Aféra - 1 (2014) (epizoda)

Za dlhú dobu nepamätám tak kvalitný pilot. Pomalý, sústredený, zaujímavý v rozprávaní. A hlavne s obrovským príslubom do budúcna. Nebude to ale určite ani lahké, celých 10 dielov živiť tento seriál hlavne psychológiou a pomalými zábermi do dialok. Silné 4*.

Aféra - 10 (2014) (epizoda)

Spolu s prvým, najlepší diel s obstojným cliffhangerom pred sezónou 2. Celá prvá séria dokázala udržať moju pozornosť ale po pilote som predsalen čakal výraznejšie vyznenie a viac psychológie a emócií. Ako zvyčajne druhá séria bude pre seriál kritická.

Aftershock (2012)

(56/2013, DVDRip) / Klasika, tam je zaangažovaný Eli sklamanie nehrozí, nech si všetci hovoria čo chcú, pre mňa je to záruka kvality. Tentokrát na opačnej strane pod réžiou Lópeza. Čo ma ale tentokrát maximálne vytáčalo bol úvod. Preboha keď robím film dlhý 1:30 prečo 40 minút sa nedeje nič. NIČ. Škoda, pretože ten zostatok stojí za to. Gore, akcia, postupné kántrenie hlavných postáv, všetko ako má byť. A to spojenie eco-terroru s uprchnutými muklami, no paráda. S nadšením čakám na oznámené Eliho kúsky na tento rok. (7/10)

Aftersun (2022)

(8/2023) / Ťažký, ťažký film, ktorý sa vyše hodinu vôbec nezdá ťažký, skôr nevýrazný a nudný. Neviem si spomenúť na veľa filmov, ktoré ma dokázali svojim záverom tak prekvapiť. V priebehu záverečných pár minút som pochopil o čo tu vlastne šlo. A že tie zdanlivo úmorné minúty boli veľmi šikovne vymyslené. Áno, je to typický festivalový film, ale trpezlivému divákovi vie ponúknuť zaujímavé emócie. (8/10)

Agent (2022) (pořad)

(mS3/2024) / Zaujímavé lokácie a občas aj úlohy, ale ako celok je to priveľmi umelé, načančané a neautentické. (5/10)

Agresivní virus (2014) (seriál)

Prvý diel ešte ušiel, ale už v ňom skúsenému seriálovému oku neuniklo možné riziko výskytu priblblých postáv. Od zhruba 5. dielu je skaza dokonaná. Panebože veď toto súdny človek nemóže pustiť live. Taký úpadok kvality ako The Strain predvádza po pol sérii sa len tak nevidí. Zlatý dobrý Helix, to bolo sračkové aspoň vedome, tu sa s vážnou tvárou servírujú vyslovene tragické scény, jedna po druhej. / po 10. epizódach /. Skúsim to z čistého sadomasochizmu dopozerať do konca série.

Air: Zrození legendy (2023)

(56/2023) / Jedna z naj vlastností dobrého filmu je taký ten subjektívny pocit rýchlosti plynutia času pri filme. A pri Air sa stalo to, čo mám najradšej, zrazu bol koniec a ja som si zároveň uvedomil ako kráľovsky som sa zabavil. Super, že stále vznikajú filmy, kde neni potreba aby to celé vyzeralo ako cool hudobný klip, kde netreba šialenej kamery, či farieb. Stačí poctivý príbeh. Air má super oldschoolový flow, je dosť času na predstavenie postáv, nikam sa zbytočne neponáhla a v dostatočnom množstve pravidelne posúva príbeh dopredu. A ten 80s feeling je parádny bonus k tomu. Inak celkom dobre mi padlo, že Last Dance mám napozeraný, Michael Jordan by isto vydal na mnoho filmov. Je ale dosť možné, že tento o teniske bude ten najlepší. (8/10)

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

(18/2018) / No konečne poriadny film. Od začiatku do konca, scéna za scénou, všetko do detailu premyslené, pripravené a natočené. Iba na dialógy Hanksa a Streep by som sa dokázal pozerať hodinu. Paradoxne sa mi tá prvá pomalšia časť asi aj páčila viac. Myslím, že film by zniesol ešte tých 30 minút navyše s prehľadom. Spielberovi sa majstrovsky podarilo spojiť zaujímavý príbeh so silnými postavami. A to si dovolil natočiť The Post za pár mesiacov. (9/10)

Albatros (2011)

(133/2012, DVDRip) / Niekomu sa tento film asi páčiť mohol, ja som zistil, že to bol pre mňa jeden z najukradnutejších filmov poslednej doby, nejako som to ale dopozeral. Dej v zásade neexistuje, atmosféra, ktorá by to v takýchto prípadoch mala vynahradiť (aspoň pre mňa) slabučká. Ale zase na druhú stranu asi kvoli Jessice sa to pozerať oplatilo :). (4/10)

Al Capone: Zjizvená tvář (1995)

Dobrý dokument ktorý spĺňa moju predstavu v tom, že poskytuje hlavne veľa dobového materiálu. Vďaka stopáži je film dynamický a perfektne stručne mapuje Al Caponeho život.