Četa (1986)

Jeli tohle pravda,že asi jako ano tak díky za tento film. Mě to připadá jako skutečný obraz Ameriky ve válce.Ohromné oslavy úspěchů a pak dlouhá cesta porážek a utrpení.Prostě to tak je.

Jak jsem rozpoutal druhou světovou válku (1970)

Kdo prolomí ledy a konečně dá do televize nějaký ciklus polských filmů.Zatím jsem viděl jen Sexmisi.Ta je dobrá,ale tento film je ještě lepší.Je to sice mnoho let kdy jsem jej viděl,ale vím,že jsem odcházel příjemně pobaven.Tak si to přejme,aby to někdy vyšlo.

Mlýny (1994) (divadelní záznam)

Vynikají divadlo Sklep.

Baron Prášil (1961)

Každý film pana Zemana je návrat do dětských let.On nám otevíral svět fantazie a pokaždé jako kluci jsme odcházeli z kina opojeni touto fantazií. Tyto filmy jsou poctivé fimařské řemeslo.A díky za ně.

Cesta do pravěku (1955)

Tolik krásy vyrobeno za humny Zlína. Na rok výroby 1955 úžasné triky,fantastická atmosféra a něco co dá každému člověku od filmu do srdce.Prostě nejlepší dětský film.A ještě si každý musí uvědomit,že vše bylo děláno tzv.na koleně.Kdyby dnes žil pan Zeman tak to by byly filmy.....

Atentát (1964)

Nemám v lásce válečné filmy.Moc se na ně nedívám,ale tento film je jedna kapitola našich dějin.Co přinesla víme všichni moc dobře. Je třeba znát onu dobu a myslím,že film je věrnou rekonstrukcí událostí.Jaká byla odplata víme všichni.Kolo dějin prostě nezastavila ani statečná smrt způsobená zradou.

Černí baroni (1992)

Literální zpracování převyšuje to filmové.,ale i tak lze film hodnotit titulkem dobrý.Výborný je zde P.Landovský.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Krásný film o večrních studentech.Mnoho rolí vedle sebe otec a syn Sovákovi nehráli.Tento film jim ale byl psán jakoby na tělo.Vzniklo zde i mnoho citátů.A další vynikjící role přestárlého kantora od pana Kovaříka.Rád se vždy na tento film podívám.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Krásný český humor.A to napříč dějinami Evropy. A nejlepší co lze na tomto filmu vidět je i to,že i my jsme měli moře přímo v Praze. Díky za tyto úchvatné díla a díky i za skvělé intriky té doby. Všude jsme prostě hrali důležitou roli v dějinách.A doma slyšim větu "Nikam nepojede už se narajzoval dost".

Jáma a kyvadlo (1961)

Klasický horor který se dostali naší socialistické distribuce.Snad za tomohla literální předloha.Tak jsme někteřípoprvé v kině báli a poznali jak se točí takové filmy,aby uchvátily diváka.