Kalendár zvykov (1999) (seriál)

Duša mi zaplesala, keď som tu zazrel tradičných dedinských chlapov a dedinské ženy ako poctivo pracujú, prostoreko žartujú, zaslúžene hodujú i popíjajú. A aj keď sa nepokladám za toho najpravejšieho dedinčana, neskutočne ma to potešilo a skutočne som si pri tom oddýchol ... bolo mi dobre.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Je to celé akési samoľúbe ako Paul. Polovážne či polosmiešne, hlavne polo. Typická americká nadávka tu padala až pričasto a nesedí mi ani zbytočná ostrosť intímnych scén. A ono vlastne, vyznelo to tak, že tie decká sú ozaj oveľa viac fajn ako rodičia (v tomto prípade dve mamy). Nie je to úplne na zahodenie, celkom to ubehlo, ale kopec vecí nenašlo svoje spojivko v scénari. A tie 4 nominácie na Oskara? Pri všetkej úcte k mierne nadpriemernému Ruffalovi, berme to ako vtip, teda polovtip.

127 hodin (2010)

"I chose this. I chose all this. This rock..."

Ďábel nosí Pradu (2006)

Laicky si myslím, že v svojom obore módy, ktorému sa príliš nerozumiem, patrí tento snímok k tomu najlepšiemu, čo mohlo vzniknúť. Všetky (!) herecké postavy sú vkusne zasadené do príbehu, celkom tradičný rozpor hodnôt je síce klišé, ale nie je to natoľko srdcervúce, aby ste to prepínali. Len škoda, že tvorcovia nedali oveľa viac priestoru Mirande, kde na základe jej hereckého výkonu si odteraz predstavujem módnych žralokov presne takto. Pre mňa celkovo prekvapenie.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Existujú také filmy, od ktorých proste čakáte, že budú dobré. Oni potom aj dobré sú, majú kvalitné prevedenie, možno za hranicami všednosti, ktoré ich robí jedinečnými, no vy sa napriek tomu pri nich trošku nudíte, alebo niektorým súvislostiam hneď nerozumiete. A toto presne sedí na tento film. Priznám sa, motto filmu, ktoré som si prečítal až po zhliadnutí, ma prinútilo intenzívnejšie sa zamyslieť a tak si tie črepinky príbehu ešte raz premietnuť no a myslím, že to pomohlo. "No One Gets Away Clean".

Křižovatka smrti 2 (2001)

Zabával som sa rovnako ako pri jednotke. Toto duo je výborné na akčnú komédiu a okrem toho s vynikajúcim dabingom Martina Kaprálika (Chris Tucker).

Výměna (2008)

Aj keď Gran Torino asi už nikdy neprekoná, musím napísať: Bravo pán majster Eastwood, odteraz Vám vykám.

Televízne noviny (1996) (pořad)

Mám pocit, že od istého času sa mierne zracionalizovalo toto aj tak mierne bulvárne spravodajstvo. Sledujem najčastejšie a bol by som pokrytec, ak by som povedal, že pre všeobecnú informáciu to nestačí.

Noviny TV JOJ (2002) (pořad)

Jeden bod za to, že niekedy proste človek neodolá si pozrieť tie pikošky.