• Pohádka
  • Rodinný

Zázračná láska (1996) (TV film)

Škoda, že královnú Krasavu Gabika Škrabáková nehrala, ale len dabovala - dal by som aj tretiu hviezdu.

Zberné stredisko (1986) (divadelní záznam)

hrali: E.Romančík, Prechovská, Slezáček, Kráľovičová, Pántik, Krížiková, Obšil, Korenči, Javorková, Kvietik, Haverl, Hlaváček, Mikulík, Rajniak

Zbierka zaujímavostí (1985) (TV film)

Pán Klondike (Kiš) prišiel ponúknuť riaditeľovi múzea (Lasica) svoju zvláštnu zbierku - vysušený list, roztopený cencúľ vo fľaštičke, zvädnutú ružu... Ku každej veci pridá aj krátky príbeh ako ju získal. autor: Ivan Renč

Zelený papagáj (1990) (divadelní záznam)

+hrali: Kožka, Tatiana Kulíšková, Krempaský, Kožková, Oktavec, Moravčík, Topľanský, Jedľovský,, Nina Kočanová, Vokoun, Šišková, Silvia Kočanová (Mrvečková), Erik Jamrich

Zhŕňajova nevesta (1978) (TV film)

Jedna z mála hudobných komédií kde sú piesne (hudba: Milan Dubovský) na úrovni a príbeh dopĺňajú, oživujú, posúvajú ďalej. Vlado Muller mal niekoľko legendárnych rolí (kaprál Hoferik zo Signum laudis, štátny žalobca Mason z Americkej tragédie, či chlap prezývaný Brumteles...), pre mňa je jednou z nich aj Ďuro Zhŕňaj. Je to riadny držgroš ("takto ja vyjdem na mizinu, takto peniažky moje plynú, každý z vás má na ne chuť, každý ma chce ošmeknúť"), na ženbu ani nepomyslí ("ktorá z nich je šporovlivá, každá troví ako divá, keby z nej dáky osoh mali, vari by ju vydávali?"), lebo žena by ho zruinovala ("a tebe povie: žije skromne, nefintí sa a nič nezje, len sem-tam zobne, to poznáme, dobehnúť sa nedáme, tu zob, tam zob, sem zob a ty na nej prerob, zob-zob a naostatok prídeš na psí tridsiatok, prezobe ti majetok"). Ale keď spozná, jednu čo "také meno má, najkrajšie zneje, meno nad mená, tá, čo nič neje", vezme si ju. Táto láskyplná žena (Zuzana Kronerová) sa ho snaží vyliečiť z lakomstva dusením (v komíne), poriadnou bitkou (v perine) a obarením vriacou vodou (dnes by to bolo exemplárne domáce násilie), čo sa jej nakoniec aj podarí.

Zlaté jabĺčko (1966) (TV film)

réžia: Zora Bachnárová, autor: Križanová-Brindzová, scenár: Wiedermannová, Bachnárová, kamera: Stritz, hrali: Turzonovová, Budská, Dibarbora, Rajniak, Zvarík, Mrvečka, Skovay, Šimonovič st., Hanúsek, Belák, Čillík, Alojz Kramár, Dočolomanský, Šebok, Moravčík, Ferdinand Lehotský, Ján Kramár, Húsková

Zlatý kolovrátok (1995) (TV film)

Jedna hviezda za obsadenie - Geišberg, Vrzalová, exkluzívna Kapráliková, Oľhová, Šulík... Naopak Kopytovci mi tam vadili a cigáni, tí boli absolútne zbytoční. No a samozrejme zas tu museli byť tie trápne spevy (načo?).

Zločin a trest (2015) (divadelní záznam)

+hrali: Iveta Pagáčová, Michal Tomasy

Z môjho denníka (1995) (TV film)

dĺžka 58min - na motívy románu Edmonda de Amicis - scenár Garguláková. Obsah je trochu iný. V prvej poviedke sa chlapec Mário (Pavol Moško) stará o chorého (Greššo) v nemocnici, o ktorom si myslí, že je to jeho otec. Náhodou sa stretne so svojim skutočným otcom (Jedľovský), ale aj tak zostane v nemocnici a stará sa o neznámeho chorého. Ten nakoniec umrie. ### V druhej poviedke si syn Ferruccio (Ivor Gogál) vezme peniaze, ktoré vypadli otcovi (Obšil). Ide do krčmy, tam ich prehrá a ešte aj zostane dlžný. Sľúbi chlapovi, ktorému dlhuje (Kožka), že zajtra peniaze donesie, lebo vie, kde ich otec má. Navyše prezradí, že rodičia odcestovali a doma je len so starou mamou (Gruberová). V noci prídu zlodeji a v tme chlapca smrteľne zrania.