Warrior (2011)

Skvelý film, není to celé iba o bitkách ako to väčšinou v tejto dobe býva ale je to aj o rodinných problémoch, finančných, alebo nevyriešená minulosť medzi dvoma bratmi ktorí si to navzájom nevedia odpustiť. Ale keď na bitku príde tak to stojí za to, Hardy sa len tak nedá a to je aj vidieť keď tam má trapézy, že ani hlavou neotočí, jeho starší brat je skôr kluďas a čaká kedy príde jeho príležitosť, obaja majú svoje problémy a obaja sa vedia dobre biť. Jeden bojuje za rodinu a druhý pre peniaze aby mohol splatiť čo sľúbil kamarátovi na vojne. Atmosféra je neuveriteľná, všetko im veríte aj to ako sa navzájom nenávidia, doporučujem samozrejme s titulkami lebo ich otec má neuveritelný chraplavý hlas a herecký výkon tiež výborný. Na konci vás to dostane až na slzy lebo tam je aj vynikajúca hudba, podla mňa najlepší športoví aj motivačný film aký som zatiaľ videl.

Gran Torino (2008)

Mrzutý dedek ktorí pohŕda hádam všetkým čo sa dá a to hlavne svojou asi nevdačnou rodinou, je rasista a samozrejme je vojnový veterán ktorí má neuveritelné hlášky o ktoré není núdze vo filme. V dome mu zostal iba labrador kopa zbraní, krásne Gran Torino a vonku trávnik o ktorí sa rád stará. Za susedou má rákosníkov a vlastný syn ho chce dať do starobinca, to sa však skúsenému veteránovi nepáči. Skvelá atmosféra starého veterána ktorého na svete už nič dobré nečaká iba problémy okolia do ktorích sa nechtiac pripletie a z posledných síl to ešte skúsi vyriešiť.