Černá smrt (2010)

Bylo to takové nemastné a neslané. Občas roztřesená pohybující se kamera, která mi vadila, dále scény, které mě moc nedokázaly vtáhnout do děje. Pokus o tajemno, který na mě moc nezapůsobil. Ale dobré historické zpracování. I to vykreslení střetu ateismu a křesťanství bylo dobrým tématem. A za Seana jedna hvězda navíc.

Prometheus (2012)

Miluju Vetřelce, všechny. Dokonce mě i bavil námět spojení Vetřelce s Predátorem. Proč ne, buduje se tím celkem dobrá mytologie. Promethea jsem chtěla vidět, abych se dozvěděla něco ví, představovala jsem si, že rozvine nápad ještě mnohem víc. Po shlédnutí tu ale zůstalo pár otázek a také přemýšlení o tom, jak to zapadá již do zpracované série. Je tohle začátek tvora Vetřelce, ale jak to, že se objevil již předtím ve Vetřelec vs. Predátor. No, některé filmy takové prostě jsou, někoho to baví, domýšlet si sám to nevyřčené a dotvářet si obraz po svém. Já mám někdy radši všechno naservírované jako na podnose. Každopádně film je dobře zpracovaný. Prví část je velmi dobrá, ta druhá už chvílemi skřípe. Hlavně když doktorka po operaci břicha pobíhá po lodi a pak i po planetě. Ale vcelku dobré. Těším se na pokračování.