Občanský průkaz (2010)

Už ze zvyku jsem si před návštěvou kina říkala, že to je zas jen další průměrný film, který se inspiruje socialismem, jako by nebylo žádné jiné téma. Brala jsem to jako odpočinkový film o zkouškách. Proto to byl nečekaný šok, jak povedený film byl. Hořkosladký, vtipněkrutý, sarkastický a .. autentický, nebo jak to říct? všem hercům jsem jejich role věřila, dekorace dotažené do dokonalosti, vyprávěčův styl s přesnou dikcí jako by to snad ani jinak nešlo :) Od Pelíšků pro mě nejlepší český film... 4 hvězdy a jedna navrch za Dylanovu písničku, která nejvíc funguje cestou vlakem na Plasticy... "až se poznamé lépe, budou mi moci někteří z vás říkat Daňku.".."Polib nám prdel Daňku"!!!

Jumper (2008)

No, upřímně, podle traileru bych čekala teda mnohem víc. Bohužel, opravdu povedné scény se vešly do těch dvou minut a zbytek byl horší než vata. Nápad dost dobrý, lidé, kteří se mohou pohybovat pomocí myšlenky a pak automatického skoku na ono místo, pochopitelné, že takové lidi zase někdo honí a je tu odvěký příběh hry na kočku a myš. Bohužel, to jako příběh pro dobrý film nestačí... a motiv lásky je tu tady taky povrchní jako lak na nehty.. Chytnout se režie někdo odvážnější, mohla to být vážně strhující podivaná. Takhle jen nuda a zase nuda, dvě hvězdičky za nápad a chvílemi obstojné herecké výkony.

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

Nevědět, že je to původem slovenský seriál, kdo by to poznal? Dokonale profesionální kamera, charismatičtí herci, kterým jsou role vážně jako ušité a proto jsou tak uvěřitelné. Hodně se mi líbí propojení soukromého života Ludskeho s případy, které řeší. Není to teda nudně odcizená nemocnice, nebo zase jen rodinný seriál o pofidérních vztazích. Podle některých je to vykrádačka... jasně, je poznat inspirace Housem M.D. a Plastickou chirurgii sro., ale co? když je to dobře zpracované, proč ne, lepší než novácké "vykrádání" nekonečných uhozenin, jako byly svého času Days of our lives. A inspiraci vidím teda jen v té hlavní kostře, osobnost doktora (kromě jeho arogance), je jiná než House, náplň jeho práce taky není totožná, stejně tak jako jeho blízcí natož tak případy, které řeší. Kdyby tohle byla vykrádačka, tak pak by byl každý film z lékařského prostředí vykrádačkou Chicago hope nebo Stefanie... Slovákům smekám, jen tak dál, už se těším na druhou řadu :).. jo a dabing je trapnej...zas tak moc odborných výrazů tam není, aby bylo třeba dabovat...

Dokonalý trik (2006)

Nolan, co dodat, ono to jméno jako hodnocení kvality bohatě stačí. Dokonalý trik pro mě není tak dokonalý jako třeba Memento nebo Inception, které mi přišly dotáhnuté do posledního detailu. V tomhle filmu mi trochu vadilo spojení science-fiction s dobou minulou, bylo mi kvůli tomu zatěžko uvažovat logicky nad závěrem, protože jsem čekala nějaké 100% šílené řešení. Za menší filmařské faux-pas považují i neskutečně nudně-popisný závěr, ponechat tam alespoň malou skulinku pro pochybnosti, nebo vlastní interpretaci, která by člověka nutila alespoň chvíli po skončení přemýšlet a ne jít si hned dělat sandwich... Jinak vynikající herecké výkony mužských rolí, ženy pro mě zůstaly spíše ve stínu, chápej nudné šedi.