Chlap prezývaný Brumteles (1982) (TV film)

Kde sa stratili herci s vybornym herectvom a vyraznym hlasom ako bol Vlado Muller. Alebo vymreli spolu s nim? Na tomto filme je krasne vidiet, ake poklady sme mali medzi hercami. A tym nemyslim len muzov. Da sa na nich pozerat donekonecna.

Nevinní (2011) (seriál)

Serial mohol mat potenciál keby:1) ako hlavnú dvojicu obsadia skúsenejších hercov alebo hercov, ktorý aspoň minimálne vedie hrať. 2) ako mamicku obsadia nejaku slovensku herecku, češka tam bola nelogická. 3) ubrali z bohatstva Kramarovej rodiny, lebo toto klišé je vážne trápne. 4) pridali viac ironickych poznamok do textu estry hlavnej hrdinky. Islo jej to fajn. P.S. napriek tomu ze Kramára fakt nemusím, tu sa mi pozdával. Nebude to tým, ze ako jediný tu mal aspon minimalne herecke nadanie?

Ženský zákon (1967) (TV film)

Povinná klasika, ktorá je natočená na 100%. Herci si to užívali, a ja tiež. Prekvapili ma vtipné hlášky, ktorých tu bolo neúrekom - lepčie :-) A vidieť zaslúžilých umelcov, ako pani Meličková, sa takto zhovadiť, to sa nestava casto. Odporúčam.

Škvrny na slnku (1991) (TV film)

Michal Dočolomanský ako som ho nikdy predtým nevidela. V roli drsného chlapa bez kúska zľutovania, pokiaľ sa jedná o ohrozenie jeho osoby. Ady Hajdu aj Marta Sládečková výborní aj keď na Miška nemajú.

Všetko za národ (2011) (divadelní záznam)

Nitrianske DAB zbožňujem a chodím tam pravidelne. A toto predstavenie je ukazka kvality hercov a celeho tymu. Hviezdicka dole za Milana Ondrika, ktory bohuzial nema silu na dramaticke role.

Cirque du Soleil: Varekai (2003) (divadelní záznam)

Paradoxne Varekai v televíznom spracovaní bol o dosť lepší ako predstavenie v Bratislave. Ale stále to je kvalita Cirque du Soleil, ktora sa nezaprie. Úžasná hudba, scéna, kamera, strih a predovšetkým výkony artistov, ktorých by ste tam už hľadali márne (povinné ročné zmluvy). A príbeh, aj keď jednoduchý, ale je. A to oceňujem.

PPPíter v Afrike (2018) (seriál)

V telke som zatial nevidela. Ale keďže poznám Peťovu youtubovu tvorbu naspamäť (vrátane Dana Dreva), nemôžem hodnotiť inak.

Bídníci (2012)

Tu som sa definitívne utvrdila v tom, že muzikály nemám rada. Teda okrem Moulin Rouge. Bedárov milujem, ale iba v televíznom spracovaní zo Gerardom Depardieuom. Nemôžem hercom uprieť spevácke kvality (okrem Russella, ten ma vážne pobavil) a tiež herecké. A aj filmové spracovanie a velkoleposť scén boli ohromujúce. Napriek tomu film vo mne nezanechal žiadnu stopu.

8 žen (2002)

Uplne súhlasím s užívateľom monolog. A pridám, že mňa pesničky až tak neohúrili + prečo sa všetky herečky tvárili ako by tam nechceli byť?

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Je to tým že som sa už Johnnyho Deppa prejedla, alebo on stráca paru? Uvidíme vo Fantastických zveroch 2. K tomuto filmu už len toľko. Už si nepamätám o čom bol. Ale viem že Ewan a Paul hrali skvelo napriek chabému scenáru. Gagy sa celkom dali, občas som sa zasmiala. That's all.