• Krátkometrážní
  • Experimentální

Za každou cenu (2016)

“A guilty fox hunts his own hole.” (Texas saying)

Plamen (2018)

Kiitos paljon!

Bleu (1994)

Sťa by sa slepý starec rukou svojou, dotknúť sa slnka chcel. Rukou, ktorá sa otvára a zatvára, je reprodukciou tlkotu jeho zhasínajúceho srdca. Posledný mechanický úkon kým sila ducha pretne veci pozemské. 8mm, stopáž 32 min. Adstringentná zvuková linka na úrovni Patrick a Michèle Bokanowski resp. Philippe Grandrieux.

Intrigues (I) (1981)

Z čista subjektívne. Mierne nadhodnotené. Krásne svojou dobou, farebnosťou, mäkkosťou filmu. Joseph Bernard sa radí k velikánom ako Stan Brakhage či Hollis Frampton. Filmári, ktorí mali oči otvorené. Ďakujeme.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Druhá polovica filmu je pomerne slabá. Dvojnásobná stopáž v podaní dua Coen bros. a sme na piatich hviezdičkách.

Watercolor Night Montage No. 7 (2006)

Ad boogieman: Aj Sepultura prišla v roku 1993 (Chaos A.D.) so skladbou Kaiowas a nik také niečo nečakal!

Balifilm (1997)

Ulica. Tanec. Divadlo. Tam, kde sa aj sochy zdajú byť živé. Transcendentálny zážitok. Peter Mettler je niekde inde.

Os Cafajestes (1962)

Jeden z tých zaprášených podpultových filmov, zabalený v starých zažltnutých novinách, ktorý sa požičiava skutočne iba dobrému priateľovi, vďačnému divákovi, majúc niečo na bitevnom poli kinematografie už za sebou. Nerozmnožovať, strážiť. Pssst.

Garden Path (2001)

Slávny Stan Brakhage je v tomto krátkom dokumente zachytený kamerou režisérky Mary Beth Reed pri jeho obľúbenej činnosti a to ručnom kolorovaní niektorej zo svojich posledných filmových básní, keďže dva roky na to prehráva svoj boj s rakovinou. Aktuálne je Garden Path možno vidieť na youtube, napriek chabej kópii štátnej talianskej televízie Rai Tre ho všetkým jeho priaznivcom vrele odporúčam.