Kouzelný most (2008) (studentský film)

Příjemně ucelené, svěží a opět lidské alá Chramosta. :)

Goldfinger (1964)

Povedená Bondovka. Úžasný jak v ní James Bond NAPROSTO NIC NEDOKÁŽE! :D Vše pokazí, nic se mu nedaří. Hlavní zvrat za něj udělá ženská, aniž by o tom věděl a i obligátní odpojení bomby na konci za něj udělá na poslední chvíli pyrotechnik! :D Geniální.

Automatic for the People (2010) (studentský film)

Skvělí herci a jejich vedení. Výborně napsané dialogy. Několik originálních nápadů. Vizuálně funkční, byť pár slabších míst by se našlo (pro mně hlavně terapie a několik podivně komponovaných záběrů). Zvuk taky ok. Jen hudba mi z větší části přišla nevhodně vybraná. Film je audiovizuální záležitost a měl by vyprávět nejen pomocí dialogů a herců, ale i obrazu, zvuku a hudby. A z tohohle hlediska má dle mne film, co dohánět. Trošku mi chybí sevřenější koncepce celku a dramaturgie, která by film pročistila. Několik scén mi přišlo zbytečných (setřihy z ulic, poslední část terapie po odchodu Adama). S vyjímkou hlavního hrdiny jsou ostatní postavy spíše jen figurky alá "český film". A ani o hlavním hrdinovi se toho příliš nedozvíme. Snad jen, že je nesmělý a že má hezký úsměv. :) Finále chybí výraznější gradace. Film jsem viděl již půlctucekrát a přijde místy zdlouhavý, ale o to ví se těším na to množství gagů a situací, které jsou opravdu výborné a směju se znovu a znovu. Takže i přes větší množství chyb na některých "frontách", nemůžu dát méně než 4 hvězdy.

Sousoší (2010) (studentský film)

Komentář jindy, dneska sem nějakej moc unavenej. :)

Kuky se vrací (2010)

Origininální a technicky parádní ČESKÝ film? UaU! Škoda Svěrákova monotónního přednesu, lehce natahovaného konce (honičky), nedostatečné dynamiky scénáře (nikoliv scén!) a některých prostřihů z reálu. Takhle jen za 4.

Jáma a kyvadlo (1961)

Ve své době to musela být pecka, dneska tak za tři. Ale za těch 50 let stáří jednu hvězdičku přidám.

Turbodiesel (2008) (studentský film)

Dokument je to parádní, je mi tam chyběl nějaký posun. Gradace či tak něco. Ale pointy jsem se svým způsobem dočkal až dávno po shlédnutí, takže príma. :)

Prokletý ostrov (2010)

Čvrtá hvězdička je za perfektní udržení stylu a atmosféry.

Malá pražská víla (2009) (studentský film)

Tak jsem viděl podruhé. Většina věcí mi do celku sedí, snad jen svatební šaty mi přišly příliš... a chování postav mi přišlo obča spodivné (což je samozřejmě subjektivní). Hezky třpytivá kamera, hudba mi na pár místech nesedla. Nebýt výborné pointy na konci, byly by to 3, takhle za 4. :)

Yesterday (2002)

Já si myslím, že je chybou čekat od tohohle filmu akční sci-fi. Je tam sice trocha obojího, ale spíš mi to jinak přišlo jako krimi s troškou detektivky. Svým způsobem to bylo jako některé filmy staré škole - americké či francouzské ze sedmdesátých let...