• Krátkometrážní
  • Pohádka

Hélène - Compte les étoiles (1995) (hudební videoklip)

Počítej hvězdy na nebi a pochopíš jak moc tě miluji… Ach krásná slova v písničce…

Helena a její chlapci - Krokodýlí kabelka (1992) (epizoda)

“Nejsou Velikonoce, ani Vánoce, nemám ani narozeniny, tak mi Štěpáne prozraď, co máš v tý tašce.” Vyzvídá Kristián v kavárně. Štěpán totiž v dárkové tašce něco má a nechce klukům prozradit co ani pro koho to má.  Do kavárny za klukama přicházejí děvčata a hrozně zábavné je, jak se Johanna chystá vrhat na svého miláčka Krikriho. Lačně na něj kouká až to Kristiána znervózňuje: “Johanno, nesnáším, když se na mě takto díváš.” Její pohled to je jako had číhající na svou kořist. 🤣 Johanna si nenechá ujít příležitost co nejvíc zlíbat svýho Krikriho. Helena pod stolem do něčeho kopne, je to ta dárková taška, kterou při příchodu holek Štěpán schoval pod stůl. Nicméně to zamluví, že to nic, že to kopla jen do jeho nohy, stejně tak to vymluví i Chozému. Johanna se zmíní ostatním, že musí koupit nové pneumatiky, protože ji je někdo propíchal. Štěpán využije toho, že ostatní jdou s Johannou koupit ty pneumatiky a zůstane s Katkou sám v kavárně. Tak konečně vytáhne z pod stolu tašku a předává Katce. Je to dárek pro ni k svátku. Katka je v úžasu z tak nádherné kabelky. Když se ovšem dozví, že je vyrobená z opravdové kůže krokodýla, dárek odmítne. Nechce podporovat zabíjení zvířat pro výrobu kabelek. Štěpán je zklamaný z její reakce ale chápe to. Vezme si tedy kabelku zpátky.  Později to Katka vypráví Heleně a Johanně a ty ji dávají za pravdu. Johanna již má koupené 2 pneu a má je na pokoji. Kluci ji je nemohli vyměnit, protože neměla v autě zvedák.  Mezitím kluci zkoušejí v garáži, když v tom se za nimi staví Natálie. Jde si půjčit od Štěpána skripta do školy. Zrovna když je už na odchodu, přicházejí do garáže Katka, Helena a Johanna a šklebí se, co tu Natálie zase chtěla.  Později se holky staví v kavárně na džus a Katka spatří Natálií s nějakým novým objevem o dva stolky dál ale co je horší - uvidí, že má Natálie tu stejnou kabelku, kterou ji chtěl darovat Štěpán. Katčino podezření ještě Natálie zesílí tím, když ji řekne, že ji tu kabelku daroval jeden milý přítel. Je přesvědčená, že poté co ji odmítla, tak ji Štěpán dal Natálií. Rozzuřená Katka poté v tělocvičně boxuje do boxovacího pytle a vybíjí si svou zlost. Když se ji Helena snaží uklidnit, vstoupí zrovna do rány a schytá jednu pořádnou do oka. Pěkný monokl se ji objeví na tvàři a oku. 😀 Katka se ji s lítostí omlouvá.  Nicméně, když se pak v tělocvičně k holkám připojují jejich chlapci, tak se Katka chová ke Štěpánovi odtažitě ani pusu od něj nechce. Následující den se Johanna rozčiluje, že ji opět někdo propíchal gumy! Přichází k nim do kavárny Katka, byla si v obchodě zjistit, že ta krokodýlí kabelka byl ojedinělý exemplář, a tak je jasné, že ji má Natálie od Štěpána. Zvažuje, že se s ním rozejde, opustí fakultu a vrátí se domů do Toulouse. Helena s Johannou se rozhodnou ji pomoct.  Na pokoji se Štěpán ptá Kristiána a Mikuláše jestli se jim dnes Katka nezdála divná, že byla hrozně odtažitá a on netuší proč. Jejich debatu jim přeruší klepání na okno. To Johanna a Helena se vyšplhaly po okapu do pokoje za klukama a sdělí Štěpánovi co má Katka za podezření. Jenže Štěpán odpovídá, že kabelku prodal do bazaru. Tedy nevěnoval ji Natálií.  Poté již vidíme šťastnou Katku v objetí Štěpána, nedorozumění se vysvětlilo. Mezi ostatní přichází poloroztrhaná Johanna, vypadá jakoby se poprala se lvem 🤣 Podařilo se ji chytit ty neřády co ji propíchaly pneumatiky a dala jim co pro to. Vzhledem k tomu, že jim ukázala, že umí karate, tak to si ti neřádi příště již rozmyslí sahat na Johanin auťák.  Pěkná epizoda, kterou si pamatuju z dob odvysílání v TV, ač ji nahranou nemám. Ale krokodýlí kabelka, na to se fakt zapomenout nedá. 🙂 Dokonce i to jak Katka s boxovací rukavicí nechtěně udeřila Helenu do oka. Zajímavá zápletka s kabelkou. Trpělivě jsem čekala na vysvětlení, a to jestli opravdu tu kabelku dal Natálií nebo ne. Celkově na mě epizoda působí příjemně a mám ji ráda.  Za mě 100% bez debat.

