Válka Roseových (1989)

Je to měsíc, co jsem si film pustil snad po patnácti leteh.. musím říct, že mě zase dostal. Kathleen a Michael jsou prostě sehraná dvojice která si sedí, a je to prostě znát v každém záběru. Doporučuji k vzhládnutí všem párům přemýšlejícícm o rozvodu

České století - Kulka pro Heydricha (1941) (2013) (epizoda)

Martin Finger jako Beneš pokračuje skvěle i ve třetím díle, a navíc má i parťáka na stejné úrovni, Ivana Trojana jako Moravce. Zase je tady pár naprosto skvělých dialogů, a ano, stále platí co jsem psal u dvojky, je třeba mít základní historické souvislosti, pan Kosatík a Sedláček s tím počítají. Budu se znovu opakovat, ale bohužel většina kritiků základní povědomí nemá a čeká asi americký dokument, kde se vše opakuje i s pauzou. Na to ale není čas, pokud se chytáte, vše co potřebujete šlape jak hodinky, za mě opět plný počet

České století - Den po Mnichovu (1938) (2013) (epizoda)

Ve druhém díle se už rýsuje velká stopa Martina Fingera (prezident Beneš) naplno. V prvním dílu jako by trochu váhal, navíc tam exceloval Martin Huba (Masaryk), ale ve druhém už si díl přivlastní, a není to rozhodně jen z důvodu, že mu patří hlavní figura. Velmi dobře vystižená sklíčenost a frustrace armády. Výkon Daniela Landy bohužel zůstává daleko za očekáváním. Jinak ale paráda, pro mne jen o jednu hvězdu méně než první díl, úroveň udržena.. a to se počítá !

České století - Veliké bourání (1918) (2013) (epizoda)

Fenomenální výkon Martina Huby, vynikající dialogy které, pokud jste opravdu pozorní, během pár minut načrtnout atmosféru skomírajícího Rakouska-Uherska. Bohužel bez alespoň základních historických znalostí můžou některé souvislosti unikat a zůstávat otazníkem, což je si myslím kámen úrazu u mnohých diváků..

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Nevím jestli jsem vůbec kdy viděl český seriál ze soudní síně s právnickou problematikou, ale pokud ano, asi mě nezaujal. Soudce A.K. mě zaujal, hlášky pronášené v duchu byly celkem svěží a nerušily.. stejně jako odkazy nebo kopírování skutečných soudních sporů, které jsou dostatečně mediálně známé. Jen ta duševní rozervanost hlavního hrdiny ve vztazích mě ke konci už trochu štvala. Co dodat, snad jen že postava policisty ztvárněná Markem Daniel mi přišla hodně špatně zahraná, nedůvěryhodná a zpackaná. Celkově ale dobrý český seriál

Matrjoški (2005) (seriál)

Na mě asi příliš předvídatelné, maličko depresivní. Určitě snaha dosledovat seriál u mě ze začátku byla, bohužel jsem ale nemohl. Možná to bude znít dětsky, ale neměl jsem sílu se dívat hodiny a hodiny na to, jak se lze co nejhorším možným způsobem chovat k ženám, fakt to nešlo. Dal jsem čtyři díly a pak se mi ulevilo

Pustina (2016) (seriál)

První dvě tři epizody mě chytily a nechtěly pustit.. severní Čechy teď v seriálech frčí, ale myslím, že Pustina stísněnou atmosféru toho kraje trefila naprosto mistrně ! Pak maličko přešli tvůrci k "co se vleče, neuteče" a v druhé polovině už to nebylo tolik o obsahu jako spíš o udržování formy a napětí. Myslím, že by Pustině slušel trochu méně šokující konce, na mě až trošku přitažené za vlasy. Nicméně velmi dobrý seriál, doporučuji

Terminator Genisys (2015)

Mám respekt když někdo dodržuje pravidla a ctí zavedenou značku ! A že tahle značka má stále potenciál Genisys podle mě naplnil. Zpracování zůstalo na úrovni, příběh byl uvěřitelný, prostě to zase vyšlo. Kdo má rád tuhle ságu, nebude zklamaný

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Trošku jsem měl strach, z trojky.. záměrně jsem to oddaloval, ale stejně mě neminula.. byla to velká úleva, protože nepřišlo tolik obávané zklamání. Bavila mě nejen akce, ale i většina vtípků. Je to prostě jeden z příběhů na kterých jsme vyrostli, a já jsem moc rád, že to nebyla jen potřetí zalitá káva. Nesrovnávejte s T2, prostě se uvolněte, posaďte a dejte T3 šanci. nebudete litovat

Memento (2000)

Nejdřív se chvilku ztrácíte, ale když se najdete, tak to všechno šlape jako hodinky. Geniální scénář, geniální Guy Pearce. Jak může být detektivka jiná, originální.. nádhera