kansas

kansas

okres Zlín

0 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
 • 18.7.2015 v 10:08

  Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu (TV film)

  Režisér Filip Renč vrátil ke kriminálnímu příběhu ze současnosti, když v Centru dramatické tvorby brněnského studia České televize natočil příběh, do jehož hlavních rolí obsadil Simonu Stašovou a Juraje Kukuru a který podle skutečných událostí napsal populární novinář a publicista Josef Klíma. Ten se podle vlastních slov nechal inspirovat skutečností, že "...na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Vniknou potají do cizích životů jako paraziti a postupně svého nositele zahubí, ať už existenčně, finančně či přímo fyzicky..." a dodává: "...tak je tomu i v tomto případě, protože náš příběh se skutečně odehrál - bohužel ovšem bez šťastného rozuzlení. Fabulace ho posunuje z pouhé anatomie zla (které je už dnes všude nadbytek a uvrhuje diváka do stále hlubší deprese) směrem k naději. K naději, že přestože se musí řadový občan v džungli dnešní doby spoléhat nejvíc na sebe, má šanci ? pokud nepodlehne malomyslnosti - ubránit se. A to přesto, že jeho situace vypadá často beznadějně." Takto beznadějně vyhlíží i situace zdravotní sestry Věry Podlipné, která sice nemá existenční problémy, neboť zdědila majetek po rodičích, ale které jednoho dne dorazí dopis s opravdu podivným obsahem...

  Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu (TV film)
 • 18.7.2015 v 10:06

  Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu (TV film)


  Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu (TV film)

  Drama / Krimi
  Česko, 2009, 77 min

  Režie: Filip Renč
  Scénář: Josef Klíma
  Kamera: Karel Fairaisl
  Hudba: Walter Kraft
  Hrají: Simona Stašová, Juraj Kukura, Jaromír Nosek, Jan Hrušínský, Zdeněk Dvořák, Lucia Siposová, Jiří Dvořák, Jana Plodková, Jaroslav Kuneš, Petr Janiš, Libuše Billová, Teresa Branna, Eva Vrbková, Lenka Filipová-Kudelová, Alena Ambrová, Dita Kaplanová, Vladimír Hauser, Tomáš Šolc, Tomáš Dianiška

  Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu (TV film)
 • 18.7.2015 v 10:04

  Zrozen bez porodu

  Filip Renč umí zaujmout hned v první minutě. Na televizní zpracování velmi dobrá kriminálka.

  Zrozen bez porodu
 • 18.7.2015 v 10:03

  Zrozen bez porodu

  Až na pár snových excesů, které si Renč vypůjčil od kdysi mladého Juraje Herze, solidně vystavěný příběh i samotná záhada, kde mi sice vadí přehrávání některých postav (Nosek, Jan Hrušínský, Hrušínského ženy, soudkyně), na straně druhé je to vyvážené herectvím Stašové, Kukury i obou Dvořáků. Umírněné - na Renče skutečně až překvapivě - filmařské postupy, práce s druhým plánem, nu a nakonec kulisy Brna stoprocentně využity.

  Zrozen bez porodu
 • 18.7.2015 v 10:02

  Zrozen bez porodu

  Točilo se převážně v Brně. Továrna, kde se odehrává část příběhu, se nachází u Blanska a jmenuje se Klamova Huť. Filmovalo se také v Jevíčku.

  Zrozen bez porodu
 • 18.7.2015 v 09:53

  Ranhojič - The Physician

  Ranhojič

  originální název The Physician
  Německo Der Medicus (Německo)

  Dobrodružný / Drama / Historický
  Německo, 2013, 150 min

  Režie: Philipp Stölzl
  Předloha: Noah Gordon (kniha)
  Scénář: Jan Berger
  Kamera: Hagen Bogdanski
  Hudba: Ingo Frenzel
  Hrají: Tom Payne, Ben Kingsley, Stellan Skarsgård, Olivier Martinez, Emma Rigby, Elyas M'Barek, Fahri Yardim, Makram Khoury, Michael Marcus, Ramin Yazdani, Aaron Kissiov, Mohammad-Ali Behboudi, Sybille J. Schedwill, Wilfried Hochholdinger, Ercan Durmaz, Barbara Philipp, Claudia Fritzsche, Stanley Townsend, Michael Jibson

   

  Emma Rigby !

  Ranhojič - The Physician
 • 18.7.2015 v 09:50

  Ranhojič

  Ranhojič byl ve středověku praktický ošetřovatel a medik. Povolání ranhojiče mělo blízko k řemeslu lazebníků a bradýřů. Často prováděli pouštění žilou, které bylo velmi rozšířenou léčbou. Prováděli i amputace, častý zákrok ve válečné medicíně.

  Univerzitně vzdělaní lékaři se v té době omezovali na diagnostiku nemocí a předpis léků, praktickou chirurgii považovali za podřadnou práci. Hippokratova přísaha dokonce praktikování chirurgie zapovídala slovy: „Nebudu (lidské tělo) řezat, ani ty, kdo trpí kameny, a tento zákrok přenechám mužům, kteří takovéto řemeslo provádějí."

  Pochválit krom hlavních představitelů a režiséra je třeba hlavně kameramana, jmenovitě Hagena Bogdanskiho. V několika scénách jsou kompozice prostě impozantní a dechberoucí. Intimní scény umí Bogdanski rovněž, ať už se jedná o dialogy tváří v tvář nebo pozorování tajné pitvy. Za zmínku stojí i střih a hudba, vše podporuje celek a technicky se nedá vytknout vůbec nic.

  Ranhojič
 • 18.7.2015 v 09:47

  Ranhojič

  Film má dost našlápnuto - skvělé herecké obsazení, hodně kvalitní výprava, záběry krajiny, detaily architektury a kostýmy jsou vyšperkované.

  Ranhojič
 • 18.7.2015 v 09:44

  Ranhojič - The Physician

  Snímek se natáčel v Maroku a Německu.

   

  Velkolepě na plátno převedený román, který se sám o sobě pro naprostou rozvláčnost téměř nedá číst. I zde děj plyne docela pomalu, ale přece jen je to stravitelné, místy až velmi vydařené. Náboženští fanatici byli v historii stejně pitomí a krutí, jako jsou dnes, zřejmě se na tom nedá nic změnit.

  Ranhojič - The Physician
 • 18.7.2015 v 09:39

  Ranhojič

  Ranhojič se odehrává v 11. století, veškeré antické poznatky ohledně medicíny jsou v Evropě zapomenuté, vládne zde temný středověk. Jedinou péči zajišťují potulní ranhojiči. Mladý Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: je schopen vycítit, když má někdo zemřít. Po smrti obou rodičů se Roba ujímá právě jeden z potulných ranhojičů a během společných cest se z Roba stává jeho učedník. Touha po poznání a touha dozvědět se o lidském těle a jeho léčení co nejvíc žene nakonec Roba z malé anglické vesnice přes Konstantinopol až do dálné Persie. Snaží se nastoupit do lékařské školy slavného učence Aviceny a musí proto zatajit své křesťanství. Znovu a znovu riskuje mladý Rob Cole téměř vše, jen aby svou touhu po poznání uhasil a stal se skutečným léčitelem.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8