Osm hrozných (2015)

Těžko se mi to píše, ale zklamání.. těšil jsem se dlouho, těšil jsem se moc, ale prostě husí kůže se nedostavila. Film je to určitě dobrý, ale není výborný.. a co hlavně, Tarantino mě nepřekvapil, neohromil, nedostal do kolen. Okopíroval sám sebe, použil staré části skládačky a očekává, že budou zase fungovat. Ano, fungují, ale už ne tak silně..

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Proč se tomu bránit.. řekl jsem si po půl hodině a zajel do sedačky v předposlední řadě. Jasně, je to dlouhý, jasně, mnohdy je to těžko uvěřitelný, jasně že jsem od začátku věděl stejně jako všichni, že Leo Toma dostane.. ale přesto všechno těch 156 minut uteče rychle, jednoduše proto, že je to výborný film. Upřímně.. po osmi hrozných jsem byl mnohdy rád za dialogovou střídmost a vyprávění v obrazech

Vikingové (2013) (seriál)

Mám za sebou první řadu, a jsem spokojený. Očekávání se z 80% naplnilo. Líbí se mi syrovost, především proto, že je uvěřitelná a nedělá z vikingů hrdiny s charakterem. Rozhodně jimi nebyli.. Seriál je nejen syrový, ale tajemný, místy až smutný.. ale skládačka zapadá tam kam má, minimálně prvních devět dílů funguje

Počátek (2010)

DiCapria nemusím. Trvá to už dlouhé roky, ale on nedá pokoj a bojuje. Myslel jsem, že to vzdá, vyklidí pole, ale on ne a ne. A pak si přijde můj milovaný a uctívaný Nolan a obsadí ho do Počátku. A DiCaprio se mnou svádí další boj, a já si pomalu přiznávám, že ho budu muset začít brát vážně. Ale není to film který by stál na jednom herci, a zdá se mi, že ani tak nestojí na hercích, jako spíš na příběhu, na výborném Nolanově scénáři. Konec je sice trošku předvidatelný (jediná Nolanova střela mimo), ale i tak mě film baví celé dvě a půl hodiny. Když se dívám po druhé, už spolehlivě funguje magie výjimečných filmů, baví mě ještě víc. No a napotřetí je už z toho pět hvězd a film parkuju do svého chlívku se skvosty

Gangster Ka (2015)

Film se mi líbil. Braly mě především opakované a určitě cílené změny nálady. Když už se zdálo, že film sklouzne do klasického obdivu vtipných a drsných gangsterů, které máme vlastně všichni rádi a fandíme jim, ukázal Káčko svoji temnější tvář. Složitý partnerský život s Káčkem byl pro mě daleko více uvěřitelný, než méně povedené pokusy vykreslit gangstery jako tvrďáky držící slovo, ctící rodinu a mající schopnost dělat s partnerem kompromisy. Alfa samec na šikmé ploše prostě hraje vždy svou hru, doma, v byznysu, v kriminále. Ke všemu popsanému musí doplnit, že i Hynek Čermák se popasoval se legendou českého podsvětí lépe, než se Ondra Vetchý před pár lety popasoval s legendou jinou v Příběhu kmotra

Scapinova šibalství (1980) (TV film)

Menšík vládne. Nikdo nemá nárok. Což je vlastně správně, protože o tom ta role je. Ale málokdo ji utáhne na nejvyšší úrovni bez zaváhání, bez hluchého místa. Přestože je obsazení na svoji dobu naprosto hvězdné, Laďa svým živočišným výkonem všechny převyšuje o hlavu. Nádhera. Ve srovnání generací poráží Mirka Donutila, který Scapina ale taky zvládl na jedničku. V podání Menšíka je to ale jednička s hvězdičkou. Dvakrát podtržená

S Pydlou v zádech (1985) (divadelní záznam)

Dvořák mě rozesmál. Rozesmál mě za hodinu a půl asi 100 krát. Jasně, je to jiný humor než ten Werichuv nebo Horníčkuv, pokud v tom nebudete hledat hluboká moudra, budete se báječně bavit. Dvořák jde přímo na komoru.Tak se uvolněte, stojí to za to

Nelítostný souboj (1995)

Výborný film, šlape jako hodinky od první minuty až do konce. Al Pacino na všechno není naštěstí tentokrát sám, Robert De Niro mu herecky stačí, a tak máme to štěstí opájet se skvělým herectvím obou bardů Hollywoodu. Právě díky A+R ale nejde jen o akci, ale i skvělé vykreslení postav. Je těžké natočit neotřele souboj padoucha a čestného policajta, ale buďte si jisti, že Nelítostný souboj to zvládl více než se ctí

Ďáblův advokát (1997)

Film mě dostal. Viděl jsem ho až dlouho dlouho po premiéře, ale udeřil vší silou. Baví mě ten experiment, odvaha se navázat nějakým schématem a mixovat v podstatě všechny myslitelné žánry dohromady. Snad jen prvky komedie a muzikálu ve filmu nenajdete. První polovina filmu je pohádka s prvky krimi a akčního filmu, druhá polovina je strhující mysteriózní drama. Al Pacino je virtuóz, génius, prostě jsem mu ďábla uvěřil. Keanu Reeves jen ztěžka sekunduje, vážná tvář a přivřené oči prostě nestačí. Ale to je problém Reevese ve většině filmů kde hraje hlavní role, neutáhne je. Silnější myšlenky / věty mě znění v uších ještě po několika měsících, třeba věta o vině, která je jak pytel cihel který stačí jen pustit, ta mě docela vzala

John Wick (2014)

Dlouho jsem váhal mezi třemi nebo čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec rozhodla v prospěch tří hvězd předvidatelnost a z mrtvých vstaní hlavního hrdiny. Akční scény jsou perfektně natočené, ale je to bohužel jediná tažná síla celého příběhu. Od začátku do konce je zřejmé jak vše skončí. John se na konci restartuje a odejde se pejskem domů po svých