• Hudební

Joe Strummer (2007)

Joe Strummer byl a je pro mě idolem a osobností, která je hodna následování. Kazatel, který dospěl od radikálních levičáckých názorů až dalo by se říct k umírněným humanistickým názorům, jejichž gró vychází z toho, že: "Lidé dokáží změnit cokoliv". Jako jeden z mála lidí se podle mého názoru nezaprodal a jeho upřímnosti se dalo věřit, protože se obešla bez zbytečných pozlátek. Tohle všechno jsem si uvědomil díky tomuto výjimečnému dokumentu. Na Joea tu vzpomíná celá plejáda známých a zajímavých osobností, tak namátkou třeba: Johnny Depp, Steve Buscemi, Jim Jarmusch, Matt Dillon, John Cusack. Bono Vox (U2), Anthony Kiedis a Flea (oba z RHCP). Celý dokument je výborně zpracován, a to jak po vizuální stránce, tak také té obsahové. Zvlášť zajímavě potom působí rozpohybované kresby, které ilustrují výklad samotného Strummera, který je skrz úryvky z jeho rádiové show jako by průvodcem svým vlastním dokumentem. Sečteno podtrženo: jeden z nejlepších hudebních dokumentů, co jsem viděl (a že jsem jich viděl)! Co dodat? Obrovská škoda, že nás opustil tak předčasně, protože toho mohl ještě hodně říct a stvořit. Snad se na všechno, co nám tu zanechal, jen tak nezapomene... "THE FUTURE IS UNWRITTEN"

Eddie Vedder – Water on the Road (2011)

Něco málo přes hodinu nefalšovaného lidského pohlazení po duši. I bonusy rozhodně stojí za shlédnutí, protože Eddie se s velkou grácií (sobě vlastní) pustil do Dylanovské "All Along the Watchtower" a beatlesácké (McCartnyovské) "Blackbird" z legendárního "Bílého alba", a to je potom třešnička na dortu, jak má být! Pokud hledáte definici pojmu POHODA, tak vězte, že narazíte na toto vystoupení. God Bless Eddie and Pearl Jam!

Purpurová růže z Káhiry (1985)

Ironie života: "Ti, co žijí v opravdovém světě chtějí romány a ti románový chtějí žít doopravdy."

Vzpomínky na hvězdný prach (1980)

Potom, co Woody Allen dotočil film Manhattan, tak nebyl s finálním výsledkem vůbec spokojený a naléhal na to, aby zůstal film v trezoru. Ovšem v trezoru nezůstal a film měl velký divácký ohlas. Jaká to ironie osudu. Myslím si, že Allen mohl reagovat před natáčením tohoto filmu asi tímto způsobem: "Minulým filmem jsem udělal radost jen divákům, tak teď je čas udělat si radost jenom pro sebe." Možná právě z tohoto důvodu je tento film jeden z jeho nejoblíbenějších. I když to samotný autor popírá, tak autobiografické prvky jsou v tomto filmu všudypřítomné. Ať už to jsou dotěrní fanoušci, či producenti, ten přetlak Allen ze sebe musel nějakým způsobem dostat ven. A učinil tak prostřednictvím toho filmu.

Spáč (1973)

Fušování do sci-fi žánru se Allenovi náramně vyplatilo. Naprosto skvělá komedie se vším všudy. - "Jestli věřím v Boha? Jsem to, co bys nazvala teleologickým existenciálním ateistou." - "V co teda věříš?" - "Sex a smrt. Dvě věci, co se přihodí jednou za život! Ale po smrti nejseš aspoň ospalá."

Robin Williams: Live on Broadway (2002) (pořad)

Tohle by měli povinně promítat všem začínajícím, ale i pokročilým komikům. Jedna velká vysoká škola humoru. Nezbývá nic jiného, než si jít koupit lék na všechno - FIA - FUCK IT ALL.

Seber prachy a zmiz (1969)

Skvěle napsáno, zahráno, zrežírováno - vyjádřeno jmenovitě: skvěle Woody Allen, Woody Allen, Woody Allen! "Vězeňský psychiatr se mě ptal, jestli si myslím, že sex je nechutný? A já řekl, že je, když se dělá pořádně."

Bezstarostná jízda (1969)

Kdejaký film o svobodě se této svobodné (bezstarostné) jízdě nemůže vyrovnat.

Warrior (2011)

Kdo dal 5 hvězdiček, tak zřejmě ještě neviděl Zuřícího býka od Scorseseho, což je pro mě zcela nepochopitelné! Víc jak dobré to bylo, ale trochu mnoho povyku pro nic.