• Pohádka
  • Rodinný

Eros a Psycha (1993) (TV film)

Správny názov: Eros a Psycha.

Erotikon (1994) (seriál)

Potešili Bobuľová aj Kolajová. Neviem prečo tomu mnohí dali odpad

Faidra (1990) (TV film)

Tragický príbeh z gréckej mytológie o láske druhej Théseovej manželky Faidry (Javorková) k Théseovmu synovi Hyppolytovi (M.Kramár). Excelentná Javorková.

Fanny a Alexander (2016) (divadelní záznam)

Vynikajúce multimediálne predstavenie podľa Ingmara Bergmana. Občas som mal pocit, že po rokoch sledujem novú televíznu inscenáciu podľa svetovej predlohy (predstavenie bolo občas uzavreté do kulís, do klietky a čo sa deje bolo vidieť prostredníctvom kamier). Škoda, že Slovenská televízia (RTVS) na tv inscenácie niekedy v 90. rokoch rezignovala. Veľmi dobre bol stvárnený "veselý" svet - dom Ekdalovcov (Vašáryová, Heriban-Vajdová, Ondrík-Dzuríková-Kavaschová, Bystriansky-Mórová...) a kontrastne pochmúrny dom - klietka rodiny biskupa (výborný Stanke, Timková, Maľová, Kocúriková). Celý príbeh rozprávajú deti Fanny a Alexander (Pauhofová, Fischer).

Figliari (1977) (seriál)

réžia: Ivan Petrovický, napísal: Ján Navrátil, kamera: Laco Kraus, hrali: Slavo Záhradník, Viliam Polónyi, Krížiková, Hájková, Konrád, Letko, E.Petrovická, Ďurdiaková, Blaho, Kiš, Blaškovič, Paveleková, Krivosudský, Labuda, Januš, Rozsíval, Figura, Čillík, Šulík, J.Kramár, Kaprálik, Horňák, časti: 1 Múka a orechy ### 2 V službe ### 3 Galgína ### 4 Bača učiteľom ### 5 Päť zlatiek ### 6 Ábry fábry domine ### 7 Žriebäcie semienka ### 8 Richtárska palica ### 9 Úzka húska ### 10 Kliatba ### 11 Kto sa smeje nakoniec ### 12 Komu česť, tomu česť

Figliar Sťopka (1974) (TV film)

scenár: Ján Navrátil, kamera: Jozef Brezanský; Krížiková tam nehrala. Ešte k vtipnému obsadeniu - "ďalej účinkovali: žaba - E.Rosničková, pes - J.Brok, kohút - Š.Jarabý, prasiatko - R.Bravčová".

Gajdoš Filúz (1969) (TV film)

správne je Alžbeta Bárthová (Pietorová), kamera: Jozef Hakl, v titulkoch je rok výroby 1967

Gil Blas (1971) (TV film)

réžia: Jozef Pálka, námet: Le Sage, scenár: Dušan Široký, hrali: Dočolomanský, Adamovič, Martin Gregor, Čálik, Turzonovová, Poláková, Mrvečka, Bindas, Roman, Slezáček, kamera: Laco Kraus

Gottšalk (1987) (TV film)

Historická inscenácia urobená na úrovni o (pre mňa) nepoznanej histórii Slovanov. Známa je Veľká Morava (inscenácie Solúnski bratia, Mojmír II., alebo film Knieža) a potom skok o niekoľko storočí do stredovekého Uhorska. Takže Gottšalk je pre mňa novou historickou osobnosťou. V úlohe starého Neletiča ma zaujal Štefan Mišovic.

Hajtman z Kopenicku (1987) (divadelní záznam)

autor: Carl ZUCKMAYER ### Skôr smutný príbeh o obyčajnom človeku v dobe prísnej byrokracie. Hra vychádza z udalosti z roku 1906, kedy obuvník prezlečený do uniformy pruského hajtmana obsadil s náhodne vzatými vojakmi radnicu v Köpenicku (súčasť Berlína). ### div. réžia: Martin Porubjak, hrali: Marán Geišberg (Viliam Voigt), Dagmar Sanitrová (Hoprechtová), Martin Horňák (Hoprecht), Tomáš Žilinčík (Obermuller), Elena Petrovická (Obermullerová), Ľuba Hlaváčová (Fany), Ivan Folkman (Wormser), František Výrostko (Wabschke), Štefan Halás (strážmajster), Ján Kožuch (Kalle), Eliška Nosáľová (čašníčka), Tibor Bogdan (riaditeľ väznice), Ján Blanský (Lorenz), Martin Kolesár (Pudritzki), Jozef Kramár (Bulcke), Tibor Frlajs (chlap), Miroslava Srníková (dievča), Michal Gazdík, Viliam Hriadel (železničiari), Ivan Giač (Rosencrantz), Anton Januš (Steckler), Matej Landl (Kilian), Jozef Sorok (slobodník), Jaroslav Vrzala (inšpektor), Juraj Predmerský (komisár), Emil Horváth st (dôstojník), Anton Šulík (krim. riaditeľ), Ján Gubala (služba)