• Pohádka
  • Rodinný

Človečina (1973) (divadelní záznam)

V tomto zázname div. hry Štepka nehrá otca ale len na začiatku vystúpi s príhovorom ako autor. Piesne hrá hudobná skupina The Yanosheek. hrali: Katarína Kolníková (babička), Oľga Májovská (matka), Iveta Miffeková (dcéra), Milan Markovič (syn), Miroslav Siget (otec), Stanislav Štepka (autor)

Čo sa stalo v malom kine (1983) (TV film)

Stretnutie Popolušky, Chaplina a Winetoua mohlo byť veľmi zaujímavé. Ale ten papundeklový drak?

Čudák Zerbino (1982) (TV film)

Celkom dobrá orientálna rozprávka, len nepodarené zobrazenie "lietania a plavby" to u mňa zráža na 2*. Trochu k obsahu: Zerbino nedostane lietajúci koberec. Zachráni vílu (?) od hada a tá spôsobí, že každé jeho prianie sa splní. Tak si Zerbino pomyslí, aby viazanica dreva mala nohy ako kôň a priviezla ho do mesta. To sa prejaví tak, že viazanica aj s ním začne lietať. Vďaka plneniu jeho želaní získa aj princeznú.

Deravé vrecko (1983) (TV film)

Taká somarinka (s - Grznárová). Chcel som dať odpad, ale hudba Jara Filipa si to fakt nezaslúži.

Deti (1985) (TV film)

autor: Paľo Gejdoš; Na začiatku som sa zľakol, čo za "červený" film to bude (na schôdzi hlasujú o prijatí za kandidáta KSČ, proti je brat, otec sa zdržal hlasovania). Ale potom sa to znormalizovalo na príbeh o stavbárovi panelákov (Haverl), ktorý má synov Martina (Ján Kroner), mladšieho "flákača" Jozefa (Luknár) a dcéru - zdrav.sestu Zuzku (Sanitrová). Aj keď je to trochu presúdruhované, kvôli Krajčovičovej a Sanitrovej treba vidieť.

Dlhý, Široký, Bystrozraký (1994) (TV film)

scenár - Elena a Ivan Petrovickí, v obsadení Kapráliková aj Škrabáková - exkluzívne

Dnes večer hrám ja (1988) (seriál)

Doplním.  1988 (prvá relácia) Martin Huba r-Vajdička pov - Ako si Grétička trochu zdriemla (Fitzgerald), Čudný človek (Čechov), Lupič zo Shady Hillu (Cheever), 1988 Magda Vašáryová, r-Lihosit, pov - Správne pochopené ponaučenie (France), Polinka (Čechov), Luhár (Asimov), Nie je nič nové - komentár (Orkényi) ### 1990 Lasica, r-Vajdička, pov - Elija Isaakovič a Margarita Prokofievna (Babeľ), Pani McWilliamsová a blesky (Twain), Pán Preble sa zbavuje manželky (Thurber) ### 1990 Krížiková, r-Opálený, pov - Strašidlo (O´Henry), Herečka (Tolstoj), Môj poklad nežný (Dahl) ### 1990 Satinský, r-Vajdička, pov - Človek, ktorého vyznamenali (Maupassant), Krádež (Leskov), Vlastný život pána Bidwella (Thurber) ### 1991 Studenková, r-Vajdička, pov - Aristokratka (Zoščenko), Deň slávy (Schnitzler), Pán Ricciardo a pani Catella (Boccacio) ### 1993 Turzonovová, r-Lasica, pov - Láskavá účasť (Bunin), U Tellierovcov (Maupassant), Práve volal tvoj milenec (Updike) ### 1993 Machata, r-Vajdička ### 1994 Emília Vášáryová, r-Vajdička pov - Zboristka (Čechov), Šťastie (Matuteová), Byzantská omeleta (Saki) ### 1994 Labuda, r-Vajdička, pov - Cez škáru (Babeľ), Rodina podsudcu Petrovitsa (Csáth), Antoine (Maupassant) ### 1994 Dóczy, r-Vajdička ### 1995 Kramár, r-Vajdička ### 1995 Horváth, r-Vajdička ### 1995 Grúberová, r-Vajdička

Dni Turbinovcov (1976) (TV film)

Príbeh z Ukrajiny keď končili bieli a nastupovali červení ("S bielymi je na Ukrajine koniec."). Kvalitná predloha aj spracovanie, vynikajúci Muller, Kukura. Veľmi dobré.

Dobrá správa (1995) (TV film)

"Obsah" je zas riadna fušerina. Tu sú piesne a ich interpreti : Valčíky som mala rada - Kolníková, Felix ### Kino Pokrok - Štepka ### Mama - S.Norisová, Caban ### Spomienka na Berlín - S.Norisová ### Slzy zamrzli - Hilmerová, Felix ### V méne occa - Kolníková ### V bruchách plno - Štepka, Porubjaková ### Dobrá správa - S.Norisová, Hilmerová. Celý filmík má príjemnú atmosféru, no a rozmýšľam dať 4. hviezdu za Norisovú.