RocknRolla (2008)

Jedna velká blamáž. Guy Ritchi natočil film, který je vlastně novější parafrází jeho Podfucku. Podfuck se mi moc nelíbil, ale celkově se to ještě dalo, ale toto už bohužel ne. Příběh nás opět zavádí do stejných kast jako již zmiňovaný Podfuck. Opět nás příběhem provází někdo, kdo kometuje veškerý chod událostí. Dalším stejným prvkem jsou ,,komické,, vsuvky - amatérské přepadení - sprej do očí komplice, atd. Co mi asi nejvíce vadilo na RocknRolla byl velmi zamotaný děj, nebo spíše ani ne tak zamotaný jako velmi nepřehledný, špatně podán divákovi. Tento jakýsi obsah filmu doplňovaly prázdné dialogy a scény. Celkově dávám jednu hvězdičku, a to za to, že film aspoň nepůsobil amatérsky a za ucházející herecké výkony.

Wrestler (2008)

První půlhodinka je opravdu silná. Nabízí se nám pohled do života wrestlera - kam dává peníze? na nájem? ne! suplementy, solárium, lehké slečny,...Pak přichází ne špatná část, ale trochu méně záživná. Už se nekonají wrestlerské zápasy, nyní začíná kolotoč: znovunavázání kontaktu s dcerou; život v normální práci; sbližování se se striptérkou. Konec je logickým vyústěním předešlých událostí. Vzhled M.Rourka a jeho výkon je jako rub a líc. Zatímco jeho vzezření je opravdu hrozné, tak výkon je nadprůměrný. Přes všechny plusy a mínusy celkově 77%.

Výměna (2008)

Pokud bych měl srovnávat s paralelně uvedeným Eastwoodovo filmem Gran Torino, tak Výměna má vyšší úroveň. Výměna je filmem, jehož myšlenka není nijak skrývána a ani pomalu vyplouvající na povrch. Díky tomu se divák může zaměřit na prožívání situací, které příběh skýtá. Nemusí přemýšlet moc o souvislostech filmu, jehož atmosféra ho na chvíli pohltí a za chvíli zase ,,vyplivne,, a nechá mu tak nějaký čas na odpočinek díky málozáživným pasážím, které pramení z dlouhé a zbytečné stopáže filmu.

Tenkrát na Západě (1968)

Western, jehož hudba a herecké výkony předčily samotný obsah filmu. 165 minut dlouhý příběh, který by se obsahem vešel do mnohem kratší doby. Bohužel příběh není tak poutavý jako např. hudba, která je v tomto westernu opravdu famózní a tyto filmové melodie se staly jedněma z nejznámějších v historii kinematografie. Hodnocení tohoto filmu zvedají skvělé a bezchybné herecké výkony. A také atmosféra Divokého Západu, která působila takřka autenticky.

Old Boy (2003)

Tento film nechává ve mně celkem špatné dojmy. Převážně prázdný, bez emočních výplní, chvílema zmatečný, která se stupňuje společně s přibývajícími minutami.

Revizoři (2003)

Hned první scéna, kdy je divákovi předkládána myšlenka, že všechny postavy jsou smyšlené, působí poněkud amatérsky - stejně tak, jako ostatně celý film. Herecké výkony jsou překvapivě celkem slušný, akorát teda to jejich oblečení je velmi vtipný...Hudba, spíše směs písniček, které doprovází celý film, jsou chvílemi příhodné, ale chvílemi také velmi otřesné. Tento snímek začíná velmi slibně, kdy maskovaný muž zapříčiňuje pády cestujících pod metro. Bohužel tato dějová linie se začne vytrácet a otěže do svých rukou přejímá příběh o ,,čemsi,, - filmu začíná chybět myšlenka a utápí se v prázdných scénách, které jsou zakončeny závěrem filmu, který mě utvrdil v jedné hvězdičce.

13. komnata - 13. komnata Radka Gipsyho Bangy (2008) (epizoda)

Divácká přitažlivost závisí zejména na osobnosti, o které zrovna díl je. Ale přesto hodnotím tento cyklus jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. 50%

13. komnata - 13. komnata Ladislava Freje ml. (2008) (epizoda)