Wind River (2017)

Vynikajúci thriller od Taylora Sheridana. Práca s prostredím, hlavná téma, zápletka, postavy všetko dotiahnuté skoro do dokonalosti. Jeremy Renner sa do svojej roli vcítil a jeho postava stopára, ktorý je vďaka jeho motívu niečo ako bojovník za spravodlivosť, je hodná chvály. Cítim tu adepta na oscara.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Keby som si odmyslel všetky tie nelogické veci ktoré sa tu odohrávaju, tak by som tomu asi dal aj viac. Ono to síce nie je zlé že to je nelogické keďže si tento film na nič nehraje ale proste viac ako 3* sa tomu dať nedá. Ale účel to splnilo a zabavil som sa. Najlepší začiatok s Neymarom a Jacksonom alebo nastúp Ice Cubea na scénu.

Živí mrtví - V nouzi poznáš přítele (2017) (epizoda)

Dúfam že sa na takomto tempe bude držať celá druhá polka. Radšej takéto trochu pomalšie ale dobré diely, ako to že polka série je o ničom.

Deadpool (2016)

Tak a stalo sa, toto je definitívne najlepšia marvelovka aká mohla vzniknúť. Má všetko, predovšetkým humor, akciu proste všetko čo treba na strašne k***a dobrý film. Celý film je doslova stroj na hlášky a gagy, scénky a všetko proste, to nejde ani opísať jedným slovom. Výborne, Vynikajúce, Najlepšie aké mohlo byť. Overhajp bol právoplatný, a najlepšie boli aspon podla mna bolo proste prebitie štvrtej steny, ktoré tu hralo definitívne veľkú úlohu (Referencie na Green Lanterna, Wolverina, o tom ako si štúdio nemohol dovoliť viac X-menov a tak.). Už teraz viem že mi tento film prirástol k srdcu.

Detektiv z Hongkongu (2016)

Scenáristicky síce nič moc, ale dvojica Chan-Knoxville to dokáže utiahnúť. Od filmu som dostal presne to čo som čakal, zabavil, a to mi úplne stačí.

Doktor Strange (2016)

Tento film je vpohode. Dejovo síce stále ta istá rozprávka hraná dookola ktorá nejako neprekvapí, ale po vizuálnej stránke je tento film vážne pecka, tvorci si na nej vážne dali záležať a je to rozhodne vidno. Cumberbatch je ako Doctor Strange podľa mňa výborna voľba, na postavu sa veľmi hodí. Záporak no, nič moc ale mohlo byť aj horšie (napr. ako pri Suicide Squade). Viac než decentný origin ktorý pridal novú postavu do MCEU.

Goliáš (2016) (seriál)

Pre mňa bol tento seriál celkom príjemne prekvapenie. Prvotný dôvod prečo som ho zapol bol len a len Billy Bob Thornton, no po prvom dieli ma to vtiahlo do deja a zhltol som to v priebehu troch dní. Dej sleduje Billyho McBrida, alkoholického právnika ktorý bol niekedy na vrchole. Billy dostane ponuku na jeden prípad ktorý zo začiatku nechce riešiť, no potom postupne keď zisťuje o čo sa vlastne v prípade jedná tak mu to nedá spávať. Je to rozhodne vynikajúci seriál s výborným introm, peknými kulisami a hereckým výkonom Billyho ktorý si za ztvárnenie tejto postavy zlatý glób zaslúžil.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Som veľmi rád že sa Mel Gibson vrátil k režírovaniu. Vytvoril totiž jeden z tých najlepších vojnových filmov, ktorý si na nič nehraje a naplno diváka dostane do bojového pola. Začiatok mi ani až tak nevadil, ale mohol byť trochu kratší. Pretože v momente ako sa film dostáva do vojnového pola, tie surové zábery pôsobia proste tak reálne, že som sa na nich pozeral a ani som nedýchal. Všetky zábery ako napríklad zaľahnutie granátu, bombardovanie Japoncov, Dossova záchrana vojakov po tom ako to každý ostatný vzdal či surovosť všetkých zranení, to všetko ma prekvapilo v tom ako to bolo surovo vykreslené. Ďalej ma prekvapil napríklad taký Vince Vaughn, vážne ten chlap sa od True Detectiva posúva stále hore a dokazuje že vážne role dokáže zahrať ľavou zadnou. Som rád že tento film vznikol a hlavne že Mel sa vrátil na režisérsku stoličku v plnej kráse. Film ktorý treba vidieť na vlastné oči.

Jedna noc (2016) (seriál)

Doslova ďalšia dramatická pecka od HBO. Prvý diel nenechá absolútne nikoho chladným, a aspoň ja som nedokázal tých 80 minút od obrazovky odtrhnúť oči. Postupne je to pekne realisticky vykreslené ako sa Nasir mení i keď si stále nie je isté či spravil to čo spravil. A prítomnosť Michaela Kennetha Williamsa je pre mňa ešte väčší plus. Intro je ďalší plus, dokonca zvádza k tomu myslieť si, že The Night Of je nejaká tretia sezóna True Detective :). Je to proste bomba.

Marvel's Luke Cage (2016) (seriál)

Prvý diel bol celkom vpohode, uvidíme či to Luke Cage dotiahne na Daredevila. Potenciál k tomu rozhodne má :). Dopozerané v priebehu dvoch dňoch. Luke Cage ma chytil a až do konca nepustil. Na Daredevila to síce priamo nemá, ale v niektorých veciach je ale aj trochu lepší.