bouchy

jsem

<< předchozí 1 2 3
    • 13.8.2012  15:08
    Loutky (2002)

1) film se mi líbil a byl jsem nadšený i z prostředí projekce (Festival japonských filmů v Lucerně, kde jsem byl poprvé), 2) dva ze tří představených příběhů byly skutečně zajímavé, z prvního jsem měl smíšené pocity, 3) hudební podkres, prostředí a obrazy přírody občas předčí i samotný děj, je to fakt moc hezký!, 4) Japonci jsou divný a trochu jiný.

• 13.8.2012  14:59
    Bůh masakru (2011)

Je to neskutečně výbornej film. Nejlepší je, že jedinej, kdo z těch čtyř mimozemšťanů ve skutečnosti alespoň trochu VÍ, je ze začátku možná úplně nejnesympatičtější Christoph Waltz.

• 13.8.2012  14:32

V poslední době na sobě pozoruji renesanci touhy po akčních žánrech, kosičkách všeho druhu, vyhlazování mimozemskými civilizacemi a svalnatých pažích třímajících takataka taka ta drtiče hlav, střev a kulí. Svým vkusem se navracím do dětských let predátorománie, ramboadorování a úvah, že si oholím hlavu, abych vypadal jako ten Brůůůs, takže za mě prostě dobrý.

• 26.6.2012  10:17
    A co Bob? (1991)

Většinou se mi líbí tři čtvrtiny věci, které se nelíbí ostatním, ale tenhle film byl pro mě jeden velký trapas. Bob mě ke konci filmu sral už tak neskutečně, že jsem myslel, že to nedokoukám... dost možná za to mohl divný dabing Pavla Trávníčka, ale u mě to na víc není. (edit 13. 8. 2012 - teď jsem si přečetl tenhle svůj starý komentář, vzpomněl jsem si na Murrayho a znovu jsem se tak nasral, že ještě jednu * musím odebrat...)

• 19.10.2011  10:14

Hysterická matka, která neví, co chce, navíc mizerně hrající. Jedna dcera opožděná, druhá na oko statečná rebelka. Parta tří uprchlých trestanců, z nichž jeden je odsouzený neprávem, takže je to v podstatě dobrák, který se na konci snaží rodině pomáhat. A aby byl film rasově korektní, tak je černej a fakt hodnej. A šéfovi trestanců ani ta noha nakonec neuhnila, takže bez větší akce, pokud nepočítám projímadlo ve fazolích :(. Dost nenáročný snímek, co se opravdu musí promítat jedině po půlnoci na Barrandově.

• 1.7.2011  22:43

Kurva! Všechny palce do pozoru! To je jediný, co můžu zatím těsně po zhlédnutí napsat...

• 9.2.2011  09:45
    Tisíc a jedna noc (TV seriál) (2006)

Klasika v ČR. Sedět doma na prdeli, stěžovat si, zakládat debilní skupiny na facebooku a brečet, jak je všechno na hovno. Každej na to stejně bude čumět, protože si zvykl zabíjet čas u obrazovky a kdo není ještě úplně ztracenej a Tisíc a jedna noc se mu nelíbí, ten to neřeší, otevře si knížku, zajde zasportovat nebo někam za kámošema do hospody a prostě se na to nekouká. Žasnu nad problémy dnešní společnosti - nejvíc nás pálí důchodci v Kauflandu a jedna telenovela z Turecka. Společnost, která se umí sjednotit jen tehdy, když se jejich mančaft dostane do hokejovýho finále nebo v televizi začnou vysílat nějakou blbost; to je trochu málo, ne? :) Já i když se na 1001 nekoukám, tak to alespoň podporuji. Polovina hodnotících to ani neviděla, ale ten odpad si dát musí, bez toho by to nešlo, tak co bych si nezahlasoval obdobně.

• 28.1.2011  21:51

Jsem rád, že natočili i třetí díl. Sice už to dávno není ta stará dobrá jednička, ale ani v životě nezůstává nic na svém místě a vše se vyvíjí. Zase jsem se bavil a tak vůbec... Shreka zkrátka není nikdy dost.