Helena a její chlapci - Pěkný ptáček (1992) (epizoda)

Narozeninový den pro Johanu nezačíná příznivě. Již pár dnů ji tíží noční můry o tom, že si její KriKri našel jinou. Katka s Helenou ji uklidňují, že je to jen sen a aby si z toho nic nedělala. V reálu přeci nemá žádné podezření, že by ji byl Kristián nevěrný. Jenže Johanu stále opakující se sen nenechá na klidu a byť je nekřesťansky brzká ranní hodina, vydá se nahlédnout oknem ke klukům do pokoje, jestli tam jeji Kristián spí.   Johanna se vrací celá zhroucenà ve chvíli, kdy děvčata již vstávají. Kristián vůbec v posteli nebyl a  vrátil se až v 5 nad ránem. Teď už je přesvědčená, že noci tráví s jinou dívkou. Je velmi nešťastná a pláče. Nemá sebemenší chuť na svoje narozeniny.  Katka s Johannou ji poradí, aby před Kristiánem dělala jakoby nic.  Štěpán s Mikulou se snaží mezitím probudit Kristiána. Dá jim to zabrat, když zapadl do postele teprve v 5 ráno.  Když se vzápětí kluci sešli s Johannou v kavárně, poznala, že má kruhy pod očima a že vypadá nevyspale. A navíc se ji nelíbí, jak ho Štěpán s Mikulou kryjí. Přitom i jim samotným se jim nezdá, kde Kristian tráví noci.  Večer v kavárně slaví všichni kamarádi Johanniny narozeniny, vše je připraveno… jen Kristián zase chybí. Ostatní předají Johanně dárky a pak už to začíná být hodně trapné, že její milý stále nikde. Když v tom přiletí do kavárny jako vítr a vede s sebou mladou slečnu. Helena Kristiánovi vynadá,  že toto teda fakt přehnal. Dovést svou novou holku na narozeninovou oslavu Johanny? Vše ale okamžitě vysvětlil. Ta slečna je pouze prodavačka z klenotnictví a podívá se jen jestli Johanně sedí velikost prstenu, co ji Kristián koupil k narozkám. Prsten je úchvatný a poměrně drahý. Nicméně miláček KriKri chodil v noci na brigádu aby na ten prsten pro Johannu vydělal. Jak právě všem oznámil. Záhada vyřešena.  Tato epizoda se mi moc líbí. Je to tak krásné a romantické gesto, že Kristián vzal brigádu aby mohl koupit Johanně nádherný prsten. Podle mě ji v tuto dobu musel mít hodně rád, ač to nepřiznal.  Sice nesrší vtipnýma hláškama, nicméně zápletka je to docela pěkná. Zatímco mají ostatní čím dál větší podezření na Kristianovu nevěru, ukáže se jakej je to kavalír. Plný počet bodů.

Helena a její chlapci - Geniální nápad (1992) (epizoda)

