PaPiLiO

PaPiLiO

• 17.9.2016  22:45
    Memento (2000)

Můj oblíbený režisér a originální scénář rovná se bezvadný filmový zážitek. Film, který určitě stojí za vidění!

• 4.6.2014  10:02

Hodně drsný a surový, ale zároveň hodně silný film. Určitě to není film pro každého a rozhodně bych doporučila trochu selektovat, koho na projekci brát...:-) Například já jsem vzala dvě kamarádky, které mi po cestě z kina poklepaly na rameno se slovy: "No, tak ti moc děkujeme, že jsi nás vzala na takový 'bezvadný' film!!!":-D Nojo, holt čekat od filmu o potratu z éry rumunského totalismu nějakou veselou podívanou, to asi úplně nejde...:-)

• 3.6.2014  23:07

K tomuhle filmu se ráda vracím, když mám náladu na nějaký pohodový film, ve kterém se toho moc neděje. Bezvadný soundtrack!

• 3.6.2014  22:29
    Až na krev (2007)

Mé první filmové setkání s Daniel Day-Lewisem, ze kterého jsem si doslova sedla na zadek. Takhle dobře jsem asi ještě nikoho hrát neviděla, on v podstatě ani nehrál, on zkrátka 'byl' tou postavou. Naprosto zasloužený Oscar za hlavní mužskou roli! A v té scéně, co se odehrává v kuželkárně, bych mu vážně nechtěla dělat filmového partnera:-)

• 3.6.2014  20:22
    Oblomov (divadelní záznam) (2002)

Jedna z prvních inscenací, které jsem z tvorby DD viděla a kde vlastně začala moje láska k tomuto divadlu. Této inscenaci vážně nelze nic vytknout - výborná režie, dialogy a především vynikající herci v čele s geniálním Ivanem Trojanem, kteří do těch svých rolí tak krásně zapadají a navzájem se doplňují, že je opravdu radost se na to dívat. No a co dodat na závěr? Snad jen to, že z mého pohledu to není zas až tak úplně o nudě, spíše o naprosté apatii a neschopnosti se k čemukoliv dokopat. A protože i já mívám občas takové období, tak mi nezbývá než s Oblomovem tiše soucítit:-)

• 3.6.2014  19:43
    Teremin (divadelní záznam) (2010)

Teremin u mě patří jednoznačně do Top 5 z toho, co jsem viděla v Dejvickém divadle. Atmosféra představení byla naprosto úžasná, ta správná kombinace 'vážna' a humoru...No a výkony tradičně (jak jinak u DD) bezvadné!!!:)

• 19.9.2016  21:03

3,5 * - příjemná oddychovka, u které se člověk pobaví a odreaguje. Zápletka sice místem nudí a pokulhává, ale chemie mezi Goslingem a Crowem funguje.

• 4.6.2014  10:25
    Černá díra (divadelní záznam) (2011)

A mě se to líbilo...!:) humor dejvického divadla mám strašně ráda a i když to má takový pomalejší rozjezd, ve druhé půlce to bezvadně graduje!:-) je teda fakt, že naživo to mělo samozřejmě lepší atmosféru, ale líbilo se mi to i po čase v TV záznamu. Jo a díky tomuto představení už nikdy nemůžu splést spelling jedné nejmenované americké řeky!:)

• 4.6.2014  10:13
    Piti Piti Pa (1970)

Nejoblíbenější film mého útlého dětství!:-) Na otázku "co si chceš pustit?" jsem vždycky bez váhání odpověděla "Piti Piti Pa!":-) Takže hlavně kvůli tomu dávám 4*, jinak objektivně je to spíš taková trojka...:-)

• 4.6.2014  09:44
    (1998)

Kdybych měla film vyjádřit dvěma slovy, tak by to vypadalo asi takhle - zfilmovaná migréna:-)

• 3.6.2014  22:59

Celý film mi vrtalo hlavou, proč mi styl herectví Josefa Abrháma připomíná Vladimíra Pucholta. Potom jsem se dočetla, že V. Pucholt hrál hlavní postavu v divadelní inscenaci a režisér Krejčík pak nutil i J. Abrháma do stejné herecké polohy...To mi přijde trochu přitažené za vlasy, ale budiž:-) film jako takový se mi líbil, je to docela příjemná komedie.

