• Fantasy

Ledové království (2013)

Sněhulák Olaf a písnička Let it Go, to jsou hlavní taháky tohohle filmu. Obojí je naprosto dokonalé. Ohledně písně, výrazně víc se mi líbí verze od Idiny Menzel běžící v průběhu filmu, než ta od Demi Lovato, která hraje během titulků. Co se animace týče, velmi mi to připomínalo můj oblíbený kousek Na vlásku. Nicméně kvalita příběhu je v tomto případě výrazně horší, i přesto stále poměrně přijatelná.

Jak na věc (2002)

Hugh Grant a jeho výrazy mi obvykle nesedí, ale do tohohle filmu a téhle role poměrně dobře zapadá. Postupné prolínání životů Willa a Marcuse působí naprosto přirozeně, přestože v běžném životě by byla podobná situace nanejvýš neobvyklá. Za skvělou atmosféru Anglie hvězda nahoru.

Nejhledanější muž (2014)

Jedna z posledních rolí mého oblíbeného herce, Philipa Seymoura Hoffmana, rozhodně nezklame, spíš naopak. Mentalitu tohoto typu tajného policisty zvládl naprosto bravurně a jako na herce na něj budu rozhodně vzpomínat. Film jako celek velmi kompaktní, založený především na silné atmosféře. Nevlídné prostředí Hamburku prosvětluje vždy krásná Rachel McAdams.

Zmizelá (2014)

Naprosto dokonalá atmosféra. Film diváka vtáhne, dvě a půl hodiny uteče jako nic a na konci člověk odchází s pocitem, že by se něco takového mohlo naprosto běžně stát, klidně třeba jemu. Film mi trochu kazil Ben Affleck, i když je pravda, že tahle role mu docela seděla. Rosamund Pike příjmně překvapila.