Lola po ránu přepočítává kolik vydělali za předchozí den. Štve ji, že v pěti nedokázali vydělat ani tisícovku. Za Lolou a Adélou na pokoj se zastaví Benedikta s dobrou peckou. Vypráví holkám, že Chozého u odtahovky zavolali k opravě Lindinýho auta. To se mu podařilo opravit jenže vzápětí se porouchalo Chozého firemní auto, takže nad tím strávili dlouho do noci. Bohužel to pro Chozého byla první a poslední zakázka, za to, že firemní auto bylo totálně v háji, ho vyhodili. Takže bylo po výdělku. Lola však vymýšlí, že pro něj najde jiný výdělek a ten se rozčiluje.  Lola dostala tentokrát geniální nápad. Inzerci dala stranou a vymyslela, že musejí začít podnikat. Ostatní si pěkně ťukají na čelo. Mezi řečí ji napadlo, že založí redakci a budou vydávat vlastní časopis. Jedná se o studentský časopis a Lola si slibuje, jak úžasně to půjde na odbyt. Pořídila počítač, kluci přinesli tuny papíru a dokonce si Lola objednala profesionální tiskárnu+kopírku. Jenže si to vzala na šek ale sama nemá ani korunu. Což je velký riziko. Jenže Lola nepochybuje jak jim bude časopis vynášet. Každý se snaží napsat článek na různá témata. Poté co vytvořili celý časopis s názvem Školní drbna, se každý snaží prodat co nejvíc kousků. Lola netrpělivě čeká v kavárně na ostatní a je zvědavá jak se jim dařilo prodávat. Adéla, Bene ani Bruno nebyli úspěšní, sotva dva, tři časopisy prodali. Celí vyčerpaní usednou ke stolu v kavárně. Jediný Chozé je v eufórií, protože zjistil, že prodejem časopisů se dají výborně balit holky. Což se ovšem nelíbí Benediktě. Když se pochlubí, že prodal jen dva kousky, je Lola v šoku: “Dva? Co jsi dělal celou tu dobu?” Bene:”Víš Lolo, on tam musel zpracovávat holky.” 😀😃 Lindě se dařilo nejlíp. Je známá modelka, lidé ji poznali z reklamy a tak se jim podepsala na časopis a prodala tak všech 10 kousků. Škoda, že Lindě nedala víc časopisů.  V závěru dne musela konstatovat, že jejich podnikání nevynáší a navíc ještě musí splatit tiskárnu. Takže nastaly dva problémy - musejí vydělávat na Rózino miminko a na to aby se Lola nedostala do basy. Lolin nápad s podnikáním jim přitížil.  A tak chtě nechtě, musely holky vzít brigádu v baru u Nelly jako servírky. Nejsrandovnější na tom je, že jsou oblečeny v zajíčkovským kostýmu. To fakt nemá chybu. A opravdu jim to děsně sluší. 😃 To Chozé, Seb a Bruno se totálně váleli smíchy, když je viděli.  A tak i přes ten neúspěch s podnikáním se epizoda zakončila s dobrou náladou. Jen zamrzí, že to podnikání s časákem tak brzo utli. Bylo to zajímavé a klidně se dalo na to ještě v dalším díle navázat. Epizoda má odemě plný počet.

Helena a její chlapci - Bláznění (1992) (epizoda)

