• Pohádka
  • Rodinný

Sila lásky (1990) (TV film)

Príbeh z 1000 a 1 noci tentokrát rozpráva Šaharazáda (Soňa Valentová) kráľovi Šahrijárovi (Jozef Vajda). Kalif (Dušan Lenci - jeho jedna z mála kladných postáv) sa zaľúbi do svojej atraktívnej otrokyne Lajly (Ivona Krajčovičová) a narodí sa im syn Ardašír. A potom je to známy príbeh o Ardašírovi (Dušan Cinkota) a krásnej Hajátannufús (Zuzka Kapráliková - 17 ročná).

Koník z ebenu (1987) (TV film)

Orientálna rozprávka z 1000 a 1 noci o Akbarovi (Marek Ťapák) a krásnej Širin (Petra Vančíková), ktorú kráľovi (Peter Bzdúch) rozpráva Šaharazád (Judita Vargová). Scenár: Ondrej Sliacky.

Gottšalk (1987) (TV film)

Historická inscenácia urobená na úrovni o (pre mňa) nepoznanej histórii Slovanov. Známa je Veľká Morava (inscenácie Solúnski bratia, Mojmír II., alebo film Knieža) a potom skok o niekoľko storočí do stredovekého Uhorska. Takže Gottšalk je pre mňa novou historickou osobnosťou. V úlohe starého Neletiča ma zaujal Štefan Mišovic.

Elixír života (1963) (TV film)

protialkoholická rozprávka - zaujímavé! +hrali: Mária Žabková, Polónyi, Zvarík, Gallo, Adamčík, Krížiková, Korenči, Skovay, Géc, kamera: Jozef Plencner

Panda (1976) (TV film)

autor: Miroslava Mesiarová,+hrali: Chmúrová, Maľová, Slabejová, kamera: Ladislav Stritz,

Suttonský duch (1976) (TV film)

réžia: Jozef Pálka, autori: Kenneth Heuer, George Selden, +hrali: Bindas, Martin Gregor, Michalský, Plevka

Meštiak šľachticom (1986) (divadelní záznam)

+hrali: Hudecová, Gallovič, Staník, Živčic, Kusenda, Lenci, kamera: Jaroslav Zeman

Satirikon (1978) (pořad)

scenár: Ján Mervart, hrali: Kuželová, Gáborová, Matejková, Slabejová, Bednárik, Kiš, Lenci, Živčic, Bartoň, Jozef Šimonovič

Poviestka (1984) (TV film)

+hrali: Marek Lipka, Jozef Vidiečan

Uličník i anjel (1985) (TV film)

+hrali: Eva Pavlíková, Jana Strnisková, Eva Matejková, Anna Kubeková, Nora Kuželová, Ondrej Rimko, kamera: Jozef Brezanský