• 3.1.2011  20:14
    Odsouzené (TV seriál) (2009)

Viděl jsem jen pár dílů, ale po obsahové stránce mě to moc nezaujalo - navíc zdejší vězeňské prostředí na mě ani nepůsobilo tak správně depresivně, jak bych si v takovém seriálu představoval (viz Přítelkyně z domu smutku, tam to bylo perfektní), ale spíš mě rozčilovalo svou umělostí a sterilitou. Ale dvě bezvýznamná pluska dávám za práci s kamerou.

• 1.10.2010  20:43
    Jehovova pomsta (amatérský film) (2010)

Já už teda viděl leccos (Toxický mstitel, Maniac Nurses, Pomsta vraždících rajčat...), ale tohle bylo fakt dost divný.

• 1.10.2010  20:31

Stejně jako - v době mého hodnocení - 1603 dalších tady na ČSFD, i já měl tu čest vidět Podzim v New Yorku ve Studentovi cestou z Prahy do Jihlavy (řekl bych, že to ani nikde jinde nevysílají) - a to už asi čtyřikrát. Po prvním zkouknutí to před odpadem nezachránil ani Jimův táta, ale s každým dalším zhlédnutím mě to znechucuje méně a méně a postupem času jsem si to dokonce i takovým zvrhlým způsobem oblíbil. A příště si to dám možná i se zvukem a bez novin :).

• 2.9.2010  11:29
    Ošklivka Katka (TV seriál) (2008)

Pár dílů jsem viděl a náhodou mě to bavilo. Vydra hraje takovýho správně nemožnýho tatíka a Katka je i tak docela hezká holka :). Z noťasu na koleji bych si to asi nepustil, ale když doma nebylo co dělat, rád jsem se na to podíval a dopřál si chvilku oddechu.

• 20.8.2010  12:00

Můj nejmilejší film. McCandless byl bezpochyby idealista, ale každý z nás má občas chuť zmizet někam daleko od všeho, co se mu zrovna nedaří, od trápení, neúspěchů... jenže jen málokdo má takovou odvahu (a zároveň chová naprostou lhostejnost vůči okolí a bližním). To, co udělal on, dělá spousta lidí včetně mě. Utíkáme do přírody hledat alespoň úrtžky odpovědí na naše životní otázky. Hledáme sami sebe, jenže odjíždíme s tím, že se chceme zase vrátit a vědomě zbytečně neriskujeme. Koho film chytil u srdce, mohl by si přečíst i knížku od Jona Krakauera.

• 5.8.2010  20:21
    Mr. GS (TV pořad) (2008)

Já jsem Suchoše s Geňou neměl nikdy rád, protože mají až speciální nadání na to blbě a hlavně naprosto nevtipně kecat. V jednom z mála dílů, které jsem měl tu smůlu vidět, vyslýchali Rudu Havlíka a mluvili s ním jako s největším životním ztroskotancem. Takhle ne, pánové...

• 5.8.2010  20:18
    Dexter (TV seriál) (2006)

Příjemné seriálové překvapení. Po prvních dvou řadách je moje hodnocení pořád víc než pozitivní. Škoda jen, že každý díl trvá hodinu, takže člověk si na tom nemůže vypěstovat až takovou závislost jako na "jednohubkách" typu IT Crowd, The Big Bang Theory apod., kde se dají stihnout bez výčitek svědomí třeba i 4 díly za den :).

• 5.8.2010  20:16
    Crash (2004)

Řekl bych příjemné překvapení, protože moc nemusím Sandru Bullock. Když jsem ji zahlédl v úvodních titulcích, měl jsem obavy, že tady bude mít nějakou hlavní roli - nakonec to dobře dopadlo :). Po zhlédnutí jsem byl nadšený! Šokovalo mě, s jakou upřímností je tady představována rasová nadřazenost a poměry v L. A. (Samozřejmě se nedá věřit všemu, co člověk vidí v televizi, ale přece jen...) a navíc mě ani jeden z představovaných příběhů nenudil, jak bývá u filmů tohohle typu zvykem. Líbilo se mi, jak do sebe nakonec všechno perfektně zapadlo. 100%

• 5.8.2010  20:10
    Wanted (2008)

Já mám filmy tohohle typu prostě rád, protože jsem na nich vyrůstal. Akce od začátku do konce, žádné zbytečné dialogy a filosofování o použitelnosti hovna. Pozitivní dojem navíc podtrhly povedené herecké výkony, ať už McAvoye nebo Jolie (tohle je vlastně vůbec první film, ve kterém jsem ji viděl... vždycky jsem ji bral jen jako partnerku Brada Pitta, která si k sobě stahuje sirotky ze zemí Třetího světa).

