Mocný vládce Oz (2013)

Celé mi to přišlo, jako hra na Alenku v Říši divů a temného Tima Burtona. Skvělý James Franco, ne však dost dobrý na to, aby utáhl, tak hrozný film! Svět "přegrafikovaný" za účelem vzbuzení pohádkového světa, naopak udusal všechno co mohl. Všude tisíc barev, kostýmů z 60. let, otravná ufňukaná porcelánová holčička a výkony čarodějnic, no prostě jako v průměrné pohádce. Čekala jsem od toho mnohem víc. 2 hvězdičky jen za úžasnou hudbu Dannyho Elfmana a za Jamese Franca, který mě i přes tu hrůzu dokázal pobavit.

Temný rytíř (2008)

Nolan, Zimmer, Ledger a Bale. To je čtveřice zaručeného úspěchu. Christian Bale je nejvěrohodnějším Batmanem všech dob, Heath Ledger dokázal jít až na úplné hranice šílenství a empatie (věřím tomu, že zemřel na následky vtělení se do Jokerovi postavy), Hans Zimmer zjistil, že Jokerovo zlo a šílenství se dá vyjádřit pouze jediným strohým tónem, který ovšem řeže až do morku kostí. A nakonec tohle všechno pod taktovkou krále komiksu Pana Nolana. Nic víc není potřeba dodat. Kdybych mohla, dám 10 hvězdiček.