Lola po ránu vypráví Adéle, jak včera společně s Rózou sdělily Olivierovi, že je Róza těhotná. A že to dítě, které čeká není jeho. I mě Olivier překvapil, že to přijal vpohodě a dokonce se rozhodl vzít to dítě za vlastní. To musí mít Rózu hodně rád. Každý by to takto jednoduše nevzal. Konec konců i sám Chozé řekl Sebastiánovi, že je divný, že to Olivier bez problémů přijal. To si umím živě představit. Kdyby s tím přišla Chozého Benedikta, že čeká dítě s jiným, tak hladce by to neprošlo.  Nyní Mikuláš pozval Oliviera a Rózu na pár dnů k jeho rodičům na prázdniny. Pochopitelně odjel i s Helenou, tedy tato čtveřice se v epizodě nevyskytuje.  Lola si vzala do hlavy, že musejí pro Rózino miminko vydělat nějaké peníze do začátku. A tím začaly humorné scénky a hlášky.  Chozé si právě koupil nový synťák a je do něj zapálený. Chystá se celý volný čas studovat návod a nemá na nic jiného ani pomyšlení. O to víc je v šoku, s čím příjde Lola. Každý z nich si musí najít brigádu, minimálně na týden, kdy mají studenti prázdniny.  Lola má šílený nápady - navrhuje, že by se nechali zaměstnat do laboratoře jako pokusní králíci nebo do pitevny umývat mrtvé.  Nakonec sáhne po inzerci a přeci jen najde pro všechny nějaký job, kromě Chozého. Jeho odmítli kvůli tomu, že má dlouhý vlasy. Miluju dialog Chozého a Loly. Chozé - “Pán Bůh asi nechce abych dělal.” Tak to je hláška dne. 😀 Sebastian s Lindou se rozloučili a odjíždějí na ten týden na dovolenou k moři. Co ovšem čert nechtěl, Lindino auto se po 50 kilometrech porouchá a oni dva zůstanou uvízlí mezi polí, kde sotva kdy projede další auto. Sebastian se snaží auto opravit ale bez úspěchu, musí se holt vydat pár kilometrů k telefonní budce, aby zavolal odtahovku. Nevýhoda 90. let. Nebyly mobily. Jinak by nemusel tak daleko shánět budku.  Co se týče Lindy a Sebastiána a jejich uvíznutí na cestě, nejvíc mě beztak fascinuje ta kráva na louce, co na ně bučí. 😂🤣 Po dlouhém čekání k nim konečně přijíždí odtahová služba. To je ale překvapení, kdo to vystoupil z auta - Chozé, prskající, proč vzal takovej job🤣🤣 No k tomu ho dohnala Lola😀 Večer pak Lola dává dohromady prachy, co za ten den vydělali. Musím se smát, jak říká: “No naval sem ty prachy.” A jak je čapne. Zatím tedy má výdělek jen od Bene, Adély a Bruna. Velmi mě zajímá otázka, když všem tak aktivně něco sehnala, jakou pràci sehnala pro sebe?  Rozesmálo mě, jak zhodnotila, že za den nevydělali nic moc a že to nepokryje ani plínky na čtvrt roku. Adéla podotkla, že i to ji přeci pomůže. Lola: “Jo a pak má tomu dítěti snad zakázat čůrat?” 🤣 Bene: No jo, ta když slyší o dětech, tak začne bláznit.” Lola z výdělku spokojená není a poručí ostatním,  že od zítřka musejí vydělat mnohem víc.  Mám tuto epizodu moc ráda. Srší samým vtipem.  I když tam chybí Mikula s Helenou, tak i přesto je epizoda kvalitní a dávám 100%.

Rozmary lásky - Bělejší než bílé (1995) (epizoda)

