Kauza Cervanová (2013)

Jednostranný a neobjektívny dokument. Nikdy nie je nič len čierno-biele.

Posledních 24 hodin (2006) (seriál)

Versace, Morrison, Hendrix, Sid - lepší priemer, ostatné viac-menej nuda. Všetko, čo bolo povedané v dokumente, bolo už divákovi známe vopred. Neustále sa opakujúce informácie vypĺňajú temer tretinu dokumentu. Fakty zo života, ale v súvislosti s názvom Posledných 24 hodín je venované divákovi pramálo, nehovoriac o špekuláciách smrti.

38 (2014)

Musím konštatovať, že Dangl príjemne prekvapil. Natočené veľmi pútavo, citlivo, humorne. Keďže bol Demitra celý život perfekcionista a vždy chcel zvíťaziť, s týmto dielom by bol určite spokojný.

Trainspotting (1996)

Nie nadarmo označovaný ako britský film desaťročia. Vždy aktuálna téma (mimochodom, stále veľmi vhodné ako súčasť vyučovania etickej výchovy na školách), všade počúvateľná kvalitná hudba, skvelí McGregor i Carlyle a v neposlednom rade tak neodmysliteľný britský humor = 10/10!

Orfeova pieseň (2013) (studentský film)

Veľmi kvalitný študentský film, výborná kamera, scenár, hudba, zaujímavý námet, no najmä skvelá voľba obsadenia do rol Hrčku i Kadlečíka.

Birdman (2014)

Ďalší Američanmi preceňovaný film. Inarritu ma trochu sklamal, asi z tretiny viac-menej nuda. Výborné herecké výkony, najmä Keatona, ale aj Nortona a Watts. Lepší priemer.

Hrana (2014)

Jeden z najlepších slovenských dokumentov. Taký silný, že si ho pozeráte znovu a znovu neviete sa nasýtiť nadpriemernej Markovej hudobnej tvorby. Natočený pôsobivo, emočne, nezabudnuteľne.