• Romantický
  • Thriller

Faustine et le bel été (1972)

Faustine (Muriel Catalá) je mladá, dospívající dívka, voyeurka. Tráví prázdniny u svých prarodičů, fascinována svými sousedy….Přitahují ji, ale neodváží se s nimi setkat. Avšak právě díky svému pozorování je Faustine oslovena, aby trávila své prázdninové dny s jejich rodinou. Joachimem (Francis Huster), jeho bratrem Florentem (Jacques Spiesser), otcem Jeanem (Maurice Garrel) a strýcem Julienem (Georges Marchal). Faustine odmítá lásku Joachima a touží svést Juliena, jeho strýce. Faustine, které je pouhých 16let vkládá všechny své naděje do krásného léta, kdy se dozví mnoho o lásce. Ve snímku je možné zhlédnout malé filmové hvězdičky, dnešní hvězdy, jakými jsou například Isabelle Huppert a Isabelle Adjani.

Quartet (1981)

Snímek jsem zhlédl kvůli Isabelle Adjani a vůbec neudělal špatně. Komentář „AngelAngie“ je vcelku výstižný. Filmy z této doby mám zkrátka rád, tento byl věrohodný (tak to v životě chodí) a myslím, že to zde Isabelle poměrně „sedlo“ . Musím též podotknout, že v tomto snímku mi byl mnohem příjemnější francouzský zvukový doprovod, je zkrátka ladnější.

Milenka (1976)

Jeden z klenotů francouzské kinematografie, krerý dnes již stěží někdo vyprodukuje. Ani na chvilku jsem se nenudil, děj mě bavil a čas na aktuálnosti tohoto snímku nesebral vůbec nic (vůbec se mě nechce věřit, že se jedná o více, jak 40let starý film). Pěkná kamera, hlavní představitelka velice sexy a Depardieu jako většinou - výborný.

Sérieux comme le plaisir (1975)

Snímek jsem zhlédl kvůli hlavní představitelce Jane Birkin…. Tři mladí a intimně sblížení přátelé (2+1) prožívají období plné bláznivých a ztřeštěných nápadů. Jeden bez druhého, druhý bez třetího a třetí bez prvního zkrátka nemůže být…Komedie s nádherným závěrem, co pobaví a odreaguje.

De Serge Gainsbourg à Gainsbarre de 1958 - 1991 (1994)

Snad nejrozsáhlejší a ucelený přehled tvorby Serge Gainsbourga (Luciena Ginzburga). Od prvního hitu o štípači lístků v pařížském metru "Le poinçonneur des lilas" (kterým byla píseň i inspirována), až po rok 1991. Záznamy z pořadů, koncertů, soukromé záběry, interview. Uvidíte i mnoho jiných dobových umělců a blízkých spolupracovníků Serge. Pro fanoušky nezbytnost.

Melody (1971) (TV film)

Muzikál Serge Gainsbourga, filmové zpracování z dilny Jeana-Christophera Avertyho (Histoire de Melody Nelson). Příběh pojednává o dívce - lolitce (J. Birkin), asi tak 14-15 leté, která je sražena z bicyklu luxusním vozem stárnoucího umělce (S. Gainsbourg). Naštěstí nedojde ke zranění, ale řidič se do ni velmi rychle zamiluje a odvádí ji do poněkud „neobvyklého hotelu“, kde se spolu pomilují. Její dny jsou však sečteny a dívka brzy přichází o život při leteckém neštěstí…..Tím však příběh zdaleka nekončí.

Slogan (1969)

Osudový film hlavních představitelů a životních partnerů – herečky, zpěvačky Jane Birkin a herce, skladatele, spisovatele, scénáristy, režiséra a buřiče Serge Gainsbourga (Luciena Ginzburga). Má srdeční záležitost. Na tomto snímku jest velice zajímavá jedna skutečnost. V rámci tohoto filmu došlo během natáčení skutečně k jejich seznámení a to, co si zde zahráli se také následně odehrálo i v jejich osobním životě a stalo se tak skutečností. Že by náhoda…?

Valley of Love (2015)

V tomto snímku dominují nestoři francouzské kinematografie (Isabelle Huppert a Gérard Depardieu), kteří zde předvedli nezapomenutelný herecký výkon. Rozvedený manželský pár, Gérard (Gérard Depardieu) a Elle (Isabelle Huppert) svedou opět dohromady obdržené a záhadné dopisy od jejich syna Paula, který již není mezi živými, neboť před nějakým časem spáchal sebevraždu.V obdržených dopisech, které byly patrně napsány až po Paulově smrti se vyznává z lásky k nim a nacházejí zde další pokyny, vedoucí ke vzájemnému setkání. Paul by totiž své rodiče moc rád naposledy spatřil…Doporučuji fanouškům i staré francouzské kinematografie, kteří již novodobé snímky předem zatracují. Líbilo se moc.