Epizoda mě ze začátku moc nepotěší, Lola si v kuchyni dělá míchaná vejce k snídani a ochutnává smetanu. Do toho vejde Benedikta a hned Lolu péruje, že zase jí a vypočítává co všechno už od rána snědla a sčítá kalorie. Příliš často se v seriálu zmiňují o dietách. Což je špatný příklad. Jíst se má vše ale střídmě. Holky jsou hubené, pár kil navíc by jim nijak neublížilo. Ukazují, jaký vzorec postavy je správný - hubenost a když taková holka není, je automaticky tlustá, volí diety a pak to dožene až k anorexií. Tedy je to tu mnohdy až přehnané.  Zbytek děje mě však baví. Benedikta se chystá prát, což zaujme Lolu. Je zvláštní, že se podivuje nad tím, že Bene pere i Chozého prádlo. Že ona svému Sebastianovi by neprala ani za nic. Za mě je to logické. Když spolu bydlíme a mám zapnout pračku, tak přeci vyperu vše, co je špinavé, co je potřeba, a to pro oba. Nevidím na tom nic ponižujícího nebo něco co by bylo špatně. I kluci se o tom později baví, komu holka pere a komu ne. Mikulovi a Sebovi to připadne nevhodné aby jim partnerky praly prádlo.  Lola nabídne Benediktě svůj nový, revoluční, perfektní prací prášek Zéro, který v reklamě slibuje bělejší než bílá a vaše barvy budou zářit. Protože se Bene zdá, že její prášek barvy na oblečení vybledne, tak dá na Lolu a prádlo vypere v doporučeném Zéru. Což záhy pochopí, že vůbec neudělala dobře. Po vytažení z pračky totiž zjišťuje, že onen prací prášek způsobil opačný efekt. Odnesla to i Chozého nejoblíbenější košile, koupená v USA. Bene panikaří, jak toto Chozému vysvětlí. Zatímco celá bezradná přemýšlí jak mu tu hrůzu sdělí, Chozé právě koupil a dopravil do garáže mega reprák. Má 1000 wattů, z čehož je Chozé v euforií. Představuje si, jak budou s tímto reprákem světoví, zvuk špičkový a jejich hudba pronikne i skrze zdi garáže. 😀 Jenže jaksi zapomněl, že takovou sílu elektrika v jejich garáži fakt nevydrží. 😀V okamžiku zapojení repráku, se jim vyhodí pojistky. Zachránci Olivierovi se podaří pojistky opět nahodit, tak tam kluci aspoň nesedí potmě.  Chozé si ovšem pokoj nedá a chce reprák opět zapnout do elektriky, s tím, že teď už si elektřina zvykla a podruhé už to bude ok. Má pravdu, zdá se, že tentokrát již to bude bez katastrofy ale ejhle! Jen se chystají, že začnou konečně hrát, z repráku se začne kouřit a následně vzplanou plameny. Pohotový Mikuláš čapne hasící přístroj a hasí, aby ještě kompletně nevyhořeli.  Mezitím holky obešly všechny dostupné pařížské obchody s oblečením, snaží se sehnat takovou stejnou Chozého košili, která se v pračce zničila. Bohužel, ani Lole s Adélou ani Bene s Helenou se nezadařilo takovou sehnat. To by musely zaletět do USA 😃  Zoufalá Bene už nevidí jinou alternativu než se Chozému přiznat. V kavárně ale náhle Bene spatří kluka, co má na sobě stejnou košili jako je ta Chozého. Holky dostanou nápad. Týpka oslovily a košili z něj dostaly výměnou za jinou košili. Nakonec si u nich doma vybral Sebastiánovu. Šťastné Benediktě se obrovsky ulevilo, když držela v ruce košili, sehnatelnou jen v USA, krásnou, nepoškozenou. Tak Chozé nic nepozná.  Akorát ten týpek si začal v jejich domě na holky dovolovat. Myslel si, že budou orgie. Rád by chtěl na rande se všema čtyřma holkama. Po chvíli se jim ale podařilo jej z domu vystrnadit, ještě před příchodem jejich snoubenců.  Ti se vrátili domů celí špinaví, zašvihaní od pěny z hasičáku. Holky vyzvídaly co dělali. Pochlubili se, že měli v garáži větší menší havárií a aby si děvčata nedělaly starosti, že si prádlo vyperou sami… v tom Chozé ukázal prací prášek Zéro, že jim ho v obchodě doporučili…. Holky propukly v smích. Zéro? Tak to už znají. 😀  Epizodu mám celou ráda, jen mě iritují ty řeči o dietě zkraje. Jinak TOP. Sic nevynikala ani hláškama ale i tak patří k těm, na které se vždy ráda podívàm znovu a znovu.

