• Thriller

Ztracen v džungli (2017)

Ďalší z filmov vzniknutých podľa skutočných udalosti , príbeh životom napísaný . Dejovo - udalosti okolo trojice mladých ľudí ( Marcus, Yossi, Kevin ), ktorí sa vrhnú do neznámeho dobrodružstva a to za výpravou za indiánskym kmeňom v Bolívii, niečo na štýl Stratené mesto Z. Daniel Radcliffe v ďalšej role, ktorú zvládol bravúrne ( a to som ho nevidela ako Harryho Pottera), priam fantasticky, po psychickej a fyzickej stránke . Vo filme vidíte snáď všetky nástrahy divočiny, zvuky, zver, príroda , niečo ako v śtýle Survivor, Worst Scenario, nutnosť získania stravy, vody,.. . Prekvapivé :)

Život (2017)

Film už upúta zo samotného traileru a neskutočného množstva zaujímavých hereckých postáv, ktoré sa stretli na 1 uzavretom mieste , v podstate všetci zaujali vo svojich predchádzajúcich snímkoch , preto som si povedala, že tento film nemôže byť zlý a naozaj zaujal :) Je to síce vesmírne " klišé" , ale nápadom zaujal a záverom Vás úplne dostane :)

3 dny na zabití (2014)

Nedávno sme mali možnosť vidieť v kinách 2 snímky od Luca Bessona, a to film Lucy a 3 days to kill, a môžem úprimne povedať, že tento film je lepšia voľba. V hlavnej úlohe agenta Ethana sa nám predstavil nezabudnuteľný a stále charizmatický herec Kevin Costner ( aspoň pre ženské publikum) a mňa osobne nesklamal, vo vedľajšej úlohe nemalo známa Hailee Steinfeld ( nominácia na Academy Award - True Gift) a Connie NIelson ( The Following, Gladiátor). Je pravdou, že samotný film v niektorých dejových líniach spomaľuje, nič však nebráni tomu, aby ste si vyložili nohy, otvorili ten správny nápoj a neoddychovali pri sledovaní akéhosi mixu ( akčný film, komédia, romantický film), lebo hlavne o to tu ide, užiť si jeden filmový večer zaujímavých a vtipných momentov. Nebudem tu rozoberať obsah, ten si prečítate vyššie, ale je to jeden z filmov, ktorý si pozriem znovu na dvd , veľmi výborné je aj hudobné doplnenie tejto filmovej snímky. Takže ak oddych, tak áno.

7 životů (2017)

Veľkolepý zážitok ! Konečne tu máme po dlhej dobe veľmi zaujímavý, originálny počin tohoto roku v kategórii zo sci-fi filmov. Film má od začiatku spád, veľmi zaujímavú myšlienku, veľmi dobrý a kvalitný herecký casting, Naomi Rapace bola a aj naďalej je chameleónom, ktorý zvládne akúkoľvek úlohu, hrať 7-rolu! naraz v 1 filme musel byť zážitkom, každá postava ( Pondelok, Utorok...) má svoju osobnosť, výzor, vzhľad, mimiku. NIečo podobné ako zážitok v Split . Dejovo pútavé - budúcnosť, prehustenie obyvateľstva, spotreba ,genetika, riešenie - každá rodina môže mať len 1 dieťa, ostatné deti budú odovzdávané do kryocentra s cieľom ich zobudenia v budúcnosti, keď sa situácia vylepší. Čo sa však stane , keď William Dafoe neposlúchne a snaží sa vychovať 7 vnúčat - sedemročatá a tie dospejú ? Určite pre milovníkov tohoto žánru možno doporučiť, nenudíte sa ani minútu. Niečo podobné ako Ostrov, ....:)