Adaptace (2002)

Další skvělá Kaufmanovka, a dokonce ještě autobiografická (v mém žebříčku lepší než Slez ze stromu, ale ochloupek za Eternal Sunshine a Malkovichem) s opravdu lahůdkovým obsazením (Cage v dvojroli obtloustlích plešatících scénárisků, Meryl Streep jako spisovatelka a feťačka, Gary Cooper jako zloděj orchidejí a Bryan Cox jako učitel scénáristiky).

Afterworld (2007) (seriál)

Jednak to ani nedoanimovali a za druhý je to hrozně debilní.

Agent Bílá krvinka (2001)

Celkem originální a zábavný animovaný film (jenom kdyby tam nebyly ty prasárny v podání Billa Murraye).

Agent Cody Banks (2003)

Docela zábavné ikdyž Spy kids jsou lepší. Teda aby jsme si rozuměli ty *** jsou spíše hodně přemrštěné, ale dávám je především za docela zábavnou zápletku kolem nanobotů (což je samozdřejmě uplná píčovina, ale rozhodně zábavná), za srandovní bondovské vychytávky (které sice vůbec nejsou originální, ale je asi těžké vymyslet něco, co tu ještě nebylo) a za to že kdybych byl mladší tak byl mě to fakt dostalo. Nejtrapnější je ta romantická zápletka, to je fakt hrůza.

Agent Smart (1965) (seriál)

Koukal sem na tenhle seriál jako malej a pamatuju se že to bylo fakt výborný, možná to mam někde na kazetě, musim to někde najít.

Aguirre, hněv Boží (1972)

Přirovnání ke Coppolově Apokalypse je opravdu na místě. Herzog vyniká v pseudodokumentárním stylu a jeho práce s herci a vůbec casting je dokonalý. Chvílemi je to opravdu dechberoucí atmosférický zážitek. O příběh tu nejde vůbec.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Celkem pěkné i s dobře promyšleným koncen, rozhodně ne žadný propadák. Ale jsem si jist že by se to Kubrickovi vůbec nelíbilo.

Alpha Dog (2006)

Docela zábavný film s drogovou tématikou, který ovšem na konci zkazila do očí bijící snaha režiséra Cassaveteseho natočit sociálněkritický film, který má diváky šokovat a poučovat. Sahron Stone nalíčená na tlusťošku je neskutečně směšná a do filmu se nehodí stejně jako Bruce Willis. Mladí herci Hirsch a Yelchin jsou ale skvělý. Dokonce i Justin Timberlake (ač ho jako zpěváka nemusím) je zábavný a svou roli zvládá s přehledem.

Amarcord (1973)

Skvělá věc s nádhernou atmosférou a spoustou krásných, vtipných a nezapomenutelných scén.