Helena a její chlapci - Náročné poslání (1992) (epizoda)

Mám ráda díly, kde Johanna shání někomu partnera/partnerku. Mnohdy to vyvolalo řadu komických situací. Tento díl je též o shánění snoubence pro Natálií.  Zatímco Katka s Helenou byly názoru, že hoře z lásky chce jen čas a pak si Natálie najde někoho sama, Johanna si vzala do hlavy, že musejí Natálií ony někoho najít.  Po setkání holek v kavárně, Johanna vyzvídá po Natálií jak má vypadat její vysněný snoubenec. Sepisuje si dotazník s desítkou otázek. Johanna je tím natolik zaměstnaná, že ani nevnímá, že přišli jejich chlapci. Ani neslyší, když Kristián provokativně pronese, že si tedy zajde na schůzku za kamarádkou. Absolutní apatie.  Johanna je natolik nabitá energií a empatií pro druhé, že klidně na svém projektu pracuje až do dvou hodin do rána. Podle charakteristiky vysněného prince, co ji Natálie poskytla, kreslí v tichosti portrét muže. Zatímco Katka s Helenou dávno spějí. Když v tom Johanna vykřikne, že už to má, že už našla snoubence pro Natálií, respektive, že ji někdo napadl. Holky chuděry probuzené sotva mžourají očima na Johannin portrét ale nikdo jich nenapadá. Na otázku jestli jim někoho připomíná, Katka pronese: “Je to mimozemšťan, podívej, má na hlavě rohy.” 😀🤣 Nakonec Johanna prozradí, že je to přece Frederik. Jejich kamarád, který ovšem není součástí party.  Johanna je natolik šílená, že běžela ve dvě ráno na pokoj Natálie se ji pochlubit, že pro ni našla kluka. Škoda, že tu scénu neukázali. Toto mně někdo udělat, seřvu ho, že je noc, omlátím mu portrét o hlavu a ať maže spát.  Ráno jsou kluci již v garáži a Chozé se chlubí, jak si s novou láskou - Benediktou skvěle rozumí. Že měly holky šťastnou ruku, když mu ji našly. A probírají to, jak teď Johanna hledá Natálií ideálního muže. “Budou mít potíže, ideální muž, to jsem já.” 😀 Pronese vznešeně Kristián. Ve vášnivé diskuzi o ženách náhle vstoupí do garáže krásná žena, hledající Kristiána. Kluci jen mrkají.  Mezitím holky včetně Natálie již čekají na Frederika. Když příjde, je evidentní, že se mu nejvíc líbí Katka. Neohrabaně seznamují Natálií Frederikovi, až je to samotné Natálií trapné, zvedne se a rychle odchází. Stejně tak následují Natálií Helena a Katka. Johanna zůstává s Fredim sama v kavárně, ten nechápající zírá proč holky utekly… tak mu Johanna musí vše vysvětlit. Helena, Natálie a Katka zakotvily na pokoji a probírají to trapné setkání. Utěšují Natálií, že si z toho nemá nic dělat, že už Frederika nepotká. Ta je překvapí, že se ji Fredi líbí a že ho vidět chce. Kristián s tou krasavicí někam odešel a kluci na něj čekají. Když se konečně vrátí do garáže, je sám a kluci vyzvídají kdo to byl, jestli je volná, její míry… načež je Kristián zklame, protože se jedná o Patricií, snoubenka jeho bratrance. A přišla jen za Kristiánem si postěžovat, že má se snoubencem problémy.  Kluci se přesunou do kavárny a očekávají Patricií.  Když Patricie vejde do kavárny, jsou kluci jak nadržení. Chozé: “Držte mě abych na ni nehupnul.” 😀 Všichni okouzleni jejím šarmem. Vypovídá se Kristiánovi a přítomnost ostatních kluků ji nevadí.  Mezitím se na chodbě fakulty sejde Natálie s holkama a Johanna ji sděluje, že se Frederikovi líbí a má s ní za 10 min rande v kavárně.  V kavárně ve stejné chvíli kluci svádějí Patricií, když v tom přicházejí holky. A jsou poněkud naštvané, co tam mají za krasavici. V tu chvíli přichází i Frederik a my zjišťujeme, že on je oním bratrancem Kristiána a Patricie jeho snoubenka. Tohle rozuzlení mám nejradši, jak vždy výjde najevo propojenost v tom na co se soustředí kluci a na co holky. Jak se zjistí, že je někdo něčí bratránek, známý nebo že se už seznámili.  Proto se mi i tento díl moc líbí. A má odemě plný počet hodnocení.

Helena a její chlapci - Texaský uragán (1992) (epizoda)

Jako samouk francouzštiny hned na úvod musím s Johannou souhlasit, že naučit se předminulý čas je umění. A to teda v každém jazyce.  Johanně zavolá manekýna Angelina, americká kamarádka, která přiletěla na letiště do Paříže a chce aby si ji Johanna vyzvedla.  Ve stejné době jsou kluci v garáži netrpěliví z čekání na Kristiána. Rádi by hráli, zkoušeli ale chybí jim bubeník Kri-Kri. Ten jel na letiště vyzvednout svou babičku.  Do garáže přichází kluky navštívit oblíbená Bene a o chvilku později méně oblíbená Natálie. Žádný z nich není její návštěvou potěšen. A ona k tomu troufale dodá: “Vyrušovala jsem už v mateřské školce” 😀 Jako obvykle se snaží svádět Štěpána a Mikuláše ale bez úspěchu.  Katka s Helenou už očekávají v kavárně Johannu s kamarádkou Angelinou, jenže Johanna přichází sama. Tady v jejím vyprávění krásně vidíme Johanin temperament, je neskutečný tornádo. Vyvlíkne se ze všeho, z dopravní zácpy, z honění policajtama i její fingování těhotenství a blížícího porodu. Bravo Johanně. 👍 Nicméně riskovala zbytečně, protože po příjezdu na letiště ji kamarádka poslala pryč. Potkala tam nějakého milého Francouze, který se ji ujal a pomáhá ji se zavazadly a tak.  Za holkama do kavárny přichází Mikula se Štěpánem a všichni se hezky baví vyprávěním příhody Johanny.  Choze s Bene zůstali v garáži čekajíc na Kristiána a jeho babičku….v tom Kristian přichází v doprovodu pěkné holky. Překvapený Chozé: “Já netušil jaká je tvá babi pěkná.” 😀 Kristián vysvětluje, že babička nakonec nepřiletěla a toto je Angelina z Ameriky, kterou potkal na letišti. Už nám divákům je jasné, že je to ta stejná Angelina, kamarádka Johanny. A že z toho kouká minimálně žárlivá scéna.  Kristián se snaží namluvit v kavárně ostatním, že za chvíli příjde Chozé se svou vzdàlenou sestřenicí Američankou. Jenže tato kamufláž nevýjde, protože jen co se Angelina objeví, vše praskne a Johanna začne zuřit.  I na pokoji pak vyčte Angelině, že už od mala ji přebírá kluky, že byla ráda, že zakotvila ve Francii, daleko od Angeliny…. Angelina se ji omlouvá, že přeci nemohla vědět, že potkala zrovna Johaninýho kluka - Kristiána.  “Ty si najednou přijedeš do Francie. Žije tu 25 miliónů francouzských chlapů a ty si z těch milionů vybereš zrovna mýho frantíka, mýho milovanýho Krikriho, moji lásku!!!” Tak toto je opravdu dokonalé, tohle miluju 😀😀 Nakonec se ty dvě usmíří a myslím, že Johanna byla hodně ráda, že zase Angelina odletěla do Texasu.   Naprosto na pohodu epizoda, prima na zasmání.  Povedená, zaslouží si všechny hvězdičky.

