• Thriller

Padesát odstínů šedi (2015)

Film, ktorý už teraz zarába pekný balík peňazí a dlho aj bude.. :) Film, na ktorom kinosály praskali doslova vo švíkoch, film, kvôli ktorému viaceré obchodné komplexy museli popridávať plno predstavení, aby sa každému ušlo... nie je to tak dávno, že tak veľká reklama, trailer a knižná predloha urobila svoje a perfektná kampaň naplnila kinosály :) Film, ktorého soundtrack mi naplno hrá v aute . Kto nevidel, nie je in? Každý si o tom myslíme svoje, ale kto neuvidel, nemôže hodnotiť. Mňa samotnú film príjemne pobavil, výborné herecké duo a je dobre, že stavili na ešte neokukaných hercov, ktorým sa len teraz budú ponuky hrnúť a určite ich v najbližšej sezóne ešte uvidíme v zaujímavých projektoch. Knižné predlohy vypredané a neustále v dotlačení, čo viacej povedať? Film má schovatú dobrú myšlienku, každý si tam niečo nájde a celkom slušne spracované. Neurazil, pobavil a som zvedavá, že bude natočený aj druhý diel, lebo už sa povráva, že bude problém s hl.hercom, alebo len ďalšia reklama ...?

Jupiter vychází (2015)

Priznám sa, že na tento film som išla na základe celkom slušne spracovaného traileru a samotný obsah som ani veľmi nečítala, a... poučila som sa ! Tento film ma veľmi sklamal, scenár slabý, herecké obsadenie až na pár výnimiek neohúrilo, Mila Kunis mi " liezla na nervy" svojou hereckou postavou, Channing Tatum so špicatými ušami sa stal akými mixom viacerých postáv , jediným pozitívom tohoto filmu bol Sean Bean, škoda len, že tam mal malú rolu a Eddie Redmayne neprekvapil, herec, ktorý zahrá všetko. Zbytočné minuté peniaze, neviem čo ma to napadlo...snáď len len ten bohatý mix kostýmov.

Lucy (2014)

Tento film bude mať určite veľa priaznivcov a zároveň aj veľa odporcov. Žiaľ, pre mňa zaujímavá myšlienka, kvalitní herci ( Scarlett Johansson - Ostrov , Morgan Freeman) a scenéria, ktorí však nezachránili ten nesúlad v dejovej línii s nepochopením potreby doplnenia niektorých postáv (hlavne francúzsky casting) a napokon si neudržania dejovej línie. Zaujímavá kamera, ale naozaj niektoré pasáže by bolo treba upraviť a postrihať. Môj názor je asi taký, že tento film si už nebudem chcieť znovu pozrieť, čo pre mňa znamená, že vo mne nič nezanechal, iba pocit, ... ,,čo to malo byť? " Asi tak ako každý v kine nad tým krútil hlavou. Videla som lepšie. Ale to je len môj názor.

3 dny na zabití (2014)

Nedávno sme mali možnosť vidieť v kinách 2 snímky od Luca Bessona, a to film Lucy a 3 days to kill, a môžem úprimne povedať, že tento film je lepšia voľba. V hlavnej úlohe agenta Ethana sa nám predstavil nezabudnuteľný a stále charizmatický herec Kevin Costner ( aspoň pre ženské publikum) a mňa osobne nesklamal, vo vedľajšej úlohe nemalo známa Hailee Steinfeld ( nominácia na Academy Award - True Gift) a Connie NIelson ( The Following, Gladiátor). Je pravdou, že samotný film v niektorých dejových líniach spomaľuje, nič však nebráni tomu, aby ste si vyložili nohy, otvorili ten správny nápoj a neoddychovali pri sledovaní akéhosi mixu ( akčný film, komédia, romantický film), lebo hlavne o to tu ide, užiť si jeden filmový večer zaujímavých a vtipných momentov. Nebudem tu rozoberať obsah, ten si prečítate vyššie, ale je to jeden z filmov, ktorý si pozriem znovu na dvd , veľmi výborné je aj hudobné doplnenie tejto filmovej snímky. Takže ak oddych, tak áno.

Časové pásmo bylo změněno