• 3.6.2014  22:18
    Kick-Ass (2010)

Takový sympatický filmík! A už jen kvůli dvojce Nicolas Cage (aka Big Daddy) / Chloe Grace Moretz (aka Hit Girl) se na něj ráda podívám ještě minimálně jednou:)

• 3.6.2014  19:30
    Hotel Bagdad (1987)

Tak tenhle film jsem viděla jako dítě a hrozně se mi líbil - nejspíš kvůli té zvláštní atmosféře, která celým filmem prostupuje, protože dějově to není zas až tak horký!;-). Na takový druh filmu musí být zkrátka ta správná nálada. No a protože včera na něj nálada byla, tak jsem si ho po letech zase pustila a přišlo mi vtipný, že dnes shodou náhod byla na masáži do relaxačního mixu zařazená i ústřední píseň z filmu:-)

• 3.6.2014  19:14

Scéna, ve které Jiří Voskovec opravuje anglickou gramatiku jinému porotci, je podle mě naprosto luxusní a už jen kvůli ní stojí film za shlédnutí!:-)

• 17.9.2016  22:40

70%. Docela mě to bavilo, hlavně díky tempu a hereckým výkonům Ryana i Anthonyho, jen pointu jsem bohužel čekala (jak ve formě důkazu, tak ve formě právnické kličky) už od takové první třetiny filmu, takže žádné velké překvápko...což by u takového typu filmu asi neškodilo...

• 4.6.2014  10:27
    Šťovík, pečené brambory (divadelní záznam) (2007)

Zpomalená fotbalová scéna byla naprosto luxusní!!!:-) Jinak takový lepší standard, co se celkového představení týče...

• 6.1.2015  17:41

Musím říct, že ústřední myšlenka filmu - 'pay it forward' - se mi vážně líbí...za sebe můžu říct, že mám splněno!;-) s filmem jako takovým už je to horší, takový průměr (ani horší, ani lepší, prostě průměr...). Ale za to emocionální vydírání na konci, z kterého se mi udělalo trochu nevolno, ubírám půl hvězdy - takže 2a1/2!

• 4.6.2014  10:59

Musím se přiznat, že vůbec nechápu zdejší nadšené hodnocení tohoto filmu...Z mého pohledu je to strašně mělký a podbízivý film, plný klišé a laciných zvratů. A to celé ještě umocňuje fakt, že se nám celou dobu snaží prezentovat velmi "hlubokou" životní filozofii, což v konečném důsledku působí vážně trapně! SPOILER: Michael J. Fox radši umřel po prvních 5 minutách filmu, než aby musel protrpět celý film!;-)

• 3.6.2014  21:13
    Jednorozený (1990)

"Nejradikálnější film letošního Festivalu otrlého diváka":-) hm, no tak to sedí:-) Jednorozený je tak trochu zvláááštnííí film, musím říct, že ne úplně pro každého. No ale kdybych ho měla nějak věcně zhodnotit, tak myslím, že mu dost ubližuje zbytečně dlouhá stopáž. Zkrácení tak na polovinu by mu dost prospělo - úvodní scénu bych nechala klidně celou a zbytek sesekala tak maximálně na dvacet minut. Jo a spojení "matka země" už mi asi napořád bude bohužel evokovat úvodní scénu...:(

• 19.8.2014  13:43
    Babovřesky (2013)

Vlahý srpnový večer...Autobus...Začíná film…Babovřesky…Není kam uniknout...Panika…Co teď?...Zapnout MP3, sluchátka hluboko do uší!...Film je s CZ titulky!...Začínám po očku číst a nevěřím vlastním očím…Fascinující!...Pryč se sluchátky, tohle se musí vnímat všemi smysly!...Masochistické tendence?...Nejspíš ano, jiné vysvětlení to snad ani mít nemůže!:-) Každopádně zajímavý studijní materiál (ovšem doprovázený těžkým kulturním šokem), zvlášť s přihlédnutím k informaci, že se jedná o nejnavštěvovanější film roku 2013! [sic] Komentář Tetsua o rozmazávaných hovnech je celkem trefný!:-)

• 3.6.2014  20:43
    Jméno kódu: Rubín (1996)

V první řadě bych chtěla podotknout, že jsem na tento film šla z donucení. No a díky tomu (tati, fakt moc dík!:) znám odpověď na otázku "Nejhorší film, co jsi v životě viděla?". Takže aspoň nějaký smysl to mělo, no ale kdybych se mohla vrátit v čase, tak bych asi radši zašla do vedlejšího sálu na Twister, nebo co to tehdy dávali!:-))