• Pohádka
  • Rodinný

Dni Turbinovcov (1976) (TV film)

Príbeh z Ukrajiny keď končili bieli a nastupovali červení ("S bielymi je na Ukrajine koniec."). Kvalitná predloha aj spracovanie, vynikajúci Muller, Kukura. Veľmi dobré.

Prvá noc pri mŕtvej (1993) (TV film)

Tajomná atmosféra a kvalitné výkony ústrednej dvojice Podzámska - Šinkorová (21 ročné). Vo vedľajších úlohách chovaníc sa objavili: Barilíková, Hubinská, Z.Šulajová.

Kamene (1989) (TV film)

Na konci 18. storočia Bajza (Kožka), Fándly (Slovák) a Bernolák (Geišberg) bojujú o spisovnú slovenčinu aj medzi sebou.

Veštba (1988) (TV film)

Malá chyba v obsahu: Epikasté (Soňa Valentová) je žena kráľa Argu Lykurga (Jozef Adamovič) a ich dcéra je Elissa (Petra Vančíková). ### Zaujímavý antický príbeh o dvoch bratoch (Peter Paulíny, Juraj Benčík), v ktorom sa objaví aj boh lesa Pan (Dušan Lenci), Apolón (Maroš Tvarožek), bohyňa lovu Artemis (Zuzana Jezerská), bohyňa spravodlivosti Diké (Viera Richterová), mýtická Sfinx (Jana Zvaríková), či veštkyňa Pýthia (Katarína Vrzalová).

O Džaudarovi a jeho bratoch (1988) (TV film)

Takže opäť 1000 a 1 noc, režisér Chlebík, Šaharazád - Judita Vargová, kráť - Peter Bzdúch. Ešte dodám, že to šťastie, po ktorom túžil Džaudar (Jozef Holec) je princezná (Jana Zvaríková). Scenár: Ondrej Sliacky.

Troilos a Kressida (2023) (divadelní záznam)

+hrali: Alexandra Lukáčová, Kristián Baran, Polina Nikolaevskaya, kamera: Viliam Gros

Štefánik - Slnko v zatmení (2018) (divadelní záznam)

V tomto zázname predstavenia postavu Antoinette Janssenovej hrala Andrea Sabová (nie Daniela Pribullová ako je nesprávne uvedené aj v titulkách).

Ako si Grétička trochu zdriemla (1988) (TV film)

Dozvedel som sa, že je to jedna z poviedok prvej relácie cyklu Dnes večer hrám ja s Martinom Hubom. Ďalšie sú Čudný človek (Čechov) a Lupič zo Shady Hillu (Cheever).

Zelený papagáj (1990) (divadelní záznam)

+hrali: Kožka, Tatiana Kulíšková, Krempaský, Kožková, Oktavec, Moravčík, Topľanský, Jedľovský,, Nina Kočanová, Vokoun, Šišková, Silvia Kočanová (Mrvečková), Erik Jamrich

A. I. Dobrijanskij (2018) (divadelní záznam)

Správny názov (uvedený v titulkoch) Adolf Ivanovič Dobriansky.