Ďáblova past (1961)

Příběh je to moc zajímavý, ale film se vleče jak tejden. Zásah neviditelné ruky boží spravedlnosti potěšil, ale než k tomu došlo, musel jsem si párkrát schrupnout. Poloviční stopáž by klidně stačila.

Pán prstenů: Prsteny moci - Slitina (2022) (epizoda)

Asi jediný opravdu zábavný díl série. Kromě hloupých dialogů jsme se dozvěděli i něco zajímavého, trocha napětí, Morfydd konečně trochu hrála. Pěkné to bylo. Ale jako záplata na celkové zklamání to stačí jen sotva. Z miliardového rozpočtu padla polovina na triky, druhá polovina zřejmě na hromady koksu pro scénáristy, jinak si to nedovedu moc vysvětlit.

Stranger Things (2016) (seriál)

Moc překombinovaný, moc natahovaný, moc přehrocený. Baví míň než dračák s koktajícím pánem jeskyně.

Rozhovory s přáteli (2022) (seriál)

Seriálu by slušel spíš název "Výměna frází mezi random lidmi." Neschopnost postav provádět alespoň základní smysluplnou konverzaci je často až ubíjející. Tam, kde je prostor něco opravdu rozebrat do hloubky, se hrdinové uchylují jen k vágnímu "yeah, ok, aha, oooh Frances." Nefunguje to a v první půlce i velmi nebaví. Druhá už je zajímavější, protože se z přehršle obnažených ohrudí vyloupne i náznak děje a vykreslení aféry je vlastně docela zábavné, napínavé a osvěžující. Nicméně, celkové vyznění považuji za nepřesvědčivé. Za velké mínus považuji také opomenutí ideologické linky, která je v knižní předloze velmi silná. Frances je rudá jak záře nad Kladnem, ale v serioši jen asi dvakrát padne "jsem komunistka" a nazdar. Netflixovská kapitalizace protestu proti kapitalismu at it´s finest.

Obi-Wan Kenobi - Část II (2022) (epizoda)

Trochu zábavnější než první díl ale nemůžu si pomoct, na to, jaký to melo hype, je tenhle seriál prostě takovej nějakej divnej. Nevím, jestli natočili další SW pro děcka jako v případě prequelů a čekají, že to fans ocení zase až za 15 let , ale je to prostě divnej seriál .

Obi-Wan Kenobi - Část I (2022) (epizoda)

Jako jeden z předních českých fanoušků Star Wars jsem se na Kenobiho strašně moc těšil. Z prvního dílu jsem ale minimálně doat v rozpacích. Nulový spád, divná dynamika mezi Inkvizitory, strašně moc annoying malá Leia, prostě celý je to nějaký divný . Bavil akorát uncle Owen.

Zpřítomnělí - Série 2 (2021) (série)

Tempoxátem byl celou dobu sjetej nejen Lars, ale zjevně i scénáristi. Po neuvěřitelně zábavné a originální první sérii přišli s jakýmsi překombinovaným bizárem. A je to velká škoda. Zápletku s Jackem Rozparovačem bych ještě snesl, ale sci-fi prvky mě fakt nebavily. Naopak velkej palec nahoru za křesťanskou náboženskou diktaturu v posledním díle, to muselo zvednout nejedno obočí :-)

Duna (2021)

Naleštěná bída. Moc dramatičnosti, málo vyprávění. Kdo nečetl knížky nebo neviděl starší filmy to dle mě moc nepochopí (a neocení). Ten příběh je tak bohatej a složitej, a pak jdete na 2 a půl hodinovej film, ve kterým se nic neděje. Navíc musím říct, že mě duo Denis Villeneuve a Hans Zimmer už dost neba, protože každej jejich film je zvukově stejnej. Kladný body dávám za to, že konečně nějakej režisér vystihl mystickou rovinu, kterou má Duna mít. A těším se na další díl, snad bude lepší. Mínusový body dávám za připomenutí, proč nenávidím kina. To sice není chyba filmu, ale na to se historie neptá. 3*