Strážce duší (2005) (seriál)

2+. Velmi slabá režie, příšerná Norisová (herecky, jinak je to kočka), nepřesvědčivý Vaculík a slabá atmosféra. Co však film drží nad vodou jsou reálné základy jednotlivých příběhů a vandrování po historických (většinou náboženských) reáliích. Ve většině dílů lze pochválit i scénář. Každopádně, úroveň jednotlivých dílů kolísá jako na houpačce. Velmi příjemný byl díl s Faustovým domem a legendou o magistru Kellym. Za ten bych dal i 70%.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Mňo, trošku zklamání. Film se od začátku (myšleno od prvních trailerů) tvářil jako drsná, "rosomácká" life story, nicméně, kde nic tu nic. Přitom film začíná úžasně (O Wolverinově životě se toho dozvíte nejvíc už během úvodních titulků), vytvoření speciálního komanda + poměrně zdařilé představování schopností jednotlivých členů, Jackman vs. Schreiber a jejich postupné oddalování. Nicméně právě v okamžiku, kdy Wolverine opouští skupinu se film láme do své horší poloviny, plné klišovitých scén, trapných rozhovorů a rádoby překvapivých zvratů. Doslava "trapná" je pak scéna s obtloustlým bouchačem. Co je nutno vyzdvihnout je výkon a přesvědčivost L. Schreibera. 100% nejuvěřeitelnější postava celé série (včetně originálních X-Men).

Dragonball: Evoluce (2009)

Potenciál nenaplněn. Špatné souboje, špatný, rádoby komediální a nepřesvědčivý Fat Chow. Záporák naprostá slabota, finální souboj otřesný a ten očekávaný kazisvět z vesmíru....

Star Trek (2009)

Abrams je vážně borec, klobouk dolů. Naservíroval divákovi dynamický, rychlý, vizuálně uchvátný a emocemi/dejěm napráskáný film s takovou lehkostí, že to až děsí :o) Co mi však naprosto vyrazilo dech byl výběr herců. Jak už tady kdosi napsal - jakoby původní posádka prošla omlazením a znovu zasedla do USS Enterprise. Jen tak dál. Teď jen věřit, že film vydělá balík a dočkáme se pokračování ve stejném obsazení. Ještě jedna poznámka - Abrams v sobě nezapře velkého fanouška StarWars. Narážky na tento kult jsou filmem doslova prošpikovány.

Buddy míří na Západ (1981)

Velké překvapení. Tento film jsem viděl až v roce 2009 :o). Na stánku jsem viděl DVD s filmem ala Bud Spencer, který jsem nikdy předtím neviděl a o kterém jsem do té doby neslyšel. Velmi, ale velmi dobře jsem se bavil. Sice místo potrhlého indiána by tam více slušel Terence, ale i tak super.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Škoda toho naprosto zbytečně romantického závěru, který málem zabil realistickou westernovou podívanou.

Lucky Luke (1991)

Kdysi naprostá bomba. Teď jen úsměvná vzpomínka :o)

Hra smrti (1978)

Nelze hodnotit film jako celek, protože je to sračka (zejména z důvou naprosto trapného dublování bruceho). Nicméně, těch cca 30 minut, které Bruce natočil jsou naprosto bombastické. Postup přes jednotlivá patra a ničení těch 3 bojovníků je vrchol kung-fu tématu. Jen si můžeme představovat, jak by film vypadal, kdyby ho Bruce stačil natočit celý a postavy, které v závěru likviduje, by dostaly prostor, který si zasloužili. Dávám tudiíž pět hvězdiček za těch zmíněných 30 minut a jednu hvězdu za zbytek. Výsledek - slabé 3.

Nekonečný příběh (1984)

Žádná dětská fantasy (nepočítám-li LOTRa - kterého považuji spíše za pohádnu pro starší a pokročilé) tento film zatím nepřekonala.