Dárce (2014)

Černobílá Divergence vykrádající dílo 1984 od George Orwella s poněkud nelogickým sci-fi závěrem. Nic víc, nic míň.

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Brutální masakr na druhou jsem měl chuť vidět, už jen kvůli tomu, že jednička byla relativním brutálním masakrem. A že to byl brutální masakr, je jasné už od pohledu. První polovina filmu byla příšerně uječená. Facebooková kráva ječí a ječí a po nějaké chvíli už je to tak protivné, že Vám ji nemůže být ani líto. Je vidět, že Jemma Dallender nemá s herectvím žádné zkušenosti. V některých momentech přehrává, jako když dítěti seberete lízátko, v jiných zase hodně ztrácí. Na nízkorozpočtový snímek to asi stačí, ale stejně je to oproti jedničce značný propad. Střih filmu je značně chaotický. Film rozhodně neoplývá originalitou, ale tu jsem ani nějak nečekal. Jediné, co jsem čekal, je brutální masakr, ovšem kromě koulí ve svěráku to zase až takový masakr nebyl. Film ztrácí na všech frontách a k prvnímu dílu se ani nepřibližuje.

Spring Breakers (2012)

Hodnotit tenhle film je složité. Film sází na neucelený prvek, který míří na divákovi smysly. A kupodivu to funguje. Bohužel, na druhou stránku nemá film co nabídnout a tak vyplňuje hluchá místa kozama, zadkama a pohledy na kundy v bikinách. Jenže postavit na tomhle film, který nepatří do pornografie, vyžaduje určitého génia, který se v tomhle případě neprokázal. Pokud nad filmem nebudete přemýšlet a pouze vnímat děj filmu s nastříhanými záběry na kundy, asi se u filmu budete bavit, jako neodrostlí puberťáci. Pro ty ostatní se však bude jednat o více než podprůměrný snímek, který, bez záběrů na houpající kozy a pokusů o hluboké myšlenky, dá maximálně 30 minut děje, u kterého na konci zjistíte, že vlastně ani nedává smysl. Možná že pro americkou mládež má tenhle film má nějaký přínos, ale pro mě teda rozhodně ne.

Sex Tape (2014)

Naprosto průměrná komedie, která mi připadá spíše, jako epizoda z Jak jsem poznal vaši matku, než samostatný celovečerák. Nejde o hlavní roli. Tu Cameron Diaz a Jason Segel zahráli tak dobře, jak je to jen v lidských silách. Ale když je scénář pouze celovečerním reklamním spotem, nezachrání to sebelepší herci.

Labyrint: Útěk (2014)

První myšlenka co mě u filmu napadla byla Kostka. Svého času průměrný horror s průměrným příběhem. Druhá myšlenka asi po první půl hodině byla Hunger games a třetí nakonec Percy Jackson. Knihu jsem nečetl a číst nikdy nebudu, ale film nebyl zase tak špatný. Jinak pojatá Kostka s trochu hlubším příběhem, který však filmu moc nepomáhá. Příběh se skutečně posune teprve v posledních 10 minutách a zbylou hodinu a půl se pouze díváte na trosečníky, doslova. Ne že by to bylo tak zlý. Ono dívat se, jak se banda adolescentů rve o přežití má něco do sebe, zvlášť, když vládní organizace investuje během apokalypsy miliardy do gigantického, plně automatizovaného komplexu, který jistě poháněla nějaká malá atomová elektrárna, geneticky zmutované kyborgy a podmínkám pro pěstování plodin a stromů v postapokalyptické poušti. Jasně, asi by ty zdroje šli využít na vybudování bezpečné zóny pro přeživší populaci. Jenže to by pak nebyla taková zábava.

Pod zemí (2014)

Takhle by to asi dopadlo, kdyby Lara Croft měla dítě s Indianou Jonesem. Neohrožená geniální dívka se vydává do Pařížských katakomb, aby nalezla pravdu o Vy víte kom :D Film měl určité ambice. Dokonce i ty katakomby působily celkem depresivně. Ale v celku to nepůsobilo zrovna strašidelně. Tím méně konec, který byl paradoxně spíše k smíchu. Možná je to i pro to, že styl handycam už je nějaký ten pátek vysosaný a zřejmě vychází i z módy. Nebo pro to, že i když si na sebe nalepíte stovku kamer, pořád to není záruka kvality. Pod zemí bych si dokázal představit jako klasický béčkový horror, který se nepokouší lepit náplasti tam, kde jiní píchly rezervu. A jak se zdá, s handycam žánrem to už lepší nebude. Možná je čas tenhle žánr nadobro opustit. 2 * ze soucitu nad herci, kteří se tomuhle Potrániu upsali.

Želvy Ninja (2014)

Příjemná akce ve stylu Transformerů. Megan Fox vypadá skvěle, efektům a animacím není co vytknout a akční scény typu OMG působí dobře. Nové pojetí želv není zase tak špatné. Pravda, že scénář je trochu jednotvárný a chybí podstatné příběhové prvky, bez kterých je film skutečně jen akční jízdou na hodinu a čtyřicet minut. Ale pro mě nové Želvy Ninja splnily přesně to co jsem od nich čekal.

Hercules (2014)

Arniho vystřídal Dwayne Johnson. A tak světlo světa stvořil snímek, který poprvé řeckou mytologii zpracovává do poněkud reálnějších sfér. Ačkoli mi potlačení mýtických prvků trochu chybělo, vynahrazoval to Dwayne svými akčními scénami a celkem povedený scénář, který ovšem, jak už to bývá zvykem, občas uměl zakopnout. Rozhodně si však nemůžu ztěžovat na závěr, který byl celkem příjemným vyvrcholením celého filmu.

Letadla 2: Hasiči a záchranáři (2014)

Jak podojit Auta, které už nikoho neberou? Přidejte jim křídla a nazvěte je Letadla. Dvojka sice obsahuje pár nových věcí, jenže ve výsledku je to zase to stejné, jen v jiném kabátku. Jednorázová pohádka, u které se malé děti na hodinu a půl zabaví, aby rodiče mohli mít chvíli klid :)

Království lesních strážců (2013)

Konečně pohádka, která má ambice dohlédnout dál, než za stádo tupých mluvících zvířat. Pěkná animace, fungující humor a příběh, je kombinace, která tu už dlouho nebyla. Ne že by film byl nějak originální. Často připomíná spíše Pána prstenů, zvlášť v závěru. Ale má své kouzlo, dabing se povedl a děti si jistě příběh také užijí.