Hranice nemožného (2008) (seriál)

Hodnocení po pilotním díle: Pěkná kamera, triky i herečka v hlavní roli, ale příběh mě příliš nenadchnul. A ten bohužel je u seriálu hodně důležitý... Co víc z toho proboha ještě chtějí vymačkat? Vždyť ta zápletka by stačila na jeden hodinový díl a ne na dvouhodinový pilot a následný seriál! No, nechám se překvapit jak se to vyvine dále. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Hodnocení po celé první a části druhé série: Novým divákům doporučuji nehodnotit po prvním díle a počkat až tak na pátý, kdy se to opravdu rozjede. Druhá série mi přijde jako lehké sklouznutí k epizodnosti a k opouštění hlavní dějové linky, takže znovu na vývoj čekám. Mimochodem, co asi může znamenat ten kod 051010, nebo jak to bylo... Že by datum series finale? :)

Charly (2007)

Film, který prý v rodné Francii dostal mnoho cen, se mi docela líbil. Je točen ruční kamerou a schválně navozuje dojem, že ho natočila parta studentů po škole. Ale například dialogy mezi dvěma hlavními postavami se podle mne za den napsat nedaly a mají neobyčejné kouzlo. Soutěžní sekce FEBIOFESTU 2008.

Interstate 60 (2002)

Zajímavý film u kterého mi však chybělo více hlubšího smyslu (přeci jenom je o otazkách života, tak by tam mohlo být trochu logiky), dotáhnutí některých částí příběhu (některé postavy se zjeví a ihned zase zmizí) a také Amy Smart:)

Isčina cesta (2007)

Soutěžní sekce Febiofestu 2008.

Jahodové víno (2008)

Poetický příběh zasazený do klidného prostředí polského venkova. Musím zmínit pěknou kameru (jen občas mi vadily špatně natočené záběry z vrtulníku) a hlavně hudbu, která již začíná být u polských filmů standardem. Škoda, že Macháček je dabovaný, ale tento fakt film nijak neruší. Soutěžní sekce FEBIOFESTU 2008

Jak jsem balil učitelku (1998)

Neuvěřitelně geniální film. Při druhém shlédnutí (ve dvou dnech:) ) se stále objevují nové věci k přemýšlení. Vidím, že zdejší hodnocení je značně poznamenáno českým názvem, který asi láká jiné skupiny lidí, než jsou pro film předurčeny....

Jezero Tahoe (2008)

Hodně jsem od filmu očekával, ale zaujal mě až konec na který se musí dlooooouho čekat. 43. KVIFF

Jsou věci, které nevíš (2010)

35% Trefný název filmu. Přiznám se, že jsem na chvíli uprostřed filmu na chvíli usnul, takže mi unikl přechod od pomalých záběrů k romantickým pomalým záběrům. Film byl i celkem dobře natočen, ale s Taxi Driverem má společný snad jen ten taxík. 45. KVIFF

Juno (2007)

Juno je upřímnou komedií ve stylu Little Miss Sunshine, kterou připomene mimo jiné krásnou hudbou podkreslující prakticky celý film a kterou si ještě pár dnů po zhlédnutí pískám. Co mi ale u takovéhoto filmu vyrazilo dech bylo herectví 20-ti leté Ellen Page. Téhle slečně předpovídám zářivou budoucnost (dnes je 15.1.2008;) ). Její výkon celý film vede, ale zahanbit se nenechají ani ostatní herci a celé dílo má nádech má nádech dokonalosti. Trochu mě ke konci otrávilo jen směřování do klišé, ale pak se film zas vrátil do svých kolejí a rozhodně ho zařazuji do své složky filmů, které potěší. Aspoň doufám, že ho uvidím ještě v českém kině.