Advokát (2022) (seriál)

Príjemné prekvapenie. Je to vyslovene oddychová záležitosť, nečakajte thriller, skôr jemne komediálnu drámu zo súdnej siene a zároveň rodinný seriál. Spočiatku som to chcela dokonca zabaliť, nevedela som si zvyknúť na tie zvláštne postavičky, ktoré sa krútili okolo nášho hrdinu. Ale postupne som si na všetkých zvykla a obľúbila som si ich aj s ich bizardnosťami. A je tu samozrejme spomínaný hrdina, a ten ma celkom dostal. Pretože je to až neuveriteľne obyčajný típek. A má rád svoju ženu. Úplne vážne. Aj keď mu veci nevychádzajú. A dokonca raz citoval Tomáša Akvinského. Za to dostáva (scenárista) ďalší bod. Možno to nie je práve najchytrejšie vymyslený príbeh, ale má moje sympatie.

Aféra Concorde (1979)

Neviem, či to vysoké hodnotenie nie je odrazom nostalgie, pretože mne po zhruba 30 rokoch príde tento film ako dosť naivný taliansky pokus o thriller, ktorý vôbec nevyšiel. :-))

Agatha Christie's Poirot - Cornwallská záhada (1990) (epizoda)

Jeden z mojich najobľúbenejších krátkych Poirotov. Túto časť vlastne považujem za najlepšiu vôbec. A Hastings za sto bodov! Nácvik rodinných vzťahov, scéna u zubára, finále s oknom: paráda! :)))

Agatha Christie's Poirot - Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (2013) (epizoda)

Škoda - na sklonku poslednej série je to krok späť. Príliš vykonštruovaná zápletka, príliš neuveriteľné charaktery. Veľmi mi tiež vadilo obsadenie grófky, ktorú som si pamätala ešte z Dvojitej stopy - bol to skrátka úplne iný chrakter. A na Poirota bol film až nepríjemne a zbytočne pochmúrny.

Agatha Christie's Poirot - Hra na vraždu (2013) (epizoda)

Z poslednej série pre mňa asi najzaujímavejší Poirot. Zápletka mi príde už tak zamotaná a prešpekulovaná, že sa v nej človek celkom stráca, avšak režijne ide o oveľa kompaktnejšiu časť ako napríklad Veľká štvorka. Potešila prítomnosť pani Oliverovej (hoci zmena v slovenskom dabingu nepotešila), ale človek si pri pohľade na nezáživných vyšetrovateľov len s nostalgiou povzdychne: kdeže je starý dobrý inšpektor Japp..