Helena a její chlapci - Mít ve věcech jasno (1992) (epizoda)

Mě dojímá, když se některý pár rozhádá, klidně a kdykoli bez problému je nechají přespat na studentské koleji, kde nocležník není samozřejmost. Platí tam pravidla a řád. V této epizodě poskytli azyl kluci Chozému, kterého Benedikta vyhodila z bytu. Nicméně to má svoje kouzlo. Klučičí ranní vtípkování nemá chybu. A do toho se k nim oknem dobývá drahá Róza. Ta chce vidět svého Love Love. Takovou přezdívku dala Chozému. Ten má z Rózy opravdu radost :-) Róza se přilepila na Chozého, protože si myslí, že je nyní volný. Pustila svýho Joja a teď má svého Love Love.  Mezitím holky na pokoji mají dobrou náladu. Adéla s Helenou spolu blbnou s polštářama, kdežto Lola se líčí. Chce vypadat jako Audrey Hepburnova. To jak se Lola oblékla a nalíčila, byla opravdu úchvatná. To ji moc slušelo. Uznaly to i holky, koukaly s otevřenou pusou.  Benedikta svěří holkám, že Chozému odpustila a že se s ním hodlá usmířit.  Později v garáži Helena s Lolou sdělují Chozému tu dobrou zprávu, že mu chce Bene odpustit. Ten ovšem ve své ješitnosti dělá ramena. Navíc se o Chozého hlásí Róza.  Za okamžik Bene příjde a dává Chozému dárek. Ten však odmítne s blbými řečmi. Bene uteče pryč.  Chozé se sice snažil běžet za ní a napravit co způsobil, bohužel ji nikde nenašel.  Ostatní čekají v napětí v kavárně jak to dopadne, jen Róza je rýpavá:” Nechci rýpat ale vypadá to tady jako na pohřbu.” Načež ji Oliviér srazí:”Jo a jestli nesklapneš, mohl by to být tvůj pohřeb.” 🤪 Nejlepší bylo, když už to Olivier nevydržel a začal Rozu škrtit. Adéla:”Oliviere, dodělej ji.” 😝😝 Olivier:”Z které planety jsi sem přišla?” To mě nejvíc pobavilo. Rózu štvalo, že všichni jsou smutní kvůli Chozému a Bene a jí si nikdo nevšímá.  Před spaním Chozé na pokoji kluků netrpělivě čeká na telefonát Benedikty. Bohužel nic, jediný kdo zavolá je Helena, chce mluvit s Mikulášem a sděluje mu špatnou zpràvu, že Linda potratila.  Epizoda celkem hezky koukatelná, ač se příliš nedělo a zásadní zpráva přišla až na konci. To má člověk do příštího pokračování o čem přemýšlet.  Jinak dost dobrých hlášek na zasmání. Zaslouží si 100%.

