• Thriller

Paddington 2 (2017)

Na moje prekvapenie veľmi príjemný, oddychový, miestami aj poučný film pre malých, veľkých, na veku naozaj nezáleží. Dokonca lepšie ako 1.film. Súvislý dej, ktorý sa pekne rozbieha, v ďalšej netradičnej úlohe Hugh Grant , ktorý to zvládol. Časté úsmevné momenty. Film určený len tak pre oddych, nie pre náročné publikum .

Matky na tahu o Vánocích (2017)

Pokiaľ hľadáte len oddychovku, nič nenáročné, film skôr určený ženskému pokoleniu, k tomu vianočná tematika, prečo nie. Raz za čas môže byť.

Wind River (2017)

Drsná realita , scenéria, príroda, obdobie, veľmi dobré herecké obsadenie hlavných protagonistov. Film vychádzajúci a inšpirovaný skutočnými udalosťami - po tom ako v indiánskej rezervácii je nájdené mŕtve dievča, pátranie však komplikuje fakt, že ide o drsné prostredie, minimálne personálne možnosti ( povolanie 1 agentky) , útrapy pri hľadaní . Film nenudil, miestami drsné scény, preto určite nie pre slabšie povahy, hudobný podtón len všetko podchytil . Určite doporučujem .

7 životů (2017)

Veľkolepý zážitok ! Konečne tu máme po dlhej dobe veľmi zaujímavý, originálny počin tohoto roku v kategórii zo sci-fi filmov. Film má od začiatku spád, veľmi zaujímavú myšlienku, veľmi dobrý a kvalitný herecký casting, Naomi Rapace bola a aj naďalej je chameleónom, ktorý zvládne akúkoľvek úlohu, hrať 7-rolu! naraz v 1 filme musel byť zážitkom, každá postava ( Pondelok, Utorok...) má svoju osobnosť, výzor, vzhľad, mimiku. NIečo podobné ako zážitok v Split . Dejovo pútavé - budúcnosť, prehustenie obyvateľstva, spotreba ,genetika, riešenie - každá rodina môže mať len 1 dieťa, ostatné deti budú odovzdávané do kryocentra s cieľom ich zobudenia v budúcnosti, keď sa situácia vylepší. Čo sa však stane , keď William Dafoe neposlúchne a snaží sa vychovať 7 vnúčat - sedemročatá a tie dospejú ? Určite pre milovníkov tohoto žánru možno doporučiť, nenudíte sa ani minútu. Niečo podobné ako Ostrov, ....:)

Život (2017)

Film už upúta zo samotného traileru a neskutočného množstva zaujímavých hereckých postáv, ktoré sa stretli na 1 uzavretom mieste , v podstate všetci zaujali vo svojich predchádzajúcich snímkoch , preto som si povedala, že tento film nemôže byť zlý a naozaj zaujal :) Je to síce vesmírne " klišé" , ale nápadom zaujal a záverom Vás úplne dostane :)

Úkryt v zoo (2017)

Jeden z ďalších smutných príbehov inšpirovaných skutočnými udalosťami o bezmocnosti, spolupatričnosti a strachu. Je zaujímave, že naďalej sa stretávame s ľuďmi, ktorí sa zachovali statočne a zachránili nemalý počet Židov z vtedajšieho osudu. Príbeh oslovil, zaujímavé scény, prostredie, avšak nemôžem si pomôcť , ale v tom hereckom prevedení niektorých postáv mi niečo chýbalo. Čo sa týka hudobného prevedenia - úprimne, pri tom príbehu si ju ani nevšimnete.