• 5.8.2010  20:06

Tomuhle říkám povedená oddechovka v pravém slova smyslu! Knoxville a S. W. Scott vytvořili skvěle se doplňující dvojku, která nás provází takřka celým filmem, který je jedna velká zběsilá jízda. Nechybí automobilové honičky, bouračky a vybuchující auta... prostě všechno, co máme my muži rádi :)).

• 5.8.2010  20:02
    Dohazovač (2005)

Díky roli Setha Greena (ten malý dohazovač) měl film alespoň nějaký tah na branku, jinak to byla celkem nuda. Hlavní hrdina Oli mi vůbec nepřišel roztomile nemotorný a romantický, jak měl být asi představován, a celý film je až zbytečně přeslazený. Spíš je to taková pohádka pro dospívající... tahle to fakt nefunguje :). Navíc Amy Smart tu hraje neuvěřitelnou (ale jako vždy zatraceně sexy!) naivku, které stačí pošeptat do ouška pár zamilovaných slůvek a je v mžiku vaše. Nelíbilo se mi to ani jako oddechovka a koukal jsem na to jen proto, aby mi zoufale pomalu ubíhající cesta autobusem z Osla do Prahy utekla o něco málo rychleji.

• 5.8.2010  19:55
    Timon a Pumbaa (TV seriál) (1995)

Hakuna Matata! Asi ta nejsympatičtější a nejpraštěnější kreslená dvojka z Disneyho dílny. V dětství jsem je zbožňoval, i teď si občas pro lepší náladu pustím na YouTube jejich písničku - http://tinyurl.com/36cr6lv

• 3.4.2010  00:32
    Kriminálka Anděl (TV seriál) (2008)

Stojím si za svým - je to vážně moc a moc dobrý. Stropnický, Taclík i ostatní hrají na české poměry překvapivě dobře, kriminalistické postupy zde ukazované (odebírání otisků, pitvy atd.) jsou snadno uvěřitelné a ta místy rozostřená, klepající se a jinak "przněná" kamera se mi líbí. Je to zase něco nového - prostě pokus o vylepšení šedého průměru... to by se snad nemělo kritizovat, pokud to není úplná katastrofa, ne? (Jakože vážně není!) Ty kriminální případy sice nejsou takové trháky jako v zahraničním zpracování, ale pro nás čecháčky je to tak lepší. Asi bychom nespolkli, kdyby v Praze řádil klan po střechách poskakujících ninjů. První série byla za 4, druhá je zatím za 3 hvězdy a mrzelo by mě, kdybych musel jít níž.

• 22.2.2010  23:58

Na tenhle film asi nikdy nezapomenu. Hromadné promítání na Strahovských kolejích, spousta piv, smíchu a potoky béčkové krve. Svým způsobem je to geniální počin, ale dost se divím, že stejnému režisérovi svěřili o pár let později natáčení Pána prstenů...

• 31.1.2010  22:30

Film mě bavil moc, protože hudba tvoří podstatnou část mého života, stejně jako obdiv a respekt k létům šedesátým a sedmdesátým. Perfektně ztvárněná atmosféra a nálada na lodi svobody, kde platí jen ty zákony, jaké si schválí parta a kde není nikdo ničím pánem. Jo, tehdy ještě hudba psala lidské osudy a dokázala lidi sjednocovat. 100% bez dlouhého rozmýšlení. Až později jsem zjistil, že na režisérské židli seděl ten samý člověk, co má na svědomí i Lásku nebeskou - můj nejoblíbenější romantický film. Ten chlap je génius...

• 18.12.2009  20:12
    Zombieland (2009)

Asi to nejvtipnější, co jsem za poslední půl rok viděl (je to i tím, že jsem za poslední půl rok viděl asi jen 4 filmy, z toho ještě 2 se Seagalem...). Postavy mi celkově dost přirostly k srdci, hlavně floridskej bouchač Tallahassee a uprděnej Columbus. A holky to taky nezahrály špatně. V paměti mi utkvělo dost scének, takže po téhle stránce film také splnil svůj účel. Celkově 100% - nemám tomu co vytknout a dokážu si představit, že si to za svůj život pustím ještě mockrát.

