíc založena na protikladu obou hlavních představitelů.

Křtiny (1981)

Podle mě je to velice vtipná komedie, kde září i Dáša.

Malá, menší, ještě menší (1981)

Moderní žena v domácnosti se vinou chemického prostředku náhle zmenší do velikosti panenky Barbie.Lily Tomlinová nemá příliš možností hrát, scénář jí toho moc nedovoluje. Průměrný snímek.

Poklad z Yankee Zephyru (1981)

Honba za spadlým letadlem, na jehož palubě je několik zlatých cihel. Zájemců je několik a vo tom to je!!!

Pošťák vždy zvoní dvakrát (1981)

Tohle druhé zpracování úspěšného románu je akčnější a dobrodružnější než první, spíše milostná verze. Ale největším kladem filmu je bezesporu herecký výkon Jacka Nicholsona, který odsouvá do pozadí všechno ostatní.

Scanners (1981)

Snímek na pomezí sci-fi a horroru se opírá o motiv telekineze a jejího zneužití. Kromě legendárních "vybuchujících hlav" se ve filmu najde i špetka černého humoru.

Útočná síla "Z" (1981)

Australský výsadek má zachránit z území obsazeného Japonci diplomata ze sestřeleného letadla a odvézt ho do bezpečí. Nic nového ve válečných akčních filmech: hodně střílení a krve,zaujme samozřejmě účast superhvězdy(tehdy ještě ne) Mela Gibsona.