Hodný, zlý a ošklivý (1966)

U mě zatím nejlepší Western co jsem viděl.Tenkrát na Západě ani Sedm statečných tento dobrodružný Western s téměř bezchybným scénářem,režií a mým oblíbeným hercem Clintem Eastwoodem.Upřímně Western nemám jako oblíbený druh žánru.Přesto třetina filmu se mi zdála nudná,proto hodnotím 4*.Na 66. rok to je koukatelné.73%.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Veršovaná pohádka, na svou dobu velmi příjemná u krbíku na Vánoce a láskyplná, ale musím se přiznat, že jsem viděl i daleko lepší pohádky. Princezna Lada (Marie Kyselková) tzv. Myší kožíšek si vezme prince Radovana (Josef Zíma), který o ní bude bojovat se zlým králem Kazisvětem (Martin Růžek).Prostě klasika.73%.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Celý film kecačka,která mě nutí dát 5*.Oscar 3 nominace:Herec HR Henry Fonda,režie,scénář.Ta napínavá psychologická atmosféra po celý film jestli je chlapec vinen nebo nevinen mi ukázala mistrovské kousky Fondových umění zahrát (životní role) a to samé,jen s menším potleskem platí i u Lee J.Cobba.Neuvěřitelné,co v té době dokázal vymyslet Rose,klobouk dolů i před Lumetem.Super,že měl tu možnost si zahrát jednoho z 12 rozzlobených mužů i Voskovec.95%.

Honzíkova cesta (1956)

Jako malýmu se mi to líbilo a četl jsem i knížku. Pamatuju si doteď jednu větu:"Dědo kufřík". 😀 Už si děj vybavuju jen matně, ale vím, že se jednalo o docela pěkný dětský film. Uděluji 60%. 👍

Frigo na mašině (1926)

Na ty roky to byla celkem zábava. Keatonova životní role bezpochyby.Chaplin je sice jiná liga, přesto tento němý film od Keatona doporučuji.70%.