Helena a její chlapci - Volné místo (1992) (epizoda)

Toto je epizoda, kterou mám ráda. Sice mi nikdy nebylo po chuti, že jsme přišli o Štěpána a jeho místo obsadil Sebastián. Kdybych si mohla vybrat, jednoznačně volím Štěpána, líbil se mi víc než Seb. Takže v tomto díle se parta slaďuje se Sebem. Hlavně kluci v kapele. Ale koukám, že si hudebně sedli hodně rychle. Natálie, jakoby měla radar, že je v kapele nový kluk a hned se zastaví v garáži ho omrknout. Není ji stydno se mu hned přede všemi dvořit a balit ho. Absolutně ji nezajímá, že je zadaný. Seb je z ní docela vykulenej a ptá se kluků, jestli je vždycky taková. “Ne, obvykle je ještě horší.” Dostane se mu odpovědi.  Mezitím na holčičím pokoji Johanna vymýšlí, že spáruje Katku se Sebastianem. Ani ta nehledí na to, že je Seb zadaný. Co si Johanna usmyslí, za tím si jde. Aby ne, Johanna má americkou dravou krev. Pomalu plánuje jak ty dva dát dohromady, je i přesvědčená, že se Seb Katce líbí, a tak v tom vidí naději. “Nechceš abysme Sebastianovi říkali Štěpáne?” 😃😃 Tak to by bylo vážně ujetý.  V kavárně parta debatuje o drzosti Natálie sbalit Seba. Choze: “Je jak moucha, kterou přitahuje zápach masa.” Seb:”A já jsem to maso.” 😀😀 Tak toto přirovnání opravdu sedlo. Zanedlouho přichází k ostatním Natálie a má štiplavé poznámky vůči partě. Benedikta se s ní nemazlí a chrstne ji sklenici vody do obličeje. Ta naštvaně odchází. U holek na pokoji je pochmurno. Johaninu radost Katka překazí sdělením, že je opouští a odjede do Toulouse. Tam začne studovat na jiné fakultě a bude se snažit nabrat nový život. Na koleji bez Štěpána ji to postrádá jakýkoliv smysl. Co ovšem musím vytknout je to, že se Katka sbalí, odjede a nemá zájem či odvahu se rozloučit s klukama. Bylo by to slušné osobně se rozloučit, jsou přece parta opravdových kamarádů. A tak mě to zamrzelo, že to udělala podobně jako Štěpàn. Prostě jen vyřiďte klukům, že jsem navždy odjela a hotovo.  Do garáže ke klukům přichází Linda, přítelkyně Sebastiana. Pobaví mě, že si pamatuje jména všech kluků z party, jen Kristianovo jméno si nezapamatovala. Což mu nezalichotilo. Ten s těmi krásně velkými rty je Mikuláš. Ten s těma pěknýma vlasama je Chozé. Jen u Kristiána tápala a marně.  “Nejen že na mě nic hezkého není, dokonce zapomněla i na moje jméno.” Povzdychne si Kristián.  Poté co Johanna a Helena oznámily klukům, že Katka navždy odjela, je jim natolik smutno, že ani nechtějí spát na pokoji bez Katky, a tak přemýšlí, že by šly do hotelu. Chtějí si vzít pár věcí, když v tom Helena najde v koupelně dopis od Katky. Ta jim píše, že ví, jak to bude pro ně těžké zůstávat na pokoji, když už budou jen dvě…ale aby setrvaly a hlavně aby nechodily spát jinam. Jakoby to věděla. A tak poslechnou.  Následující ráno na chodbě fakulty si Natálie odchytne Helenu a Johannu. Opět dobře informovaná o všem co se v partě děje. Nadšením celá rozechvělá sděluje holkám, že se hodlá nastěhovat k nim na pokoj místo Katky. Ty jsou zaskočené ale Natálie je nešetří a řekne jim další její úmysl - chce sbalit Sebastiana. Helena s Johannou nestačí žasnout. Natálií na pokoji teda vážně nechtějí, a tak jim nezbývá nic jiného než okamžitě najít třetí holku na pokoj. Po přednáškách  přivádí Johanna do kavárny sympatické děvče - jmenuje se Lola a představuje ji ostatním. Též je studentka a ubytování na koleji jen uvítá. Líbí se mi ta inteligence a impulzivita Johanny. Natálie řekla, že si zajde na večeři s pánem, který rozhoduje o ubytování osob na koleji. Ale Johanna je vždy o krok vpřed  - s oním pánem zašla na oběd, tím byla rychlejší a Natálie již při večeři měla smůlu.  Je mi líto, že jsme se museli rozloučit s Katkou a Štěpánem a že se již v seriálu nikdy neobjevili.  Ale jinak si epizoda zaslouží plné hodnocení.