• Pohádka
  • Rodinný

Ring voľný (1970) (TV film)

autor: Štefan Sokol, kamera: Vincent Rosinec; podľa mňa Kňažko aj Polák mali svoje hlasy

Riziko (1978) (TV film)

Metóda zvárania Ing. Macka (Dočolomanský) je ohrozená lepšou metódou Ing. Hanulovej (Valentová). Posúdiť, odskúšať a doporučiť metódu do výroby musí profesor Paldar (Pántik), ktorý je Mackovým svokrom. Celkom zaujímavá inscenácia z VÚ zváračského.

Rodinné striebro (2008) (divadelní záznam)

V programe sú ukážky z tv filmov Víno vinovaté, Ženské oddelenie, Dobrá správa, Vygumuj a napíš a naživo zahrané úryvky z hier Čierna ovca, Konečná stanica, Loď Svet. hrali: Stanislav Štepka, Soňa Norisová, Maruška Nedomová, Andrea Martvoňová, Dominika Kleisová, Marcela Vilhanová, Mojmír Caban, Richard Felix, Csongor Kassai, Ladislav Hubáček, Milan Šago, Vladimír Svitek

Rodinný dom (1978) (TV film)

34 ročný Labuda tu hrá syna - žiaka základnej školy.

Rodný môj kraj (1978) (pořad)

scenár: Tomáš Janovic, +hrali: Blažena Kočtúchová, Eva Máziková, Eva Sepešiová, Zora Kolínska, Ivan Krajíček, Dušan Grúň, Bezinky, Pavol Hammel, Magda Paveleková, kamera: Jiří Lebeda ### Nestarnúce melódie v nezameniteľnej réžii Jána Roháča, keď bol Duchoň v plnej sile (mal vtedy 28) a Máziková tiež.

Rozbitý džbán (1984) (divadelní záznam)

divadelná réžia: Jozef Pražmári, +hrali: Gabriela Dolná, Zuzana Kúšiková, Ivan Krúpa, Anna Gurtlerová, Jana Pilzová (rodená Drugová), Anna Kukoľová

Rozvedená (1978) (TV film)

Rozvedená matka troch detí (M.Vašáryová) sa presťahovala do nového bytu. Jej sused je sympatický muž bez ženy (Kňažko), ktorý má dve deti a koňa, pardon vlastne kobylu.

Rudý kapitán (2016)

Trochu nezrozumiteľné - orientácia v deji (kto, s kým, prečo) a nejasná artikulácia postáv. Ale za stvárnenie Bratislavy v roku 1992 (Hlavná stanica a iné) vyslovujem čestné uznanie.

Samo, kupec a kráľ (1988) (TV film)

Igric Ježec (Slovák) rozpráva a spieva Samovi (Jamrich) príbeh o jeho živote ako sa z malého chlapca stal kráľom Slovienov. autor: Ján Hudec