• 18.12.2009  14:15
    Avatar (2009)

Asi nemá cenu cokoliv psát, protože se můj komentář mezi všemi těmi "Panebože!", "Nejlepší!", "Jsem v šoku a chci to vidět ještě padesátkrát!" stejně ztratí, ale něco bych přeci jen dodal. Nikdy předtím jsem na žádném 3D filmu nebyl, ale myslím, že i kdybych byl, líbit se mi to bude stejně. Pandora je nádherná, místní jsou srdnatí vlastenci, lidi kurvy. A dobro přeci jen nakonec zvítězí nad zlem... prostě taková hezká pohádka. Zaujal mě nápad s připojováním copu - lepší jak USBéčko :). Po vizuální stránce 100%, další věci nehodnotím, protože je to taková Pocahontas [-> bohužel nic originálního]

• 11.12.2009  11:49
    Strážci vesmíru (TV seriál) (1993)

Prostě nemůžu jinak. Kdybych to hodil do odpadu, mé desetileté já by se přeneslo v čase a nakoplo by mě za to, co si to dovoluji :).

• 3.12.2009  20:55

Není to vyloženě špatné, ale na televizního Beana to nemá. I když některé komentáře pode mnou i nade mnou jsou také dost mimo - až taková katastrofa to také nebyla.

• 29.11.2009  02:18

Potrhlé road trip komedie mě dost baví, když mají úroveň, a zrovna tahle patří k těm povedenějším. Určitě je to dáno i tím, že hlavní hrdiny jsem ještě neviděl hrát v žádném jiném filmu, takže jsem se jim snáz dostal pod kůži a věřil, že to jsou opravdu 3 obyčejní chlápci (+ 1 podivín :)) jedoucí na rozlučkovou pařbu do Vegas, která nejednomu obrátí život na ruby. Notoricky známých vtipů ohledně kocoviny tam naštěstí není tolik a převažují dost kvalitní až šílené nápady, takže se to hodí nejen jako oddechovka pro víkendový večer ;-).

• 19.8.2009  22:50
    Zálesák (1996)

Chuck létá, kope, mění se v orla, tu zase v medvěda, proti němu stojící nesympatický záporák s doutníkem, kterému kryjí záda dva úlisní právníci s IQ na hranici imbecility, dlouho odolává a vysílá do hor své dřevorubecké nohsledy, až nakonec podlehne a dočista přijde o rozum. Zálesák je místy dost fantasy, občas až dětsky naivní, ale rozhodně si nezaslouží takovou pozici, na které se aktuálně nachází (v době psaní komentáře 122. z 200 nejhorších počinů). Být mi o nějakých 10 let méně, vsadím se, že by se náš tehdejší VHS přehrávač zavařil, jak bych si to pouštěl pořád dokola :). Vždyť v kom jiném by se měl budit zájem o ochranu přírody, když ne v dětech? Klerik to ve svém komentáři vystihl naprosto přesně - pod to bych se mohl podepsat. Takže proč tak nízké hodnocení? Že by nějaký "Walker, Texas Ranger komplex" aneb vše, kde hraje Chuck Nadčlověk Norris, hodíme automaticky do odpadu? P.S. Loretta Swit aka Major Margaret Houlihanová je boží :))

• 13.8.2009  00:46
    Vlasy (1979)

Kdo by nechtěl být alespoň na týden hipíkem v San Franciscu v bouřlivých 60. a 70. letech, kamarádit s Bergerem a celý svůj život mít založený na spontánnosti, svobodě, přátelství a lásce? V dnešní době už tak bohužel žít nelze (a když jo, tak jako podivínský samozvaný pseudointelektuál - i když to by pak polovina uživatelů na čsfd byli hippíci :)), ale o to více si můžeme vychutnávat takovéto snímky. 5 hvězdiček jen za soundtrack, který jsem kdysi na gymplu poslouchal možná až nezdravě často, dalších milion hvězdiček za Formanovo filmové zpracování.

<< předchozí 1 2 3