Voices from the List (2004)

Jeden z bonusů k anglickému dvd Schindler's List, který film skvěle podkresluje a dává mu reálné základy. Byl jsem překvapen kolik materiálů z těch dob zbylo a mohlo se objevit v tomto dokumentu.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Tento seriál byl nominován v kategorii Nejlepší TV seriál - komedie ve Zlatých Glóbech 2007. Kvůli stávce scénáristů skončila první série po 9.díle. Pokračovat se bude nejdříve v září 2008.

Supermarket (1992) (pořad)

Naprosto neuvěřitelná soutěž, která se pod stejnou linencí vysílá na anglické ITV. 3 páry musí například uhodnout kolik co stojí, aby měly víc času na běhání po přesné replice supermarketu:)

Developing (1994)

Silný film o fotografce s rakovinou prsu a jejím vztahu s dcerou (Natalie Portman). Najednou se jim život život začíná rozpadat pod rukama. Za zmínku stojí pěkná hudba.

Šťastné míle (2007)

Odpočinkový a milý film s místy geniální režií a dialogy. Nezlobil bych se, kdyby to bylo ješte trochu delší.

Napříč vesmírem (2007)

Na film bych hodnotil tak na 55%, ale přeci jen to je muzikál, tak se šplhám k 70%... V půlce filmu příběh citelně ztrácí dej a tak se naštěstí po chvíli znovu chytá svojí vizuální stránkou. Na McKeana (kterého mi to chvíli připomnělo) to zdaleka nemá, ale nápadité to je. Vcelku jde o příjemný muzikál.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Film staví hlavně na hereckých výkonech, ale má i pěknou hudbu (jedno z témat občas připomene Fontánu) a grafickou stylizaci. Avšak na svoji délku nemá příliš zajímavý děj - ten se rozčeří jen na začátku a na konci. Jakoby šlo o pečlivě popsaný ústřižek z dlouhého životopisu Jesseho Jamese se zaoblenými rohy.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Podle mě to je jen jeden roztažený díl se zápletkou, která má být mohutná. Roztažené je to ale trochu nerovnoměrně, takže na konec toho už moc nezbývá. Rozhodně trapná však byla etuda s prasetem. Takovéhle levné "vtipy" myslím nemají tvůrci seriálu zapotřebí. Nechci jen kritisovat - pár dobrých vtipů se tu jistě najde, ale ty nejsou nutné na plátno.