Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)

Jednoznačný vrchol Dietlova díla. To se s jinými seriály nedá vůbec srovnat. Na stejné úrovni je pouze F.L. Věk. Vynikající Vladimír Menšík!! Vynikající Jan Kačer!! 100%

Americké dopisy (2015) (TV film)

Veliké zklamání co se týče námětu, scénáře i režie. O to větším překvapením byl pro mě herec Hynek Čermák. Jeho Dvořák byl opravdu skvělý. Zahrál ho na výbornou. Ale vše ostatní se bohužel hodně nepovedlo. Takže jen 50%

Anděla (1957)

Silný zážitek. Nemám slov. Tahle povídka neměla chybu.100%

Andrej Rublev (1966)

Tento film jsem viděl kdysi dávno ve filmovém klubu v Opavě. Nedám na něj dopustit. Nádherná filmová báseň. Srovnání s Vláčilovou Markétou je na místě. 100%

Anna proletářka (1952) odpad!

I mistr tesař Steklý se někdy pořádně utne.

Arabela (1980) (seriál)

Nejlepší pohádkový seriál všech dob! 100%

Báječní muži s klikou (1978)

Mám pro tento film určitou srdeční slabost. A je to i díky dvěma hereckým géniům, kteří se v tomto filmu potkali. Ryzí herectví pánů Hrušínského a Menšíka je prostě darem z nebes!! 89%

Bakaláři (1972) (seriál)

U Bakalářů se to podařilo. Totiž odvrátit se od tortury doby k lidským příběhům všedního dne.100%

Bakaláři - Pokušení (1982) (epizoda)

Paráda! Smíchy jsem se válel po zemi. Vtipná výměna manželek.100%

Balada o Cable Hogueovi (1970)

Tento hodně zvláštní western s komediálními prvky řadím mezi ty nejlepší. Dochází zde ke střetnutí starého světa (koně, dostavníky) s novým světem (auta). Starý dobrák Cable Hogue umírá pod koly jednoho z nich. A spolu s ním umírá i starý svět divokého západu. 85%