Insomnie (1997)

Těžký film, vynikající zasazení příběhu i mnou velmi ceněný pohled na rozdíly v postupech a celkovém přístupu ozbrojených (nebo neozbrojených) složek v Norsku a Švédsku. Je to realné, občas vtipné, občas lehounce perverzní, ponuré, těžké, skvělé! Stellan exceluje.

Království - Série 2 (1997) (série)

Nejlepší seriál z lékařského prostředí, který spatřil světlo světa!!!! První řada nás seznámila s charaktery hlavních i vedlejších rolí a pak to začalo pomalu nabírat na bizardnosti :) Při sledování tohoto seriálu jsem měl pocit, jako kdybych ležel na lavici pro bench-press a Lars von Trier mi postupně přidával nálož a zkoušel co utlačím :D Utlačil jsem hodně a mrzí mne, že jsme v tomhle cvičení nepokračovali dále, ještě bych snesl... :(

Za nepřátelskou linií (2004)

Finové byly s fašounama, protože s rusákama prostě jít nemohli, kvůli zimní válce. Nedivím se jim, nemám jim to za zlé. Film je vynikající i když je pravdou, že na hrdiny v německých helmách a německou technikou se chvilku musí zvykat :D

Hei tai yang: Nan Jing da tu sha (1995)

Velmi oceňuji brutální násilí zobrazené do detailu a tudíž je tento film pro mne jasnou trefou do černého. 10/10. Ať si asiati dělají a točí co chtějí, oni se do nás taky neserou. Asie je kontinent genocidy, která se ve dvacátém století nevyhla téměř žádné z jejích států, to je prostě fakt a tak to bylo včera, předvčírem, před tejdnem, před dvaceti lety.... Tomu filmu prostě nic nezchází :)

Superjail! (2007) (seriál)

Ta dvojčata, která zmiňuje ve svém komentu MiSHeC mají takový způsob vyjadřování, protože je to vodítko k další vymazlené lahůdce, kapánek staršího data :) . Postavy dvojčat jsou totiž, dle mého názoru inspirovány mužem a ženou, který mají Downův syndrom a pracují jako myči nádobí v jedné krásné dánské nemocnici a jako takoví, provází seriálem Riget http://www.csfd.cz/film/71924-kralovstvi/ + http://www.csfd.cz/film/71923-kralovstvi-ii/, který vymyslelo jedno dánský prase, jménem Lars von Trier. Shlédněte Riget a jsem zvědav, jestli mi někdo dá za pravdu :)

Major (2013)

Ten, kdo někdy potřeboval něco zamrdat a začalo se mu to srát pod rukama, tento film shlédne a nestrčí si do huby ani jednu brambůrku, protože si zase vzpomene na tu emoci, kterou prožíval. Tak to bylo u mě a musím říci, že jsem z tohoto filmu nadšen! Geniální, surové a hlavně realné!! Rusko je země, kde lze za určitých podmínek opravdu vše. Dívejme se na tento film jako na obraz současného i minulého stavu ruské policie ve vztahu k obyvatelstvu. Samozřejmě chápu, že blbeček s batohem co chodí smradlavej po varech a mezi promítáním pije krabicové víno a pičuje do politiky nedokáže pochopit o co vlastně v tom filmu jde. i když je sdělení polopatické.

Tělo bez duše (1996)

Obrovský mazec, všechno do zebe zapadá, člověk zjistí, že herci v Mandragoře si dali opravdu záležet, aby nasáli tu atmosféru a svoje role zvládají uplně dokonale. Rousek je neskutečně vyperníkovaný a bavilo by mě ho sledovat klidně každý den. Kluci-šlapky jsou protě kluci-šlapky, ty se nezmění, pořád budou brečet jak jim to za to nestojí a jak je to zničilo.. ale dál budou kouřit klacky a zapřísahat se, že se šukat do rekta prostě nenechaj :D

Zánik samoty Berhof (1983)

Vynikající snímek, Brejchová je naprosto excelentní. Jako mladý člověk mám ještě co oběvovat, zdá se :) zaplať pánbůh za ČT2 :D I když je to starší kousek, plně uspokojil mé divácké požadavky a těžkost přišla vhod.

Temné charisma Adolfa Hitlera (2012) (seriál)

Držme se faktů, stejně jako tento velmi povedený dokument. Stručně a k věci, pánové. Heavymane asi by ses měl trošku vzdělat v dějinách. Jestli si myslíš, že Dolfa a Jehova byly jediný dva, za kým šli masy lidí, podezřívám tě ze studia obráběčstva kovů...

Black Bullet (2014) (seriál)

Maximálně to na mě funguje, charaktery mě neuvěřitelně baví a celé to šlape skvěle. Malou ultimátní fighterku co se rozhodne dělat všechno proto, aby se stala Vaší manželkou chce snad každý chlap. A kdo říká, že ne, je ještě větší úchyl a blázen, než Hiruko Kagetane :D