• Pohádka
  • Rodinný

Svet slovenských vodopádov (2021) (seriál)

Krásne zábery na slovenskú prírodu a hlavne vodopády. Veľká škoda, že sme sa nedozvedeli ktoré konkrétne vodopády alebo doliny vidíme - stačili by malé titulky pri jednotlivých záberoch. V komentári sú len všeobecné fakty a sem-tam spomenuté, že sme v Slovenskom raji, pod Poľanou, vo Veľkej Fatre...

Šaty (1972) (TV film)

Veľmi dobré. Radka v podaní milej mladučkej Yvety Weiszovej (hovorí Chalupová) si chce zarobiť na šaty. Pomáha jej pri tom kamarátka Jožka (neznáma Ivica Gáletová - hovorí Furková). Vymýšľajú rôzne spôsoby ako si zarobiť, okrem iného ako fotomodelka ("Dáš sa fotiť nahá?" "Co si pipi? Mám na chrbte škaredú pehu!"), ako strážkyňa kočíkov pred obchodom, ako dievča čo vám rozchodí nové topánky aby netlačili, ako upratovačka - mladík (Dančiak) zavolal Radku, aby mu poriadila byt, lebo čaká na návštevu frajerku (Magálová), tá však príde trochu skôr ("Niekto tu je?" "To si nevšímaj, jedno dievča v kúpeľni, umýva sa." "Dievča v kúpeľni?" "Hneď odíde. Nevedel som, že si taká presná, hneď ju vyplatím a je preč!" "Vyplatíš???").

Šediny doktora Ondáka (1977) (TV film)

Patrím k jedincom, ktorí to dopozerali - kvôli Studenkovej, Chmúrovej a Nagyovej.Tie piesne sú skutočne zlé. A tá dĺžka - 105min - bohato by stačila polovica.

Šikuliáda (1984) (divadelní záznam)

2 poviedky Vincenta Šikulu: O Vilme, O Múčkovi

Škola detektívky - Smrť baróna Gandaru (1989) (epizoda)

Obsah je úplne iný (uvedený patrí k inej Čapkovej poviedke "Zmizení herce Bendy"). ### Smrť baróna Gandaru (autor: Čapek) Z vraždy baróna chce senzáciechtivý komisár Mejzlík urobiť medzinárodný zločin. Ale starý praktik komisár Pitr vďaka svojim skúsenostiam a osvedčeným postupom usvedčí kuchárkinho synovca.

Škola detektívky - Vraždy na ulici Morgue (1989) (epizoda)

Obsah je úplne iný (uvedený patrí k inej poviedke s A.C.Dupinom "Ukradnutý list"), názov je trochu iný. ### Vraždy v ulici Morgue. (autor: E.A.Poe) Záhada zamknutej izby a beštiálnej vraždy bez motívu sa neobjasní ani po výsluchu svedkov. Prichádza Dupin a nájde prekvapivé riešenie. (Prezradím páchateľa, ale myslím, že je to jeden z najznámejších detektívnych prípadov) Otrasný čin spáchal orangutan.

Škovránok (1999) (TV film)

réžia: Ľubomír Vajdička, +hrali: Stanke, Miezga

Štefánik - Slnko v zatmení (2018) (divadelní záznam)

V tomto zázname predstavenia postavu Antoinette Janssenovej hrala Andrea Sabová (nie Daniela Pribullová ako je nesprávne uvedené aj v titulkách).

Tajné životy (2014) (seriál)

Fajn seriál - má to príbeh, množstvo zápletiek a hlavne konečný počet častí - 13, nie ako tie nekonečné bludy kde neviem odkiaľ kam to smeruje. Dobré obsadenie od panelákistov - Mauréry, Kobielsky, cez spoľahlivé stálice - Jedľovský, Turzonovová, Javorková, Haverl, sympatických - Marcinková, Daniš až po záporáka - vynikajúci (nemyslel som že to o ňom napíšem) Kočiš. Škoda, že aj tu sa objavili drevené antiherečky Šarkoziová, Uličná.

Tajomný ostrov na sídlisku "N" (1983) (TV film)

hrali: Ľubica Trégerová, Peter Krempaský, Martin Hunčár, Emanuel Hason, Emil Horváth st, Zuzana Krónerová, Iveta Kožková, Štefan Kožka, Ľudovít Moravčík, Eva Rysová, Magda Paveleková, kamera: Martin Roll