Rande naslepo (2017)

Celkom príjemný a oddychový film, ktorý príjemne pobaví, zaujme, aj zasmúti . Páči sa mi to zameranie na hotelierstvo, pekné spracovanie, niektoré herecké postavy najmä vo vedľajších úlohách nadchli :)

Modrý kód (2017) (seriál)

Veľmi zaujímavé, po dlhej dobe sa stretávame s niečím, čo si myslím, že môže konkurovať aj zahraničným seriálom z uvedeného prostredia. Predovšetkým tu ide o akýsi mix posledného amer. seriálu - tiež z prostredia urgentného príjmu The Night Shift, ale nájdeme tam aj niečo zo slávneho Emergency, Notruf California ... :) Je až neuveriteľné s koľkými zaujímavými hereckými postavami ( a pre mňa osobne podaktorí nie tak "opozeraní" ) sa stretávame na 1 mieste, každá herecká postava však má niečo jedinečné, zaujímavé a dobre zahrané . V prvom rade obdivujem koľká robota za tým musela byť, interiér s množstvom zdr. technického zabezpečenia, tie maličké detaily , na ktoré sa nezabudlo ( pri dávkovačoch dezif roztokov, mydiel..), správy , naznač nemocničný informačný systém, precízne odovzdávanie anamnézy pacientov RZP posádkami , či (konečne ! ) defibrilovanie len defibrilovateľného rytmu ,technika KPCR, diagnostikovanie ( síce niekedy až výnimočne komplexné a rýchle ) , čo je pre mňa znamením, že tam bol aj odborný garant. Páči sa mi, že dialógy nie sú monotónne a počas celého dielu sa nenudíte, má to spád a čím viac ľudí z môjho okolia to začína sledovať a pochvaľuje si. Jedine čo možno vyčítam je , že nie vždy v závere pasuje uvedená hudobná zahraničná skladba, rozhodne tu sa oplatilo hľadať z viacerých možností. Chápem to asi tak, že tento seriál skôr zaujme len určitú skupinu divákov o čom svedčia aj uvedené hodnotenia , pre mňa ale super :) Dúfam len, že to bude mať naďalej dobrý spád.

Lék na život (2016)

Veľmi zaujímavo spracovaný filmový kúsok s viacerými prvkami mysterióznych,romantických a hororových prvkov . Úchvatná a skvostná scenéria prírody, hradu , kamera, aj keď v skutočnosti natáčané v Nemecku. Herecké obsadenie veľmi zaujímavé , herečka , ktorá vypadá na 16 (r.n.1993) , už od začiatku budí dojem zvláštnosti, obdobne mladík Dane DeHaan či riaditeľ v podaní Jason Isaacs. Naozaj taký mix Shutter Island, novodobej série Hannibala ( pohľady kamery ). Prostredie kúpeľov k tomu celému dodávajú ten zvláštny podtón, Napätie sa dá krájať od začiatku. Mrzí ma len ten záver - neporozumela som tomu, prečo to napokon tak sadistický a zvrátene ukončili, keď aj tu by sa dalo trochu upustiť od pár momentov. A úplne na záver - jazda hlavných protagonistov na bicykli na konci filmu mi pripomína aj film E.T. a k tomu smile :) Bolo veľmi zvláštne sledovať situáciu v kine, keď od momentov , ktoré vo Vás vyvolávajú rešpekt, prídete k tomu, že sa vlastne na záver smejete. A to asi nie je dobré, napriek tomu si tento film rozhodne ešte pozriem a vychutnám.

La La Land (2016)

Po dlhšej odmlke ( Moulin Rouge, Les Miserables,...) sa opätovne v kinách stretávame s veľmi kvalitne filmovým spracovaním La La Land ( muzikál ) a dovolím si povedať s veľmi úspešným spracovaním. Zaujímavé prevedenie, voľba kostýmov a scén, naozaj neuveriteľné a charizmatické herecké duo ( Ryan Gosling, Emma Stone ) , k tomu v hereckej roli prekvapí aj John Legend. Veľmi krásne hudobné prevedenie pod taktovkou skladateľa Justina Hurwitza . Neuveriteľná kombinácia piesní a hereckého prejavu, svetla a tmy ,jazz, nezabudnuteľné piesne City of Stars, Another day of sun ....už sa neviem dočkať originálneho soundtracku. Ryan Gosling hrajúci na klavíri . Možno v niektorých pasážach ešte trošku upraviť scenár a stopáž filmu a bolo by to úplne super. Myslím , že už to, že tu máme nominácie na Golden Globe Award 2017 je akousi predzvesťou o tom, že pravdepodobne získa aj nominácie na cenu Oscar :)