Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

SPOILERY! Nezlobte se na mne, ale v tomhle filmu je špatně úplně všechno. Vlastně to vůbec nejsou Hvězdné války, to je jen kamufláž. Odehrává se totiž v jiném vesmíru, kde lze skokem do hyperprostoru zničit nepřátelské lodě (ti babralové co se snažili zničit Hvězdu smrti ji mohli rozstřelit jak vajíčko jednou samonaváděcí loďkou a ušetřili by tak spoustu životů a starostí a vůbec - nešly by takto rozstřelovat planety? bezpochyby by to vyšlo levněji než stavět obří Hvězdu smrti, nehledě na náklady na plat posádky), místo velitelů máme přechytralé velitelky dokazující si dominanci nad muži vojenskou inteligencí páva (i když na velitele Prvního řádu s vojenskou inteligencí lentilky to zjevně stačilo), hlavní velitelka místo uniformy nosí nějaké večerní šaty (asi ji povolali z večírku a zapomněli dodat uniformu), dialogy jsou celou dobu strašně hloupoučké a scénář pitomoučký, spousta poučování a pateticky směšných hrdinných gest (já ho zachráním!), kasino mělo snad připomínat slavnou scénu z baru, ale vůbec to nefungovalo, princezna Leia plachtící vesmírem jako by se nechumelilo, mladý hlavní záporák neustále vypadající, že se každou chvíli rozbrečí a když hrál hněv a vztek, bylo to ještě horší (hele, takhle natáhni ruku a dělej jako že ho škrtíš tou džedájskou silou, víš jak - takhle nějak? - jo, třeba tak), větší starý záporák si ani neuprdl a skončil (akorát to asi mělo být drama, jenže z toho vzešla asi nejnudnější scéna filmu), následná bitka s hlídači byl naprosto tragický choreografický omyl (ano, pustil jsem si to třikrát jak jsem tomu nevěřil), vůbec celkové hraní a choreografie vypadá jako by ji spíchli ochotníci z nějakého venkovského divadla, drama žádné, nuda obrovská, nelogičnosti se hromadí, desetitisíce let staré posvátné knihy Jediů se povalují v otevřené jeskyni kde fouká asi pěti okny, starej Luke je tragédie od začátku do konce že dokonce zapomene říct odbojníkům, že by měli utéct a vůbec celou dobu působí, jako by jel v drogách, Finn si to mašíruje plnou rychlostí hledíce otevřenýma očima do laseru který taví jeho zbraně, načež se vedle něj (zázrak!) objeví Rose která ještě před chvílí mířila na úplně opačnou stranu (asi měla jen hutně našlapanou mašinu), sestřelí ho a prohlásí, že jen zachraňuje ty co má ráda, načež bum - vrata jsou pryč a odboj je v loji díky naivně hloupoučké Rose. Uf. Ty červené dýmovnice všude jsem nepochopil už vůbec, ale asi to byl nějaký pokus o art. Ještě teď se mi svírají vnitřnosti, jen si vzpomenu na ty herecké výkony. Navrhuji smazat všechny kopie, předstírat, že nic takového nevzniklo a zkusit to znovu, tentokrát vážně a seriózně. Opravdu mega omyl. I když, abych nebyl hajzl, jako výukový materiál, jak filmy netočit a jak nehrát emoce, by to možná sloužit mohlo.