Terminator Genisys (2015)

Když jsem se poprvé dozvěděl, že se plánuje Terminátor 5 tušil jsem průšvih, po shlédnutí traileru se můj názor ještě prohloubil a po shlédnutí filmu se mi chtělo zvracet :/ Je až šokující, kolik se toho dá ve filmu podělat, pokud si někdo chce hrát s časovýma smyčkama a alternativníma realitama, tak by to mělo mít hlavu a patu a nebo aspoň nabídnout divákovi parádní show, u které se dají nějaké slabší dírky ve scénáři odpustit... to se zde bohužel nepovedlo. Za Árnýho 3 hvězdy. Nechte už Terminátora odpočívat v křemíkovém nebi.

Jupiter vychází (2015)

Tento v uvozovkách film se skutečně těžce hodnotí... Nepochopil jsem ani cílovou skupinu diváků, pro které tato vesmírná ptákovina má být určena. Navíc mě zaskočil fakt, že tento hnůj vyprodukoval někdo, kdo má na svědomí Matrix. Možná děti kolem 10 let nebudou až tak kritické k tuctovému výkonu herců a chabému, smysl postrádajícímu ději... Pro mě opravdu nepovedené a jen těžce bych v této grotesce hledal nějaké pozitivum... snad jen propracované efekty stojí za zmínku, ale v této době už je to snad celkem nutnost při pokusu o vesmírné sci-fi. 2 hodiny neskutečného utrpení jsem snad přežil bez trvalých následků, ale to ukáže čas :) Doporučuji se filmu vyhnout velkým obloukem, nebo značně posílen alkoholem či jinou omamnou látkou otupující smysly.